زمانبندی تبلیغات در گوگل

زمانبندی تبلیغات در گوگل

هنگامی که از سیستم گوگل ادز برای تبلیغ در گوگل استفاده می کنید، برای بازدهی بیشتر تبلیغ خود باید به نکاتی توجه کنید. یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند کیفیت تبلیغ شما به شدت ارتقاء دهد، زمانبندی تبلیغات در گوگل است. در واقع با استفاده از زمان بندی تبلیغات، تبلیغ خود را بهینه سازی می کنید. البته این کار به سادگی انجام نمی شود و باید از یک فرد آموزش دیده در این زمینه کمک بگیرید.

زمان بندی تبلیغات در گوگل در سطح کمپین انجام می شود. طی این کار شما گوگل را در مورد زمان نمایش تبلیغ خود راهنمایی می کنید. در واقع با زمان بندی تبلیغات، تبلیغ شما تنها در بازه زمانی که تعیین کرده اید نمایش داده می شود و در سایر مواقع به نمایش در نمی آید. این بازه های زمانی، بازه های هفتگی را شامل می شود. شما نمی توانید گوگل را وادار کنید که تبلیغ شما را فقط در روز های خاصی از سال نمایش دهد.

چرا باید در تبلیغات گوگل از زمانبندی استفاده کنیم؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که استفاده از زمان بندی تبلیغ در گوگل توجیه کند. در این بخش به مهم ترین دلایلی که نشان می دهد استفاده از زمان بندی در تبلیغ مفید است، اشاره می کنیم.

نمایش تبلیغات در ساعت های مشخصی از روز

بیشتر کسب و کار در ساعت های مشخصی از روز خدمات رسانی را انجام می دهند. ممکن است کسب و کار شما نیز چنین باشد. شما می توانید با استفاده از زمانبندی تبلیغات در گوگل، تنها در ساعت کاری خود تبلیغ خودتان را نمایش دهید. مثلا فرض کنید شما کسب و کار مشاوره آنلاین دارید. اگر زمانی که مشتری از طریق تبلیغ گوگل ادز وارد سایت شما شود و شما نیروی فعالی نداشته باشید، دیگر به سایت شما نخواهد آمد.

مطالعات بیشتر: قیمت گذاری اتوماتیک گوگل ادز

در واقع این موضوع بر نرخ تبدیل مشتری شما اثر منفی می گذارد. پس بهتر است تنظیمات تبلیغ خود را به گونه ای طراحی کنید که فقط در ساعت کاری شما به نمایش در بیاید.

بررسی شخصیت مشتری های شما

شخصیت مشتری های شما تعیین کننده این است که آیا باید از زمانبندی تبلیغات در گوگل استفاده کنید یا نه؟ در واقع این شخصیت مشتری های شما است که استراتژی تبلیغ شما را مشخص می کند. مثلا اگر کسب و کار شما B2B باشد و مشتری های هدف شما فقط در ساعت کاری با شما ارتباط می گیرند، باید از زمان بندی تبلیغ استفاده کنید. چرا که احتمال اینکه یک مشتری در خارج از ساعت اداری به شما مراجعه کند، کم است.

زمانبندی تبلیغ در گوگل

اما اگر نرخ تبدیل مشتری شما در خارج از ساعات اداری و کاری بالا باشد، بهتر است تنظیمات زمان بندی تبلیغ را بر روی 7/24 قرار دهید. این گونه مشتری های در خارج از ساعت کاری نیز تبلیغ شما را می بینند و با کلیک بر روی آن به سایت شما مراجعه می کنند.

اگر در مورد شخصیت کاربران خود چیزی نمی دانید، توصیه می کنیم ابتدا تنظیمات تبلیغ را بر روی 7/24 بگذارید.
سپس با بررسی نرخ تبدیل خود در ساعات شبانه روز می توانید شخصیت مشتری های خود را تحلیل کنید.

کسب داده ها و اطلاعات کافی

اگر اطلاعات کافی در مورد مشتری های خود کسب کرده اید و زمان مناسب برای تبلیغ خود در گوگل ادز را پیدا کرده اید، باید زمان نمایش تبلیغ خود را تنظیم کنید. مثلا اطلاعاتی به دست آورده اید که نشان می دهد تبلیغ شما در روز ها و ساعت های مشخصی از هفته بازدهی خوبی ندارد.

مطالعات بیشتر: جذب مشتری با تبلیغات در گوگل

با توجه به این اطلاعات باید برای تبلیغ خود را زمان بندی مشخصی را تعیین کنید. البته پیش از این کار تنظیمات هزینه مزایده را بررسی کنید.

بررسی تاثیر زمان بندی تبلیغات در گوگل بر اکانت گوگل ادز

با زمانبندی تبلیغات در گوگل، گوگل را راهنمایی می کنید که در چه ساعتی از روز و در چه هفته هایی از ماه تبلیغ شما به نمایش در آورد. در واقع با تعیین بازه زمانی برای تبلیغ، گوگل فقط در بازه زمانی تنظیم شده تبلیغ شما را نمایش می دهد و در خارج از این بازه تبلیغ شما نمایش نخواهد داد. زمان بندی تبلیغ تنها بازه های یک هفته ای را شامل می شود.

و شما نمی توانید نمایش تبلیغ خود را فقط برای روز های خاصی از سال تنظیم کنید. شما می توانید تعیین کنید که تبلیغ شما در کدام روز های هفته و در چه ساعاتی از شبانه روز به نمایش در بیاید. شما می توانید زمان آغاز و پایان تبلیغ خود را در روز را تعیین کنید.

زمانبندی گوگل ادز

حتی می توانید چند بازه زمانی برای یک روز در نظر بگیرید. مثلا می توانید تبلیغ خود را برای روز یکشنبه در ساعت 7 تا 9 و ساعت 16 تا 19 تنظیم کنید.

بنابراین شما می توانید تنظیمات هزینه مزایده bid adjustment برای هر زمانی به صورت مجزا تعریف کنید.

بهینه سازی هزینه ها با زمان بندی مناسب

در زمانی از روز که کسب و کار شما قادر به ارائه خدمات نمی باشد، نمایش تبلیغ در گوگل ادز تنها سرمایه شما را نابود می کند. اینجاست که زمانبندی تبلیغات در گوگل اهمیت خود را نشان می دهد. برای اینکه در هزینه خود صرفه جویی کنید، بهتر است تبلیغ خود را به گونه ای زمان بندی کنید که فقط در ساعاتی که شما پاسخگو هستید به نمایش در بیاید.

در صورتی که مایل هستید اطلاعات بیشتری در مورد بهینه سازی هزینه تبلیغ به دست آورید، می توانید مقاله دیگر سایت ما با عنوان (5 روش برای کاهش هزینه در تبلیغات گوگل) را مطالعه نمایید.

جمع بندی

ما در این مقاله تلاش کردیم شما را با اهمیت زمانبندی تبلیغات در گوگل آشنا کنیم. زمان بندی تبلیغ مزیت های زیادی دارد و می تواند بر نرخ تبدیل شما اثر مثبت بگذارد. همچنین یکی از اصلی ترین راه های بهینه سازی هزینه تبلیغ استفاده از زمان بندی تبلیغ است. برای تبلیغ کسب و کار خود می توانید از خدمات تبلیغات در گوگل سایت شانار استفاده کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *