جذب مشتری با تبلیغات در گوگل

جذب مشتری با تبلیغات در گوگل

روش های مختلف و زیادی برای جذب مشتری وجود دارد. بعضی از این روش ها به صورت سنتی و بعضی از این روش ها به شکل اینترنتی است. مثلا اگر شما برای تبلیغ محصول یا کسب و کار خود از تلویزیون، پیامک، پخش تراکت و … استفاده کنید، در واقع از روش سنتی استفاده کرده اید. اما اگر برای تبلیغ کسب و کار یا محصول خود از تبلیغات در گوگل ادوردز (گوگل ادز) استفاده کنید، از روش اینترنتی تبلیغ استفاده کرده اید.

یک کسب و کار هنگامی که می خواهد اقدام به تبلیغ کار خود کند، باید به هزینه ای که صرف می کند و میزان مشتری ای که به ازای آن جذب می کند توجه داشته باشد. بعضی از روش های تبلیغات مثل تبلیغ در تلویزیون هزینه بسیار زیادی دارند اما ممکن است مشتری زیادی به همراه نداشته باشند. امروزه کسب و کار ها بیشتر به تبلیغ در اینترنت مثل تبلیغ در گوگل تمایل دارند. در این مقاله به بررسی تبلیغات در گوگل می پردازیم.

چرا با تبلیغات در گوگل مشتریان ما بیشتر می شوند؟

تمامی کسب و کار ها برای ادامه راه خود نیاز به مشتری دارند. می توان گفت سخت ترین بخش هر کسب و کار جذب مشتری است. از این رو کسب و کار ها همواره به دنبال راه هایی هستند که با صرف هزینه کم بتوانند مشتری زیادی جذب کنند. یکی از بهترین و به صرفه ترین راه ها در جذب مشتری تبلیغ در گوگل است. مثلا می توانند در گوگل ادوردز اقدام به تبلیغ کار خود کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی مردم بیش از گذشته از اینترنت خصوصا از گوگل استفاده می کنند. همین موضوع باعث شده تعداد کاربرانی که در روز از گوگل استفاده می کنند بسیار زیاد باشد.

تبلیغات در گوگل

بسیاری از افراد برای پیدا کردن محصول دلخواه خود در گوگل به جستجو می پردازند. اگر در میان صفحات بالا آمده در گوگل سایت کسب و کار شما نیز حضور داشته باشد، قطعا مشتری های زیادی به سمت سایت شما جذب می شوند.

چگونه از گوگل برای تبلیغات کسب و کار خود استفاده کنیم؟

اگر در گوگل ادوردز برای کسب و کار خود تبلیغ ایجاد کنید، هر روزه ممکن است چندین بازدید کننده به صفحه شما مراجعه کنند. اما اینکه این بازدید کننده ها به مشتری شما تبدیل شوند به نحوه تبلیغ شما بستگی دارد. مهم ترین کار در تبدیل بازدید کننده به مشتری جلب اعتماد آنها است. بهتر است در استفاده از تبلیغات در گوگل به نکات زیر توجه کنید تا بهتر بتوانید مشتری جذب کنید.

مشتری ایده آل و مناسب خود را بشناسید

مهم ترین کار در تبلیغ کسب و کار شناسایی جامعه هدف است. اینکه بدانید بیشتر چه قشری از جامعه خواهان محصول و کار شما هستند بسیار اهمیت دارد. وقتی که جامعه هدف خود را شناسایی کردید باید به بررسی رفتار ها و ویژگی های آنها بپردازید.

شما باید در مورد سن، علایق، جنسیت، وضعیت درآمد و … مشتری های خود اطلاعاتی کسب کنید. این کار بسیار سخت است و نیاز به تحقیق دارد.

مطالعات بیشتر: چگونه گوگل ادز در جذب مشتری تاثیر می گذارد؟

در این مسیر می توانید از ابزار های جذاب شبکه های اجتماعی استفاده کنید. یکی از این ابزار در شبکه اجتماعی لینکدین وجود دارد که همانند نظرسنجی است. همچنین می توانید از ابزار های آنلاین مثل گوگل آنالیتیکس و گوگل ادوردز برای این کار کمک بگیرید.

لندینگ مناسب طراحی کنید

لندینگ پیج لینکی است که کاربران با مشاهده و کلیک بر روی پیام تبلیغ شما وارد آن می شوند. برای اینکه نرخ تبدیل مناسبی (نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری) داشته باشید باید در کنار انتخاب کانال های تبلیغاتی مناسب، لندینگ استاندارد و مناسبی نیز داشته باشید.

در واقع شما با استفاده از لندینگ پیج برای کاربر مسیر حرکت تعیین می کنید. شما گام به گام به کاربر اطلاعاتی ارائه می دهید.

ابتدا برای کاربر آگاهی ایجاد می کنید. سپس اعتماد او را افزایش می دهید و در نهایت او را تشویق می کنید که عمل مورد نظر شما را انجام دهد. شما نباید اجازه دهید که کاربر با مراجعه به سایت شما در میان انبوهی از لینک های مختلف در صفحه اصلی سردرگم بماند. به همین دلیل بهتر است با استفاده از لندینگ مستقیما کاربر را به صفحه محصول یا عمل مورد نظر خود هدایت کنید.

حداقل های سئو را رعایت کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در تبلیغات در گوگل به آن توجه کنید، رعایت مبانی سئو است. از اصلی ترین مبانی سئو که رعایت آن واجب است، انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. کلمه کلیدی عبارتی است که کاربران با سرچ آن می توانند به وب سایت شما برسند.

جذب مشتری تبلیغ در گوگل

به همین دلیل شما باید پر سرچ ترین کلمه کلیدی را برای متن خود انتخاب کنید. بهتر است برای انتخاب کلمه کلید از ابزار هایی مثل گوگل ادوردز یا گوگل ادز کمک بگیرید.

یکی دیگر از نکات سئو که باید به آن توجه کنید پرهیز از کپی نوشتن است. شما نباید متن تبلیغ خود را کاملا مشابه سایت دیگری بنویسید.

از گوگل ادوردز استفاده کنید

گوگل ادوردز یک سرویس تبلیغات از طرف گوگل است. یکی از بهترین روش ها برای هدایت ترافیک به سمت وب سایت خود استفاده از گوگل ادز است. گوگل ادوردز کاربرد های بسیار گسترده ای دارد که عنوان کردن همه آنها از موضوع ما خارج است.

اما چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد این سیستم کسب کنید می توانید مقاله دیگر سایت ما با عنوان (الگوریتم های گوگل ادز چگونه کار میکند؟) را مطالعه کنید.

تبلیغات در گوگل باعث افزایش اعتماد میشود

هنگامی که اقدام به تبلیغ محصول خود در گوگل می کنید و کاربران از طریق آن به سایت شما می آید، با انجام یکسری از کارها می توانید اعتماد کاربران بیشتر به خود جلب کنید.

مثلا یکی از اقداماتی که در جلب اعتماد کاربر بسیار موثر است، قرار دادن بخش های برقراری ارتباط در وب سایت است. در سایت خود بخشی را به گزینه ارتباط با ما اختصاص دهید و فردی را برای پاسخگویی به سوالات مشتریان در این بخش قرار دهید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم کاربرد تبلیغات در گوگل و گوگل ادوردز را به شما توضیح دهیم. همانطور که در مقاله بیان کردیم تبلیغ در گوگل می تواند در توسعه کسب و کار شما بسیار موثر باشد. البته دقت کنید که تبلیغ کسب و کار باید به صورت هدفمند و با برنامه اصولی انجام شود تا ضرری به کار شما وارد نکند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *