آشنایی کامل با انواع کمپین های گوگل ادز

تبلیغات در محیط گوگل ادز با ایجاد یک کمپین آغاز می‌شود. نوع کمپین گوگل ادزی که برای ایجاد انتخاب می‌کنید باید براساس اهداف تبلیغاتی شما باشد. به عنوان مثال ، اگر قصد دارد تبلیغات خود را در Google.com نشان دهید تا بازدید کنندگان بیشتری از وب سایت خود به دست بیاورید، باید یک کمپین جستجو را انتخاب کنید.
کمپینها مجموعه‌ای از گروه‌های تبلیغاتی (تبلیغات، کلمات کلیدی و پیشنهادات) که دارای بودجه، هدف‌گذاری موقعیت مکانی و سایر تنظیمات هستند و یکی از کاملترین راه‌ها جهت افزایش بازدید تبلیغات توسط افراد و قرارگیری در صدر جستجوی گوگل و فروش بیشتر محسوب می‌شوند.
از کمپین‌های گوگل ادز اغلب برای سازماندهی دسته بندی محصولات یا خدماتی که شما ارائه می‌دهید استفاده می‌شود. حساب گوگل ادوردز شما می‌تواند یک یا چند کمپین تبلیغاتی در حال اجرا داشته باشد.
بر اساس اقداماتی که دوست دارید مشتریان شما انجام دهند می‌توانید هدفی را برای کمپین خود انتخاب کنید. همچنین می‌توانید نوع کمپین را انتخاب کنید. سپس توصیه‌هایی برای ویژگی‌ها و تنظیمات مشاهده خواهید کرد که می‌توانند به شما در رسیدن به هدف اصلی تبلیغات کمپین کمک کنند.
انواع کمپین گوگل ادز
نوع کمپین مشخص می‌کند که مشتریان در چه مکان‌هایی می‌توانند تبلیغات شما را ببینند، اما شما با هدف قرار دادن تبلیغات خود این مورد را خاص‌تر می‌کنید. به خاطر داشته باشید که همه تنظیمات و ویژگی‌های کمپین در دسترس شما خواهد بود و شما همیشه می‌توانید در هدف خود تغییری ایجاد کنید. برخی از اهداف شامل موارد زیر هستند:

  • حراجی
  • ترافیک وب سایت
  • ملاحظه محصول و مارک
  • آگاهی و دسترسی به برند
  • تبلیغ برنامه

معرفی انواع کمپین‌های گوگل ادز

کمپین‌ جستجو (Search Network Campaigns)

کمپین های گوگل ادز
کمپین‌های جستجو در گوگل ادز به شما این امکان را می‌دهند تا تبلیغات را در شبکه گسترده نتایج جستجوی گوگل قرار دهید. شما می‌توانید تبلیغات را به افرادی نشان دهید که به طور آنلاین محصولات و خدمات خود را جستجو می>z‌کنند.

از فواید کمپین جستجو رسیدن به اهداف است بطوری‌که به شما کمک می‌کنند تا فروش، هدایت یا بازدید وب سایت بیشتری داشته باشید. دیگر فایدۀ این نوع از کمپین‌ها شامل هدف‌گذاری بسیار مرتبط با افراد است، بطوریکه می‌توانید به طور فعال محصولات و خدمات خاصی که از سوی مشتریان احتمالی شما جستجو می‌شود را هدف قرار دهید. و نهایتا دیگر فایده‌ی استفاده از کمپین جستجو، راه‌اندازی آسان است. زیرا ایجاد تبلیغات در آن آسان و به دارایی خاصی نیاز ندارد.

کمپین‌های شبکه صرفا نمایشی (Display Network Campaigns)

کمپین‌های شبکه صرفا نمایشی
کمپین‌های شبکه صرفا نمایشی برای کمک به شما در یافتن مخاطبان مناسب طراحی شده است. گزینه‌های هدف‌گذاری آن به شما این امکان را می‌دهد که پیام خود را در مکان و زمان مناسب به مشتریان منتظر خود نشان دهید. با استفاده از مخاطبان مشتری‌های جدید پیدا کنید یا مشتریان فعلی خود را نسبت به هدف مورد نظر خود ترغیب کنید.
گزینه‌های مخاطبان مشابه و مخاطبان بازار به شما این امکان را می‌دهند تا افرادی را که به احتمال زیاد به محصولات شما علاقه‌مند هستند را هدف قرار دهید و به شما در یافتن مشتری‌های احتمالی جدید کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از داده‌ها، مانند لیست‌های بازاریابی مجدد، برای کمک به جذب مجدد افرادی که قبلاً از سایت شما بازدید کرده‌اند استفاده کنید.
با بهینه‌سازی خودکار در طول زمان، گوگل ادز می‌تواند بفهمد کدام مخاطب برای شما کار می‌کند. مناقصه خودکار را پیشنهاد می‌دهد تا به شما کمک کند بازده سرمایه خود را برآورده کنید. کمپین‌های نمایش هوشمند با هدف قرار دادن حداکثر تبدیل‌های شما در تبلیغات گوگل، بهترین اهداف خودکار، پیشنهادات و خلاقیتها را ایجاد می‌کنند.

کمپین‌های تبلیغات ویدیویی (Video Ads Campaigns On YouTube)

کمپین‌های تبلیغات ویدیویی
کمپین‌های تبلیغات ویدیویی به شما این امکان را می‌دهند تا تبلیغات را در ویدیوها در یوتیوب (YouTube) و وب‌سایت ها و برنامه‌هایی که در بستر ویدیویی گوگل اجرا می‌شوند، نشان دهید. در این مقاله فواید کمپین‌های ویدیویی و چگونگی استفاده از آنها برای دستیابی به اهداف تجاری توضیح داده شده است.
از فواید این کمپین می‌توان به رسیدن اهدافی همچون ایجاد یک کمپین ویدئویی، فروش بیشتر، افزایش ترافیک وب‌سایت و ایجاد آگاهی برای کسب و کار مربوطه اشاره کرد. دیگر فایده‌ی آن اینست که می‌توان به مخاطب مناسب دسترسی پیدا کرد. یعنی با این نوع کمپین با هدف قرار دادن موضوعات، کلمات کلیدی، اطلاعات جمعیتی و موارد دیگر، در یوتبوب و از طریق شرکای ویدیویی گوگل به افراد علاقه مند دسترسی پیدا کرد.
ارزشیابی میزان موفقیت دیگر فایده‌ی استفاده از کمپین ویدیویی در گوگل است. بطوریکه می‌توانید دریابید که به مخاطب مناسب دسترسی دارید یا خیر؟ برای ردیابی بازدیدها، هزینه‌ها و جزئیات بودجه، اکانت گوگل ادز خود را بررسی کنید.

کمپین‌های اپلیکیشن‌ جهانی گوگل پلی (Universal App Campaigns)

کمپین یونیورسال اپ
اگر به عنوان یک تبلیغ‌‌کننده برنامه می‌خواهید برنامه خود را به دست کاربران با درآمد بیشتری برسانید، کمپین‌های اپلیکیشن‌ جهانی گوگل پلی می‌تواند به شما کمک کنند تا با افراد مستعدتر و دست به نقدتر ارتباط برقرار کنید. این نوع از کمپین‌ها روند کار را برای شما ساده‌تر می‌کنند.
برخلاف اکثر کمپین‌های گوگل ادز، شما تبلیغات مجزا را برای کمپین های برنامه‌ای طراحی نمی کنید.

برای شروع باید متن پیشنهاد اولیه و بودجه را ارائه دهید و زبان و مکان تبلیغات خود را اطلاع دهید. همچنین اکیداً توصیه می‌کنیم حداقل یک تصویر منظره، یک فیلم پرتره و یک ویدیوی منظره و در صورت لزوم، دارای فرمت HTML5 ارائه دهید. سیستم‌ها ترکیب‌های مختلف را آزمایش می‌کنند و تبلیغاتی را ارائه می‌دهند که در بیشتر مواقع بهترین عملکرد را دارند.

کمپین فروشگاهی (Shopping Ads Campagin)

کمپین شاپینگ ادز
از دیگر کمپین‌های گوگل ادز کمپین‌های فروشگاهی و تبلیغات فروشگاهی است که برای فروش آنلاین خدمات و محصولات و همچنین ایجاد فضای مناسب جهت فروش آفلاین ایجاد شده‌اند. این کمپین می‌تواند به کسب و کارهای الکترونیکی و فروشندگان کوچک و بزرگ اینترنتی، جهت افزایش فروش آنلاین کمک کند و با استفاده از این نوع کمپین، می‌توان مخاطبین و مشتری‌های بیشتری را به فروشگاه هدایت نمود. از دیگر فواید آن می‌توان به مدیریت کمپین خرده فروشی، حضور گسترده‌تر و ایجاد لیدهایی با شرایط بهتر اشاره کرد.

نکته پایانی در خصوص انواع کمپین‌های گوگل اذر

گوگل ادز به عنوان یک بستر تبلیغاتی بسیاری مناسب خط بطلان آشکاری بر روش‌های سنتی تبلیغات کشیده است. شرکت گوگل اصول و فنون جدید و بروز حاصل از پیشرفت‌های حاصل در فناوری اطلاعات و ارتباطات و در کنار آن نیز نیاز مخاطبان را از انواع کمپین‌ها در صدر اولویت های خود قرار داده است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *