استفاده از افزونه (Ad Extension) بر تبلیغات گوگل

استفاده از افزونه (Ad Extension) بر روی آگهی

متن تبلیغاتی در گوگل ادز به طور کلی دارای 2 قسمت است. قسمت اول، بخش ثابت و اصلی تبلیغ است که در همه نمایش‌ها تمام و کمال به کاربران نمایش داده می‌شود. بخش دوم هم هرچیزی است که به متن اصلی اضافه می‌شود و به آن افزونه تبلیغات گوگل یا Google ads extension می‌گوییم.
افزونه‌های گوگل به طور کلی از طریق اطلاعات اضافی توسعه تبلیغات را به دنبال دارند، و دلایلی ایجاد می‌کنند که مخاطب تبلیغات شما را کلیک کنند. این افزونه ها که معمولاً نرخ کلیک تبلیغات را افزایش می دهند، شامل قالب های مختلفی از قبیل دکمه های اقدام، اطلاعات محل، لینک هایی به بخش های مشخصی از وبسایت، اطلاعات اضافی و موارد مشابه دیگر هستند.
با هدف به حداکثر رساندن عملکرد تبلیغات، گوگل ادز انتخاب می کند که کدام افزونه ها در واکنش به هر جستجویی در گوگل به اشخاص نشان داده شود. بر همین اساس، بهتر است که از همه افزونه‌های مرتبط با اهداف تجاری خود استفاده نمایید.

از طریق افزودن محتوای بیشتر به تبلیغات، افزونه ها باعث می‌شوند که تبلیغات شما رؤیت پذیری بیشتری (Greater Visibility) داشته باشد و در صفحات نتایج جستجوها برتری یابد.
این بدان معنی است که شما تمایل دارید دریافتی بیشتری از تبلیغ خود در گوگل داشته باشید. برنامه‌های افزودنی اغلب تعداد کل کلیک‌های شما را افزایش می‌دهند و می‌توانند روش‌های تعاملی و اضافی خوبی برای دیده شدن شما مانند نقشه‌ها یا تماس را به مخاطبین ارائه دهند.
تعداد کاراکترهایی که در آگهی‌های متنی گوگل ادز می‌توان استفاده کرد محدود هستند. با این حال گوگل امکان اضافه کردن افزونه‌های تبلیغاتی را ارائه می‌کند تا بتوانید به صورت ساختار یافته اطلاعات بیشتری را به آگهی خود اضافه کنید. تفاوت در ساختار و طول تبلیغاتی که در نتایج جستجوی گوگل مشاهده می‌کنیم به خاطر افزونه‌های متفاوتی است که تبلیغ‌کنندگان از آنها استفاده می‌کنند.
بسیاری از انواع افزونه‌ها به کمی تنظیم نیاز دارند. این موارد دستی هستند. هرگاه گوگل ادز تشخیص دهد، برخی از برنامه‌های افزودنی‌ای که به طور خودکار عملکرد شما را بهبود می‌بخشند اضافه می‌شوند. برای برنامه‌های افزودنی خودکار به هیچ راه اندازی نیاز نیست، بنابراین هنگام ایجاد برنامه‌های افزودنی دستی در بین گزینه‌های شما تنظیماتی نمایش داده نمی‌شود.

چرا باید از انواع افزونه در تبلیغات گوگل استفاده کنیم؟

همانطور که می‌دانید افزونه‌های تبلیغات یک ویژگی پیشرفته است، اما تنظیم آنها آسان است و می‌تواند میزان کلیک، نمایش صفحه فرود پس از کلیک و در نهایت تبدیل را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این کار به بالا بردن میزان درآمد شما تا حد زیادی کمک خواهد کرد.
افزایش میزان اطلاع رسانی به مخاطبین: یکی از مهمترین مزایای آن رابط کاربری بسیار خوب و راحت آن است. با استفاده از افزونه‌های گوگل ادز می‌توانید بهتر مزایا و خدمات کسب و کارتان را به کاربران معرفی کنید. همانطور که می‌دانید، متن ثابت و اصلی تبلیغ شما محدود است و شاید نتوانید برخی از مزایای کسب و کار خود را در آن عنوان کنید. به همین خاطر، افزونه‌ها فضای بیشتری را برای شما فراهم می‌کنند.
موفق‌تر در رقابت با سایر رقبا: بهره‌مندی از افزونه‌ها محدود به موارد بالا نمی‌شود و به طور قطع می‌تواند در برتری شما نسبت به دیگران کمک شایانی نماید. وجود افزونه‌ها موجب افزایش نرخ کلیک (CTR) و مرتبط بودن تبلیغ (Ad Relevance) می‌شوند. در نتیجه، کیفیت تبلیغ شما بالاتر می‌رود.
سال‌ها تجربه کار با گوگل ادز به ما این را نشان می دهد که کمپین‌هایی که از این افزونه‌ها به درستی استفاده می‌کنند، نمره ی کیفیت گوگل ادز بهتری نسبت به سایر رقبا دریافت می‌کنند. گوگل هم به این مسئله اهمیت می‌دهد و برای تبلیغاتی که اطلاعات بیشتری را فراهم کرده و به راحتی کاربران خود اهمیت بدهند، ارزش بیشتری قائل است و امتیاز بالاتری برای آن تبلیغ درنظر می‌گیرد.

استفاده از افزونه در تبلیغات گوگل
ذکر این نکته مهم است که گوگل در ارزیابی‌های خود همواره حامی مخاطب است. اگر مخاطبی به صفحه‌ای وارد شود، و از آن رضایت داشته باشد، گوگل به سایت مورد نظر نمره مثبتی می‌دهد. اما اگر کاربری پس از کلیک بر نتایج جستجوها وارد سایتی شود، و بدون هیچ گونه اقدامی از آن سایت خارج شود، امتیاز منفی نصیب آن سایت می‌شود.
نشان دهید که حرفه ای هستید: استفاده از انواع افزونه‌ها و ارائه اطلاعات در کسب‌ وکارتان، جلب نظر و اعتماد کاربران تاثیر شایانی دارد. کاربری که اطلاعات کاملی را درباره محصولات و خدمات شما در متن تبلیغ می‌بیند، تصویر حرفه‌ای‌تری از شما در ذهنش ایجاد می‌شود و راحت‌تر به شما اعتماد می‌کند. بنابراین، شانس شما برای جذب ورودی نسبت به سایر رقبا افزایش می‌یابد.
افزونه راهی برای ارتباط بهتر با مخاطبین: با استفاده از افزونه‌‌ها در گوگل ادز همچون شماره تماس و ارسال پیامک، کاربر می‌تواند در سریع‌ترین زمان و درست همان لحظه‌ای که متن تبلیغ‌تان را می‌بیند، با شما ارتباط تعاملی برقرار کند و این یعنی افزایش شانس فروش شما!

نحوه تنظیم افزونه در گوگل ادز

پس از ورود به گوگل ادز، از ترتیب زیر برای تنظیم برنامه‌های افزودنی استفاده کنید:
1. کمپین گوگل ادز یا گروه تبلیغات خود را انتخاب کنید
2. برای ایجاد پسوند جدید، روی برگه “تبلیغات و برنامه‌های افزودنی” در سمت چپ ، برگه “برنامه‌های افزودنی” در بالای صفحه و سپس علامت بزرگ + کلیک کنید.
3. از فهرست کشویی که ظاهر می‌شود، پسوند مورد نظر جهت ایجاد را انتخاب کنید (قرار گرفتن در حالت شناور روی هر پسوند ، توضیح مختصری از عملکرد آن را نشان می‌دهد). هر نوع افزونه ای را که می‌خواهید تنظیم یا سفارشی کنید (گوگل هنگام ایجاد تبلیغ شما پیش نمایش تبلیغات را ارائه می دهد) و سپس روی ذخیره کلیک کنید.
گوگل برنامه‌های افزودنی دستی و خودکار را ارائه می‌دهد. روند فوق نحوه تنظیم برنامه‌های افزودنی دستی را بیان می‌کند، در حالی که برنامه‌های افزودنی خودکار مانند به صورت خودبخود اضافه می‌شوند.

هزینه استفاده از افزونه‌ها

افزودن افزونه یا اکستنشن به کمپین شما هیچ هزینه‌ای ندارد. با کلیک روی تبلیغات شما (از جمله برنامه افزودنی شما) طبق معمول هزینه دریافت می‌شود. استثنا کلیک روی رتبه‌بندی فروشنده است که هزینه‌ای دریافت نمی‌کند. بنابراین شما هنگامی هزینه را پرداخت می کنید که کسی از طریق یک افزونه تماس (Call Extension) با شما ارتباط برقرار می کند یا وقتی کسی اپلیکیشن شما را از افزونه اپلیکیشن دانلود می‌کند. گوگل ادز برای هر آگهی و افزونه‌های آن بیش از دو کلیک از هر برداشت هزینه دریافت می‌کند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *