قیمت گذاری اتوماتیک گوگل ادز

قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل

از آنجایی که هر کسب و کاری نیاز به دیده شدن دارد، تبلیغات یکی از بهترین روش های دنیای امروز برای دیده شدن کسب و کار و رونق آن است. یکی از موضوعاتی که قرار است به آن بپردازیم قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل است.

گوگل ادوردز در بیان ساده تر یک پلتفرم تبلیغات است که کارکرد آن بر پایه کلیک افراد پایه گذاری شده است. به این صورت که تبلیغات در گوگل بارگذاری شده و به ازای هر کلیک مراجعه کنندگان و افراد شما باید هزینه تعیین شده ای را به گوگل پرداخت کنند.

قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل ادوردز دارای مراحل تاثیر گذار و مهمی است که توجه کردن به هر کدام از آن ها و انجام آن ها باعث می ‌شود تا بتوانید به کسب و کار خود رونق دهید. بنابراین با کسب اطلاعات مناسب و مفید از حرفه های خود میتوانید در با واگذار کردن تبلیغات به گوگل به درستی انتخاب کنید.

انواع روش های قیمت گذاری گوگل ادز

قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل ادز دارای چندین روش و استراتژی است که آگاه بودن از این استراتژی ها باعث می شود تا انتخاب در هوشمندانه ترین حالت صورت گیرد. قیمت گذاری در گوگل به دو روش اتوماتیک و دستی انجام می شود.

پیشنهاد نویسنده: تجربه ای جدید در تبلیغات گوگل

روش دستی روشی است که در آن فرد درخواست کننده تبلیغ حداکثر قیمت را برای هر کلیک به فرد تبلیغ دهنده پرداخت می کند. اما زمانی که شما توانایی که قیمت گذاری تک به تک محصولات خود را نداشته باشید، در این حالت می ‌توانید به روش قیمت گذاری اتوماتیک مراجعه کنید.

قیمت گذاری اتوماتیک گوگل ادز

در روش قیمت گذاری اتوماتیک، تبلیغ کننده گوگل است که با توجه به معیارهایی که خودش دارد، برای هر کلیک مقدار هزینه های تعیین و انتخاب می کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که هدف اصلی خود از تبلیغات و اطلاعات کامل و درست حرفه و محصولات خود را وارد کنید و مابقی کار ها را به گوگل ادوردز واگذار کنید. سپس گوگل قیمت گذاری کلمات را طوری تنظیم می کند که در بهینه ترین حالت ممکن باشد. روش اتوماتیک به خودی خود به چند دسته تقسیم می شود.

  • target cpa: روش پیشنهادی اول cpa است که در این روش با در نظر گیری بیش ترین قیمتی که به هر مشتری یا کلیک اختصاص داده شده، گوگل هزینه را به شکلی تعیین می کند که حداکثر کانورژن را در بر بگیرد.
  • target roas: روش بعدی roas است که در این روش گوگل که نقش تبلیغ دهنده را ایفا می کند با در نظر گرفتن مقدار سرمایه ای که برگشت داده می شود تعیین می کند تا در ازای هر کلیک مشتریان چه مبلغی باید پرداخت شود.
  • Maximize clicks: روش کلیکز ترفندی متفاوت است. در این مدل گوگل به عنوان تبلیغ دهنده هزینه را به طوری تعیین و انتخاب می کند که بتواند حداکثر کلیک را دریافت کند که در این حالت برای هر کلیک حدی را به عنوان سقف هزینه تعیین و مشخص کند.
  • Maximizeconversions: حالت چهارم ماکسیمیز است که در منظور دریافت بیش ترین میزان کانورژن است که هزینه هر کلیک با توجه به هزینه اختصاص داده شده برای تبلیغات تعیین می شود.
  • Maximizeconversionvalue: روش پنجم روشی به نام ماکسیمیز ولو است که در آن گوگل ادوردز می کوشد هزینه را طوری تعیین کند تا بتواند بیش ترین ارزش هر کانورژن را برای هر کلیک افراد بگیرد، زیرا در گوگل ادز می توان برای هر کارنوژن ارزشی مشخص کرد.
  • Targetimpressionshare: یکی از مهم ترین روش ها روشی است که در آن گوگل به گونه ای عمل می ‌کند که با هر کلیکی که کاربر و درخواست دهنده انجام می دهد، شانس نشان داده شدن آگهی شما بیش تر می شود. قیمت گذاری اتوماتیک گوگل ادز با کارکردی هوشمند است که به منظور بیش تر نشان دادن تبلیغ در گوگل فعالیت می کند.

آیا از قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل استفاده کنیم یا خیر؟

قیمت گذاری هوشمند و اتوماتیک گوگل ادز باعث می شود تا در زمان و وقت صرفه جویی شود، زیرا در این روش تبلیغ دهنده گوگل است و به طور خودکار می تواند با درخواست دهنده ارتباط برقرار کند. گوگل اطلاعات بیش تری نسبت به شما در خصوص کسب و کارتان دارد و می تواند به راحتی مسئولیت یک تبلیغ خوب برای حرف های شما را بر عهده بگیرد.

گوگل به شما این امکان را می‌دهد کمپین خود را به طور کامل تنظیم کنید تا بتواند به خوبی از آن استفاده کند. همچنین از آنجایی که تبلیغ در گوگل بسیار کارآمد است و می تواند افراد زیادی را به سمت حرفه و فعالیت شما جذب کند، انتخاب خوب و هوشمندانه برای کسب و کارهای کوچک باعث رشد و رونق آن ها می شود.

قیمت گذاری گوگل ادز

طبق بررسی ها سپردن کسب و کار و تبلیغ در گوگل به صرفه و دارای اهمیت است. در این بین باید به این نکات مهم توجه کرد که گوگل به دلیل ندانستن مطالب و اطلاعات دقیق نسبت به کسب و کار شما هدف اصلی را نمی داند و ممکن است که گوگل میزان کنترل بودجه را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

پیشنهاد نویسنده: نوآوری های تبلیغ در گوگل و کاربردهای آنها برای کسب و کارها

به علاوه ممکن است اهداف کمپین را کمی محدود کند و مدتی زمان نیاز دارد تا به طور کامل گوگل به شکل ماشینی استفاده از کمپین را یاد بگیرد. بعد از ایجاد تغییراتی در اطلاعات، گوگل شروع به یادگیری استفاده ماشینی از کمپین می کند که در این خصوص باید اطلاعات کامل، دقیق و جامعی در خصوص کسب و کارتان به دست آورید تا بتوانید انتخاب بهتر و هوشمندانه تری بگیرید که روش بهینه سازی عملکرد نام دارد.

سخن پایانی

بنابراین متوجه شدیم شما می توانید با توجه به شرایط خود و کسب و کارتان هر کدام از روش های قیمت گذاری اتوماتیک تبلیغات گوگل را که بهتر است انتخاب کنید. از طریق آن ها کسب و کار خود را رشد دهید و از حرفه ای که دارید یک منبع کسب درآمد بسازید. برای این کار می توانید از خدمات شانار گروپ استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که رعایت قوانین گوگل ادوردز باعث می شود تبلیغات در گوگل بیش تر به کاربران نمایش داده شوند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *