اهمیت پیشنهادات گوگل ادز برای بهبود تبلیغات در گوگل

پیشنهادات گوگل ادز

بهبود تبلیغات در گوگل یکی از مهمترین دغدغه های هر صاحب کمپینی است. کمپانی گوگل با در اختیار داشتن بخش مهمی به نام پیشنهادات یا (ad suggestions) تبلیغات مربوطه و عملکرد شما را بررسی و با پیشنهاداتی شما را برای عملکرد بهتر همراهی و راهنمایی می کند.
به زبان ساده تر، پیشنهادات گوگل ادز، تغییراتی در تبلیغات متنی گوگل شما است که ممکن است کیفیت عملکرد کمپین های جستجوی شما را افزایش دهد. افزایش کیفیت کمپین شما مساوی با افزایش درآمد شما در آینده است و این خود میتواند انگیزه ی زیادی ایجاد نماید.
تحقیقات نشان داده است که گروه های تبلیغاتی 3 یا بیشتر از 3 تبلیغات با کیفیت بالا می توانند 5٪ تا 15٪ کلیک یا تبدیل بیشتر از گروه های تبلیغاتی 1 تبلیغ داشته باشند، به شرطی که چرخش تبلیغات بهینه شده باشد.
هرچه تبلیغات بیشتری ارائه دهید، گزینه های بیشتری برای نمایش پیام ایده آل برای هر جستجوی کاربر خواهید داشت که این امر به بهبود تبلیغات در گوگل کمک شایانی خواهد کرد.
پیشنهادات گوگل ادز در ابتدا در صفحه پیشنهادات برای بررسی در حساب شما ظاهر می شود و می توانید درخواست، ویرایش یا رد آنها را انتخاب کنید. اگر اقدامی انجام نشود، پیشنهادهای تبلیغاتی که به عنوان درخواست خودکار مشخص شده اند پس از 14 روز ارائه می شوند.
پیشنهادات آگهی به بیش از 50 تبلیغ پیشنهادی در هفته برای هر حساب نیست که همین تعداد برای بهبود تبلیغات در گوگل کافیست.
از آنجا که این برنامه فقط گروه های تبلیغاتی را هدف می گیرد که در آنها احتمال بهبود عملکرد وجود دارد، پیشنهادات گوگل ادز فقط برای بخش کوچکی از گروه های تبلیغاتی ارائه می شود.

اهمیت پیشنهادات گوگل ادز
بنابراین احتمالاً تغییرات را در همه ی حساب ها یا گروه های تبلیغاتی مشاهده نخواهید کرد در نتیجه در روند بهبود تبلیغات در گوگل، شما فقط ممکن است چند پیشنهاد آگهی در هر حساب مشاهده کنید.
آیا تا به حال به پیشنهادات گوگل برای بهبود تبلیغات در پنل گوگل ادز برخورد کرده اید؟ اگر شما هم مانند مشتریان یک شرکت دیجیتال مارکتینگ دسترسی کامل به پنل ادز خود دارید، حتماً این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

پیشنهادات گوگل ادز چگونه باعث بهبود تبلیغات در گوگل می شوند؟

پیشنهادات در فرآیند بهبود تبلیغات در گوگل ممکن است به طور خودکار به تبلیغاتی که در هر یک از زبانهای پشتیبانی شده نشان داده شده، ارائه شود. پیشنهادات آگهی به صورت خودکار 14 روز پس از ایجاد اعمال خواهد شد، مگر اینکه شما پیش از این آنها را به طور فعالانه اعمال، ویرایش یا رد کنید.
اعمال خودکار پیشنهادات گوگل ادز در صفحه تبلیغات و برنامه های افزودنی با برچسب ” Auto applied ad suggestion” نشان داده می شود، همچنین گوگل به روش های مختلف به شما اطلاع می دهد که این تبلیغات ایجاد شده اند. همچنین شما کنترل کاملی بر درخواست، رد، مکث یا ویرایش آنها دارید.
وقتی پیشنهادهای تبلیغ جدید روی حالت خودکار اعمال شود، به روش های زیر به شما اطلاع داده می شود. تمامی روش های زیر برای بهبود تبلیغات در گوگل به کار می رود.

  • یک ایمیل با پیوند برای بررسی پیشنهادات آگهی به شما ارسال می شود. در نتیجه ایمیل خود را روزانه چک و هشدارهای آن را فعال کنید.
  • در حساب گوگل ادز شما، هشداری در نزدیکی نماد اعلانها ظاهر می شود با این پیام که به زودی پیشنهادات آگهی به صورت خودکار اعمال می شوند.
  • وقتی روی نماد اعلان کلیک می کنید، روزی که پیشنهادات تبلیغ برای اعمال خودکار تنظیم می شوند، از شما دعوت می کند تا پیشنهادهای تبلیغ را مرور کنید.
  • صفحه پیشنهادها نشان می دهد که پیشنهادات تبلیغات چه زمانی به طور خودکار اعمال می شوند و شما را به درخواست یا رد آنها دعوت می کند.
  • هر پیشنهاد تبلیغی که پس از 14 روز به صورت خودکار اعمال شود، در صفحه تبلیغات و برنامه های افزودنی به عنوان ” Auto-applied ad suggestion ” برچسب گذاری می شود.

بهبود تبلیغات با پیشنهادات گوگل ادز

امتیاز بهینه سازی تبلیغات گوگل چیست؟

بر اساس تخمینی که گوگل ادز از نحوه عملکرد حساب شما ارائه می‌دهد، گوگل نمره‌ی بهینه سازی مربوط به سایت یا صفحه‌ی شما را ارائه می‌کند. شما بر این اساس نمره‌ای از 0 تا 100% را دریافت می‌کنید. این نمرات در قسمت مدیریت قابل مشاهده است. این نمره برای فعالیت‌هایی مانند جستجو، خرید، نمایش صفحات و . . . به شما تعلق می‌گیرد.
گوگل از زمانی که شما فعالیت خود را آغاز می‌کنید این محاسبات را در نظر می‌گیرد و توصیه‌هایی را برای بهبود امتیاز شما ارائه می‌دهد.
در صورتیکه هر توصیه ای که ارائه می‌شود را اعمال کنید برای شما با افزایش نمره همراه خواهد بود. برخی از توصیه‌های گوگل ادز به صورت گزینه‌های APPLY ارائه می‌شود که به صورت خودکار در حسابتان اعمال می‌شود.
بعنوان مثال توصیه هایی که گوگل برای بهبود تبلیغات در گوگل و عملکرد یک کمپین اقتصادی اعمال میکند میتواند موارد زیر باشند:

  • گزینه‌های افزودن قیمت
  • تهیه ی لیست از مشتری
  • استفاده از تبلیغات پویا
  • درخواست مناقصه ی کار

اهمیت پیشنهادات گوگل ادز برای بهبود تبلیغات در چیست؟

نمره ی 80 به بالا یک نمره ی ایده آل است و برای کسب نمره ی 100 باید هزینه هایی را تقبل کنید. اما بسیاری از برنامه نویسان و صاحبان کمپین ها تمایل دارند تا نمره‌ی بهینه سازی سایت خود را به 100 برسانند، اما دانستن این نکته ضروری است که این کار با فعالیت و حرکت آهسته حاصل می‌شود.
شما با رعایت توصیه‌های گوگل ادز به آهستگی نتایجی را به دست می‌آورید، که می‌تواند بهینه سازی را بهبود بخشد. یکی از این کارها بهبود تبلیغات در گوگل است.
در تبلیغات گوگل ادوردز یک ویژگی درونی و ذاتی بهمراه دارد که می‌تواند نمره‌ی بهینه سازی کمپین شما را محاسبه نماید و توصیه و نکاتی را برای بهبود عملکرد در اختیار شما قرار دهد که به آن پیشنهادات گوگل ادز میگوییم و در طی فرآیند بهبود تبلیغات در گوگل بسیار کارساز است.
اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم، گوگل ادز با توجه به مشکلات صفحه‌ی شما راهکارهایی را ارائه می‌دهد که می‌تواند نمره‌ی بهینه سازی شما را بالا ببرد

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *