بازاریابی لحظه ای چیست و چه کاربردی دارد؟

بازاریابی لحظه ای

بازاریابی لحظه ای شامل ایجاد یک استراتژی بازاریابی متمرکز بر رویدادهای به روز است که در آن بازاریابان از ترندهای فعلی و بازخورد مشتریان استفاده میکنند تا تجربه بهتری برای مصرف کنندگان از خرید محصولات و خدمات، ایجاد کنند.

بازاریابی لحظه ای با ظهور رسانه های اجتماعی محبوبیت بیشتری پیدا کرد، زیرا کسب و کارها توانستند از این طریق به صورت زنده با مخاطبان هدف شان ارتباط برقرار کنند. در نتیجه، بازاریابان توانستند از این شرایط بهره ببرند و با استفاده از آن، پیام های تبلیغاتی به روزی را منتشر کنند که مشتری دوست داشته باشد.

پیشنهاد نویسنده: شناخت مخاطب هدف در بازاریابی و نقش آن در تبلیغات و فروش

این استراتژی بازاریابی اثربخشی خود را مدیون این واقعیت است که مردم می خواهند بخشی از ترندها باشند. بنابراین، بازاریابان با بهره گیری از رویدادها و مدهای جاری، شانس خود را برای جذاب کردن محصولات و خدمات خود برای مشتریان افزایش می دهند.

با پیشرفت تکنولوژی، کاربران به سرعت اطلاعات جدید را از طریق اینترنت و به صورت آنلاین دریافت می کنند. بنابراین، انتظارات مخاطبین از برندها نیز بالا رفته و توقع دارند آنها همیشه به روز باشند.

بازاریابی لحظه ای چیست

همین امر موجب شده بازاریابان، براورده کردن این نیاز مخاطبین را به عنوان فرصتی برای متمایز کردن یک کسب و کار نسبت به رقبای آن، در نظر بگیرند و با روش بازاریابی های لحظه ای، آنچه را که مشتریان نیاز دارند، به موقع در اختیارشان قرار دهند. هر برندی که بتواند بیشتر با این روند سازگار شود مطمئنا موفق تر عمل خواهد کرد.

کاربرد بازاریابی لحظه ای در ارائه پیشنهادهای منطبق با نیاز مشتریان

بازاریابی لحظه ای در ابتدای کار خود، یک ریسک پرخطر بود. بازاریاب‌ها مجبور بودند از اتفاقات لحظه ای که رخ داده، به نفع هر برندی استفاده کنند و امیدوار بودند که بازخورو مناسبی از آن دریافت کنند. اما گاهی اوقات، این تلاش‌های بازاریابی به راحتی به اشتباهات شرم‌آوری در سراسر اینترنت تبدیل می ششدکه در نهایت، شرکت‌ها نتیجه مطلوب را از تبلیغات خود، کسب نمی کردند زیرا مردم، گیج و گاهی عصبانی می شدند.

اما بالاخره، حدس‌ و خطاها نتیجه داد و مردم با پیام‌های بازاریابی لحظه ای در رسانه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کردند، آنها را به اشتراک گذاشتند و دوست داشتند. نتایج بازاریابی های لحظه ای با تغییر به سمت تمرکز بر مشتریان و پیشرفت فناوری، بهبود یافت تا به بازاریابان بینشی از رفتارها و ترجیحات مشتری در زمان واقعی ارائه دهد.

در واقع، به لطف تجزیه و تحلیل رفتار مشتری، پلتفرم های گزارش دهی بازخوردها و ابزارهای آن، بازاریابان و کسب و کارهای متکی به آنها به اطلاعات لحظه ای از نیاز مشتری دسترسی پیدا کردند.

داده های مشتریان از منابع متعدد به شرکت ها دید کامل تری از مشتریان شان داد تا بتوانند به هوش رفتاری دسترسی داشته باشند و تا حد امکان درباره مشتریان خود اطلاعات کسب کنند. دانستن اولویت‌ها و ترندهای به‌روز مشتریان، به بازاریابان کمک کرد تا بهترین اقدام و بهترین نوع تبلیغات را براساس این داده‌ها ارائه کنند.

به لطف بازاریابی های لحظه ای از طریق تجزیه و تحلیل رفتار مشتری، شرکت‌ها موقعیت بهتری برای تعامل با مشتریان پیدا کردند تا اطمینان حاصل کنند که مرتبط‌ترین پیشنهادها را به آنها ارائه می‌کنند.

مزایای بازاریابی لحظه ای مشتری محور

مانند هر ترند بازاریابی دیگری، بازاریابی لحظه ای نیز طی سال های اخیر تکامل یافته است. هرچند هنوز ترندهای قبلی را نیز شامل می شود، اما پیشرفت های ایجاد شده آن را به روشی بسیار مشتری محورتر تبدیل کرده است.

کاربرد بازاریابی لحظه ای

در حال حاضر، بازاریابی های لحظه ای از انواع داده های مربوط به مشتری استفاده می کند تا به شرکت ها کمک کند، دقیقاً نحوه رفتار مشتریان را درک کنند. البته تعریف آن در طول سال‌ها تغییر کرده است، زیرا برندها روش‌های جدیدی را برای دستیابی به مخاطبان خود آزمایش می‌کنند.

پیشنهاد نویسنده: ترندهای بازاریابی D2C در سال ۲۰۲۲ چیست؟

برخی از بازاریابان حرفه ای، بازاریابی های لحظه ای را به‌عنوان روشی برای اعمال نفوذ رویدادهای جاری و روندهای آینده می‌دانند، در حالی که برخی دیگر آن را به عنوان «محتوای پویا و شخصی‌شده در کانال‌ها» می شناسند. بسیاری دیگر نیز آن را به عنوان «پیام مناسبی که در زمان مناسب بر روی پلتفرم مناسب ارائه می‌شود، صرف نظر از اینکه محتوا واقعاً در «لحظه» ارائه شده باشد، می‌دانند.»

کاربرد بازاریابی لحظه ای در سفارشی سازی تبلیغات

سفارشی سازی لحظه ای تضمین می کند که شما همیشه محتوای مرتبط و به موقع را به بازدیدکنندگان وب سایت خود ارائه می دهید، و این می تواند باعث شود که بازدیدکنندگان وب سایت شما احساس کنند که کل محتوای وب سایت شما به طور خاص برای آنها تهیه شده است.

این سطح از توجه به مشتریان باعث می‌شود هر مشتری بالقوه‌ای احساس کند برای شما ارزشمند است که همین امر، وفاداری به برند را افزایش می‌دهد.

مزایای سفارشی سازی تبلیغات

سفارشی سازی تبلیغات، یکی از سودآورترین کاربرد های بازاریابی لحظه ای بوده است. از مزایای متمایز تبلیغ و بازاریاب لحظه ای با محتوای سفارشی شده می توان به افزایش نرخ تبدیل‌، افزایش ترافیک سایت که منجر به افزایش تعداد مشتریان واقعی می شود، تعامل بیشتر با مخاطبین، بهبود اثربخشی تماس‌های فروش، بهبود تجربه کاربر و موارد دیگر اشاره کرد.

جمع بندی

گزارش ها نشان می دهد که 60٪ از بازاریابان با تولید محتوا در زمان واقعی مشکل دارند، اما 77٪ از بازاریابان بیان کرده اند که بازاریابی های لحظه ای در چشم انداز بازاریابی مدرن، بی شک یک روند حیاتی است.

علاوه بر این، مزایای آن واضح است، که منجر به افزایش 16 درصدی رضایت مشتری، افزایش 14 درصدی قصد خرید، افزایش 18 درصدی علاقه به خرید و احتمال اینکه مشتری یک کسب و کار را به دیگران توصیه کند، می شود.

همچنین، داده‌ها نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان، ۲۲ درصد بیشتر احتمال دارد که یک نام تجاری را در نتیجه آن به خاطر بسپارند.

اگر برای بازاریابی لحظه ای کسب و کار خود نیاز به مشاوره دارید با مشاورین سایت شانار گروپ در تماس باشید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *