چگونه تبلیغات گوگل را حذف کنیم؟

حذف تبلیغات گوگل

حذف تبلیغات گوگل چطور ممکن می شود؟ چطور می توانیم از دست پیام های تبلیغاتی خلاص شویم؟ تا چه حد می توان از دریافت پیامک های تبلیغاتی روی گوشی ها جلوگیری کرد؟
جای تعجب ندارد که کاربران اینترنتی در هر فضایی به دنبال حذف تبلیغات باشند. درواقع در هر بار بازدید شما از یک سایت، ورود به اینستاگرام یا هر فضای مجازی دیگری، انبوهی از آگهی های تبلیغاتی بر سر شما آوار می شود که تجربه شما از فضای اینترنت را مخدوش می کند.
این تبلیغات در فضای گوگل که حالا مبدل به پرکاربرد ترین فضای اینترنتی شده هم بسیار شایع است و گاهی حتی در مواقعی که گوشی، تبلت یا لب تاپ مورد استفاده نیستند هم برای آنها ارسال می شود.
در این مطلب به صورتی جامع چگونگی حذف تبلیغات گوگل در روی کامیپوترها (لپ تاپ) و همینطور گوشی های موبایل اندرویدی را مورد تشریح قرار خواهیم داد.

حذف تبلیغات گوگل کروم دسکتاپ

اطلاعات گوگل کروم بر اساس مواردی است که خود شما به طور مستقیم (مثلا موقع پرکردن فرم مشخصات) در اختیار گوگل قرار می دهید، اطلاعاتی مربوط به موقعیت جغرافیایی و فعالیت های اخیر خود در صفحه مجازی. این موارد شامل جستجوهای شما در فضای گوگل، اپلیکیشن هایی که دانلود کرده اید یا وب سایت هایی است که مورد بازدید قرار داده اید.

حذف تبلیغات گوگل کروم

گوگل با استفاده از این اطلاعات، در مورد نیاز های شما به یک نتیجه گیری می رسد و با استناد به آن ها آگهی های خود را به شما عرضه می کنند.
اما گوگل یک ماشین است و نمی تواند در این زمینه به طور دقیق، خواسته و نیاز شما را شناسایی کند و ممکن است آگهی یا مطالبی را به شما پیشنهاد دهد یا معرفی کند که شما اصلا نیاز و یا علاقه ای به آن ها ندارید. طبیعی است که در این مواقع به فکر حذف تبلیغات گوگل بیفتید.
در هر حال، برای مدیریت کردن این فضا یا انسداد کامل آن می توانید مسیر زیر را دنبال کنید.
1.وارد اکانت گوگل شوید: گوگل کروم را باز کنید و رویGoogle account کلیک کنید. بعد، Manage your google account را کلیک کنید و بعد گزینه Data & personalization را بزنید.
2.گزینه Ad personalization را پیدا کنید: در صفحه پایین بیایید تا به گزینه Ad setting برسید، بعد روی گزینه Ad Personalization کلیک کنید.
3.تنظیم شخصی سازی تبلیغات: به صورت پیش فرض می توانید شخصی سازی تبلیغات را تنظیم کنید. اگر می خواهید که مشخص کنید که کدام دسته از آگهی ها نمایش داده شوند، باید به مرحله 4 بروید. اما اگر قصد دارید که به طور کامل نمایش آگهی ها را متوقف کنید، فقط کافی است که گزینه on را تبدیل به off کنید.

روش حذف تبلیغات گوگل
4.تنظیم تبلیغات براساس علایق: کمی پایین بروید. در اینجا نوشته How your ads are personalized را می بینید و در زیر آن دسته علاقه مندی ها را می بینید که با کلیک روی هر یک می توانید موارد را برای خود فعال یا غیر فعال کنید. برای غیر فعال کردن، علاقه مندی مورد نظر را کلیک و آن را غیر فعال می کنید.
اگر علاقه مندی را خاموش کردید و بعد دوباره خواستید آن را فعال کنید، گزینه ی غیرفعال شده را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید و آن را انتخاب کنید.

حذف تبلیغات در گوشی اندروید

اغلب گوشی های اندروید با حجم بالایی از تبلیغات مواجه هستند. این تبلیغات از منابع مختلفی هستند پس برای اینکه بتوانید این آگهی ها را حذف یا مسدود کنید باید ابتدا مشخص کنید که این تبلیغات از چه مرجع و منبعی ارسال می شوند. در ادامه ما تعدادی از مهم ترین این آگهی ها و راه حذف آن ها را مورد اشاره قرار خواهیم داد.

حذف تبلیغات گوگل کروم

برای حذف تبلیغات گوگل روی گوشی های اندروید در مواقعی که از گوگل کروم به عنوان مرورگر استفاده می کنید، روش های مختلفی وجود دارد. در وهله اول، این مراحل را دنبال کنید.

 1. گوگل کروم را باز کنید.
 2. گزینه More و بعدSetting را کلیک کنید.
 3. بعد از ورود به تنظیمات، به Site setting وارد شوید.
 4. در اینجا مطمئن شوید که گزینه های ads و pop-ups، مسدود (blocked) شده باشند.

چگونگی حذف تبلیغات گوگل

استفاده از حالت Lite در گوگل کروم

گوگل کروم گزینه Lite mode را برای گوشی های اندروید ارائه می دهد. این گزینه با هدف کاهش استفاده از داده ها و افزایش سرعت بارگیری صفحات طراحی شده است. برای فعال سازی این گزینه مراحل زیر را طی کنید.

 1. گوگل کروم را باز کنید و وارد بخش تنظیمات شوید.
 2. در صفحه پایین بروید و گزینه Lite mode را بیابید و آن را فعال کنید.
 3. تنظیمات وب سایت ها

گاهی این خود شما هستید که به صورتی ناخواسته به وب سایت ها اجازه می دهید که تبلیغات خود را نمایش دهند. برای جلوگیری از دریافت آگهی های این چنینی از وب سایت ها مراحل زیر طی کنید:

 1. از هر مرورگری که استفاده می کنید (مثلا گوگل کروم)، ابتدا وارد منوی (menu) آن شوید و بعد وارد تنظیمات آن شوید.
 2. در صفحه پایین بروید و گزینه Site Setting را بزنید.
 3. گزینه Notification را غیر فعال کنید.
 4. استفاده از اپلیکیشن ها

مجموعه ای پرشمار از مسدودکننده های تبلیغات (Ad blocker) در پلی استور هستند که از قابلیت جلوگیری از آگهی ها در اپلیکیشن های بازی و دیگر اپلیکیشن ها و همچنین وب سایت ها برخوردارند. این اپلیکیشن ها به کاربر این امکان را می دهند که بدون دنبال کردن فرایندهای پیچیده، از ورود آگهی های تبلیغاتی جلوگیری کند. با این حال، این اپلیکیشن ها کارکرد 100 درصدی ندارد.
نتیجه گیری
بیشتر موارد تبلیغاتی که روی گوشی یا لپ تاب ما ظاهر می شوند شامل مواردی هستند که خود ما به صورتی ناخواسته اجازه نمایش آنها را داده ایم. همانطور که در بالا هم توضیح دادیم حذف تبلیغات گوگل با دنبال کردن چند گام ساده ممکن می شود. با این حال توجه داشته باشید که در نهایت در بیشتر موارد امکان حذف 100 درصد تمام آگهی ها وجود ندارد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *