دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز چیست؟

دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل

تبلیغات گوگل سهم مهمی در افزایش فروش دارند. اگر شما هم از خدمات تبلیغات گوگل استفاده کرده اید، اما بعد از انجام مقدمات کار برای نمایش گوگل ادز در وبسایت شما ناگهان متوجه می‌شوید که اثری از این تبلیغات نیست، حتماً نیاز است که دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز را بدانید.

ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که متوجه دلیل یا دلایل احتمالی این مشکل شوید.

تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید اینست که باید از ابزار اد پریویور (ad previewer) استفاده نمایید تا گوگل بعد از بررسی شما از میزان بازبینی شما نکاهد و اصطلاحاً برای شما هزینه زا نباشد. در زیر به برخی از اشتباهات ممکن در فرآیند تبلیغ گذاری می‌پردازیم.

عدم انجام عملیات پرداخت صحیح

یکی از رایج‌ترین اشتباهات کاربران در تبلیغ گذاری، وارد نکردن اطلاعات پرداخت در اکانت گوگل ادز می‌باشد. همچنین اگر این اطلاعات را بطور ناقض تکمیل کرده‌اید یا نیاز به تایید اطلاعات پرداخت (ارسال مدارک مربوطه) باشد، از طریق ایمیل به اطلاع شما خواهد رسید. بخش (billing) یا صورت حساب در منوی رابط کاربری در قسمت بالا سمت راست به همین منظور تعبیه شده تا بتواند بصورت دستی اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

دیگر مسئله‌ی مالی که می‌تواند گریبانگیر شما در فرآیند استفاده از تبلیغات گوگل باشد، عدم تناسب پیشنهاد مالی شما با استانداردهای گوگل است. بطوری‌که شما باید یک بودجه روزانه را برای هر کدام از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل خود مشخص کنید.

اگر حداکثر هزینه پیشنهادی برای هر کلیک شما که برای یک کلمه کلیدی خاص تعیین کرده‌اید، از بودجه ای که برای آن در نظر گرفته‌اید بیشتر باشد، تبلیغات شما برای آن کلمه‌ی کلیدی نمایش داده نمی‌شوند. علاوه بر این در صورتی که تعداد پیشنهادات بر اساس کلمه کلیدی کم باشد هم، تبلیغات شما در گوگل نمایش داده نمی‌شود.
عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز

خطا در هنگام بارگذاری عامل عدم نمایش تبلیغات گوگل

موارد فراوانی می‌توانند رخ دهند تا در فرآیند بارگذاری این نوع تبلیغات اشکال ایجاد کنند که یکی از آنها مسدود شدن آی پی هاست. گاهی اوقات برای جلوگیری از بازدید‌های ناخواسته برخی از افراد آی پی دفتر کاری خود را در کمپین مربوط به گوگل ادز مسدود می‌کنند تا ناخواسته دچار بازدید نشوند.
اگر چنین حرکتی انجام شده باشد، عدد آی پی مورد نظر در بخش آی پی قسمت exclusions موجود می‌باشد که باید برای انجام ادامه‌ی درست فرآیند، آن را از لیست حذف کرد.

متن تبلیغات گوگل که توسط شما تهیه شده ممکن است توسط گوگل ادز تایید نشود. دلیل احتمالی برای این موضوع این است که تبلیغ شما در شبکه جستجو مجاز نبوده و با سیاست‌های تبلیغاتی گوگل سازگار نیست. احتمال دیگر این است که فرمت متن تبلیغاتی شما با راهنمایی‌ها و دستورالعمل‌های گوگل ادز سازگار و هماهنگ نیست.

استفاده بیش از حد مجاز از کلمات تکراری یکی از آن دسته از موارد منفی است که می‌تواند مورد تایید نباشد. در نتیجه برای رفع مشکل مورد نظر می‌توانید تبلیغ خود را فیلتر کنید تا موارد تایید نشده رؤیت شود.

اگر هم متن مورد نظر مطابق با سیاست‌های تبلیغاتی گوگل ادز نباشد، بهتر است آن را از لیست خود خارج کنید یا اگر مطمئن هستید که مشکلی در متن تبلیغ ندارید به صورت دستی از تیم گوگل ادز بخواهید آن را دوباره مرور کنند.

عدم بهینه سازی نسخه‌ی تبلیغاتی

بهینه سازی یک تبلیغ گوگل ادز به منظور افزایش رتبه در صفحه نتایج جستجوی پرداخت شده به معنای گنجاندن کلمه کلیدی مورد هدف در نسخه تبلیغاتی است. با نوشتن نسخه کپی که شامل کلمات کلیدی هدف شماست، شما به حالت مؤثرتری به گوگل نشان می‌دهید که آگهی شما با عبارت جستجوی کاربر ارتباط دارد. در واقع بهینه سازی به معنای اطمینان از این است که تبلیغات شما با عبارات جستجوی مخاطبین ارتباط دارد.

انتخاب کلید واژگان مناسب، با دقت بیشتر و ارتباطات فراوان‌تر در بین آنها و بارفتاری که پیرامون آنها با جستجوهای احتمالی مخاطبین ایجاد کرده‌ایم کار را هم برای مخاطب و هم برای گوگل آسان می کند تا بتواند هر چه بیشتر و بهتر مخاطب را به سمت هدف سوق دهد.

بطور مثال عبارت‌های “پارچه‌های سبز رنگ” و ” پارچه‌های پرده ای” با عبارتی مانند “انواع پارچه‌ها” ارتباط بهتری دارد تا عبارتی مانند شستن “لباس عروس”. در هر صورت عدم ارتباط واژگانی و بهینه سازی می‌تواند به این منتج شود که تبلیغ شما نمایش داده نشود!

زمانی که مشغول بررسی این موضوع هستید که آیا تبلیغات شما لایق این است که در صفحه نتایج جستجوی پولی رتبه بالایی را کسب کند یا نه، گوگل تنها موضوع ارتباط نسخه تبلیغاتی شما را بررسی نمی‌کند، بلکه میزان ارتباط صفحه ورود شما را نیز می‌سنجد.

اساساً، اگر صفحه ورود شما نتواند به کاربران كمك كند آن چه را كه باید انجام دهند كه مطابق با خواسته آن‌ها با عبارت جستجو است، شما در مزایده تبلیغاتی خود ضعیف عمل كرد‌ه‌اید. تمامی این مطالب به این معناست: شما باید تمامی کلمات کلیدی انتخابی خود را با تبلیغات گوگل خود تطابق دهید. به کاربرانی فکر کنید که که عبارات جستجوی آنان با این کلمات کلیدی مطابقت دارد.

عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز

متوقف شدن کمپین‌ها از دیگر دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل

نهایتا یکی از موارد احتمالی پیرامون عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز ممکن است توقف کمپینی باشد که به تبلیغ شما مرتبط است. تاریخ آغاز و پایان یک تبلیغ ممکن است برای این کمپین تنظیم شده باشد. در چنین شرایطی، امکان پایان یافتن مدت زمان نمایش کمپین وجود دارد. متوقف شدن کمپین‌ها یکی از دلایل عدم نمایش تبلیغات است.

همچنین ممکن است فراموش کرده باشید که یک کمپین به خاطر عملکرد ضعیفش برای یک دوره زمانی مشخص متوقف شده است و باید آن را دوباره فعال سازید.

اگر مشکل شما به خاطر فعال نبودن کمپین است، تمامی کمپین‌های مرتبط را بررسی کنید تا اطمینان حاصل نمایید فعال هستند یا خیر؟ اگر یکی از کمپین‌ها غیرفعال بود

آن را فعال نمایید. مطمئن شوید که گزینه View را بر روی All یا All but removed تنظیم می‌کنید تا کمپین‌هایی که متوقف شده‌اند را ببینید.
در کنار تمامی موارد فوق، به گزینه‌ی پایین بودن نرخ کلیک هم فکر کنید و سعی کنید چنین موردی را با بررسی CTR که رابطه‌ی مستقیمی با میزان تمایل مخاطب با این تبلیغ شما در گوگل ادوردز دارد، رفع نمایید.

اگر پس از بررسی همه موارد فوق همچنان با مشکل عدم نمایش تبلیغات گوگل مواجه هستید، بهترین، سریع‌ترین و مؤثرترین راه استفاده از خدمات تخصصی شرکت‌هایی است که در حوزه فعالیت دارند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *