نصب کمپین یونیورسال اپ در کمتر از 60 ثانیه

نصب کمپین اپ یونیورسال

کمپین یونیورسال اپ، ارائه دهنده تبلیغات به منظور نصب اپلیکیشن ها هستند که در بخش جست و جوی گوگل، یوتیوب و دیگر رسانه ها قابل پخش هستند.
مهم تر آنکه، شما از طریق تنها یک کمپین، شبکه های تبلیغاتی و مارکتینگ بسیاری را زیر نظر میگیرید که این یعنی بهینه سازی مداوم و ساعت کاری کمتر.

با استفاده از کمپین یونیورسال اپ (UAC)، گوگل تبلیغات شما را طراحی، (به وسیله اپلیکیشن موجود در play store)، هدف گذاری و بهینه سازی می کند.
تنها مواردی که شما باید ارائه دهید گزینه های زیر است:

1- متن تبلیغات و یک ویدیو از یوتیوب (اختیاری)

2- مشخص کردن لوکیشن ( یا انجام برخی حذفیات )

3- استراتژی پیشنهادات *مالی* (میزان هزینه ای که به ازای هر نصب میخواهید بپردازید.)

گام اول: ساخت اولین تبلیغ

برای شروع، به داشبوردGoogle ads بروید و به روی Campaign > Universal App Campaign کلیک کنید!
یک نام برای کمپین خود انتخاب کنید. زیاد فکر نکنید، همین که کمپین خود را در داشبورد تشخیص بدهید کفایت میکند. در بخش “Mobile App”، اپلیکیشن خود را انتخاب کنید.

کمپین یونیورسال اپ

حال به نمونه تبلیغات نگاه کنید. یک دمو از تبلیغات خود در سایت های مختلف خواهید دید. اکنون وقت نوشتن متنی است که افراد را متقاعد به نصب برنامه شما کند. اگر یک ویدیو یوتیوب دارید، الان زمان آپلود کردن لینک URL آن است. در خصوص این ویدیو متذکر میشوم که باید محتوای آن مبتنی بر اپ شما باشد. یعنی وصف کننده و راهنمای اپ شما باشد. از طرفی ویدئویی ضعیف، کم زحمت و پیش پا افتاده نباشد. ترجیحا از افراد آموزش دیده صنعت گرافیک و یا دپارتمان های مشخص تبلیغاتی کمک بگیرید.
سپس لوکیشن های مورد نظر خود را انتخاب کنید. در واقع در این بخش لوکیشن هدف خود را انتخاب میکنید. یعنی کشورها، شهرها، ناحیه ها و حتی محله هایی را مشخص میکنید که تمرکز تبلیغات شما به هنگام انتشار روی آنها خواهد بود!

گام دوم: استراتژی پیشنهادات

به وسیله مکانیزم “استراتژی پیشنهادات” بخش مدیریت گوگل ادز، گستره ای وسیع از قیمت ها به ازای هر نصب را به شما نشان میدهد. این گستره و یا طیف قیمت ها، بر اساس میانگین “قیمت-در ازای-هر نصب” مشخص شده برای برنامه های مشابه است. تشابه میان برنامه ها را خود سیستم به وسیله اطلاعات وارد شده توسط شما، مشخص میکند و آن را در دسته (category) خاص خود قرار میدهد. قیمت (هزینه پایه)ای را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شماست.
فرضا با هدف 2.5 دلار شروع می کنید. بر روی دکمه SAVE هر زمان که آماده بودید کلیک کنید. در صفحه بعد، از فعال بودن سیستم ردیابی اطمینان حاصل نمایید و روی دکمه “پایان Finish” کلیک نمایید.
اکنون اولین کمپین شما با موفقیت راه اندازی شد. حال اجازه دهید چند روزی فعال باشد تا زمانی که پیشنهادات متعددی دریافت کنید!

گام سوم: مدیریت و بهینه سازی

کلید موفقیت یعنی دستیابی به CPI هدف ( هزینه به ازای هر نصب ) از طریق کمپین یونیورسال اپ، بهینه سازی مداوم است. زمانی که از نصب های انجام شده مطلع شوید، متوجه می شوید که این اعداد اصلا به آنچه انتظارش را داشتید نزدیک هم نیستند. اما هیچ جای نگرانی نیست. تنها با چند بار بهینه سازی و تغییرات جزئی می توانید این مشکل را حل کنید.

چهار تغییری که می توانید برای بهینه سازی انجام دهید:

1- TCPA یا هزینه هدف به ازای هر اقدام

۲- متن تبلیغات

۳- ویدیویی اختیاری از یوتیوب

۴- انتخاب محل هدف (لوکیشن) به صورت کشور، ناحیه، شهر و …

هر بار تنها یک تغییر ایجاد کنید و سپس منتظر نتایج بمانید. میتوانید برای محاسبه دقیق تر، از ماشین حساب آماری نیز استفاده کنید.
به ترتیب روش های بالا عمل کنید. آزمایش کنید، اندازه بگیرید، و ثبت کنید. تا زمانی که به CPA دلخواه خود برسید.

یونیورسال اپ
برای مثال یک ویدیو از یوتیوب (ویدیو اپلیکیشن) انتخاب کنید و پس از مدتی نتیجه را چک کنید تا از تاثیر آن بر جامعه هدف مطلع شوید. در خصوص انتخاب ویدیو، همانطور که قبلا متذکر شدم، حتما به محتوای آن دقت کافی کنید.
چرا که پس از متن تبلیغاتی نوشته شده توسط شما یا کارمندان شما، این ویدیو شماست که وظیفه جذب کاربران را دارد. بنابراین ویدیو مذکور باید از کیفیت، خلاقیت و جامعیت ویژه ای برخوردار باشد تا اپ شما در رقابت با دیگر اپ های در دسترس عموم، حرفی برای گفتن داشته باشد.

گام چهارم: نتایج خود را ثبت کنید

نتایج را در یک (spreadsheet= برگه بزرگ ثبت اطلاعات آماری) ثبت کنید. اطلاعاتی همچون نظرات و انتقادات و CPI هفتگی.
علاوه بر آن، تاریخچه ای از تغییرات ایجاد شده در طول هفته نیز یادداشت کنید (و البته نتایج هفته قبل). لازم به ذکر است که ترتیب این تغییرات به هنگام یادداشت کردن باید رعایت شود، چرا که ممکن است یک تغییرعلتی بر ایجاد تغییر بعد باشد.

با استفاده از این برگه، میتوانید بودجه اولیه، TCPA، نظرات اولین هفته، نتیجه گیری از CPI و…را به صورت دقیق تحت نظر قرار دهید. سپس بر اساس نتایج بدست آمده، TCPA خود را یا کاهش یا افزایش دهید، تغییرات را ثبت و باز هم تست کنید.
در هفته دوم آزمایش ها، نتیجه را یادداشت نمایید، تغییری هم که در این هفته ایجاد کرده اید و نتیجه ای که در مدت 7روزه تست به آن رسیده اید را هم به آن اضافه کنید. سپس نتایج را دوباره بررسی و محاسبه (محاسبه آماری) کنید. در صورت نبودن مغایرت اطلاعات را به صورت منظم و طبقه بندی شده در Spreadsheet ثبت نهایی کنید.
این فرایند را تا زمانی که به CPI دلخواه خود برسید تکرار کنید و متغییرها را مدام تغییر دهید تا ماکسیمم سود را از کمپین یونیورسال اپ (Universal app campaign) بدست آورید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *