کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته

کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته

کمپین یونیورسال اپ نصب پیشرفته، راهی عالی جهت یافتن کاربران جدید برای اپلیکیشن های موبایل است. این کمپین به شما اجازه می دهد که در برخی از بزرگترین رسانه های تبلیغاتی گوگل ادز از جمله display,، youtube و google play store تبلیغ کنید.
نکته ی مثبت کمپین اپ یونیورسال برای نصب پیشرفته ، این است که هم سیستم عامل ios و هم سیستم عامل اندروید را پشتیبانی می کند و تحت پوشش خود قرار می دهد.

کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته چیست؟

درواقع کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته، تا حدود زیادی ترکیبی است از کمپین هایی که بر نصب تمرکز دارند، و کمپین هایی که متمرکز بر هدایت اقدامات درون برنامه ای هستند.

بیشتر بخوانید: مراحل اجرای کمپین تبلیغات در گوگل

هدف اصلی کمپین اپ یونیورسال برای نصب پیشرفته، همچنان درباره ی نصب است. با این تفاوت که شما با استفاده از کمپین نصب پیشرفته، می توانید مخاطبان هدف خود را به کاربرانی که پس از نصب برنامه، اقدامات خاصی در داخل اپلیکیشن شما انجام می دهند، محدود کنید.

نحوه عملکرد کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته

به طور مثال، اگر می خواهید که پس از نصب برنامه، open rate یا درصد تعداد کاربران بیشتری داشته باشید که اپلیکیشن شما را باز کنند، گزینه ی “open after install “ را به عنوان اقدامی که می خواهید کاربران در داخل اپلیکیشن شما انجام دهند، انتخاب کنید.
با آگاهی از این شاخص، هوش مصنوعی گوگل اطلاعات رفتاری کاربران را بررسی می کند و تبلیغات را به آن دسته از کاربرانی ارائه می دهد که شانس بیشتری برای نصب برنامه ی شما و باز کردن آن پس از نصب دارند.

کمپین یونیورسال اپ

در این کمپین نیاز نیست برای هر محل آگهی به صورت اختصاصی تبلیغی ساخته شود؛ به جای این کار گوگل، تبلیغات را بر اساس متن، عکس ها، ویدیوها و تنظیمات دیجیتالی که خودتان تعیین کرده اید، می سازد. گوگل همچنین تمام پیشنهادات و هدف گذاری ها را خود مدیریت می کند تا نتایج کمپین را نسبت به هدف و بودجه تان تا حد ممکن افزایش دهد.
لازم به ذکر است که به صورت اختیاری می توانید هر عکس ، ویدیو و یا html5 که می خواهید گوگل در ساخت تبلیغ شما استفاده کند، اضافه کنید. چنانچه این موارد انتخاب نشده باشند، گوگل عکس ها و ویدیوهایی را از لیست play store شما برمی دارد.

محل تبلیغات در کمپین یونیورسال اپ نصب پیشرفته

علاوه بر پلتفرم هایی مانند google search, google display و youtube, آگهی شما در قسمت هایی که مختص به کمپین یونیورسال اپ هستند نیز نمایش داده خواهد شد ؛ تا تبلیغ هایتان برای کسانی نمایان شود که در جست و جوی اپلیکیشن های جدید هستند. از نمونه محل های تبلیغات اختصاصی کمپین اپ یونیورسال برای نصب پیشرفته، می توان به خود اپلیکیشن و گوگل پلی استور اشاره کرد.

انتخاب اقدام درون برنامه ای برای کمپین اپ یونیورسال نصب پیشرفته

کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته، کماکان مربوط به کنترل میزان نصب کلی است؛ بنابراین هنگام انتخاب اقدام درون برنامه ای، سعی کنید اقداماتی را تعیین کنید که در قسمت های بالایی conversion funnel (قیف تبدیل بازدیدکننده به خریدار واقعی) قرار دارند. به طور مثال اقداماتی همچون باز کردن اپلیکیشن برای اولین بار، و یا ساختن حساب کاربری.

بیشتر بخوانید: منظور از بهینه سازی کمپین گوگل ادز چیست؟

با انتخاب این دست از اقدامات خاص، می توانید مخاطبان و کاربران بالقوه خود را توسط هوش مصنوعی گوگل تا حد امکان گسترده نگه دارید. انجام این کار در نهایت به رشد بهتر کمپین یونیورسال اپ شما منجر می شود.

استراتژی پیشنهادات: هزینه ی هدف به ازای هر نصب

در این مورد TCPI مشخص می کند که شما به طور ایده آل چه مقدار حاضر به صرف هزینه برای مجموع یک نصب به علاوه یک اقدام درون برنامه ای در اپلیکیشن خود پس از نصب هستید.
سپس گوگل به طور پیاپی مزایده ها و حراج ها را جست و جو و از داده ها و اطلاعات موجود استفاده می کند تا مشخص کند کدام مزایده شانس بیشتری برای رسیدن به هدف را دارد و اینکه پیشنهاد بهینه باید دقیقا چه مقدار باشد تا بتواند برنده ی مزایده شود.

بودجه پیشنهادی

کمپین اپ یونیورسال برای نصب پیشرفته، بودجه ی ۵۰ برابر TCPI شما را پیشنهاد می کند. عمل کردن طبق این پیشنهاد این اطمینان را به شما می دهد که کمپین بیش از ظرفیت معمول انعطاف و توانایی دارد تا ۳۰۰ اقدام درون برنامه ای را تکمیل کند. (۱۰ اقدام درون برنامه ای در روز)
چرا که کمپین های یونیورسال اپ نصب پیشرفته، متمرکز بر نصب هایی است که احتمال بیشتری برای انجام اقدامات خاص در اپلیکیشن شما را دارند، و طبعا آن اقدامات خاص درون برنامه ای برای شما نیز هزینه ی بیشتری خواهد داشت.

کمپین یونیورسال اپ چگونه است
اگر می خواهید که از کمپین اپ یونیورسال برای نصب پیشرفته استفاده کنید و کاربرانی را هدف قرار دهید که علاوه بر نصب برنامه شما، در اپلیکیشنتان فعالیت کنند، روزانه ۱۰ کانورژن درون برنامه ای برای کمپین خود در نظر بگیرید تا به گوگل اجازه دهید به بهترین نحو کارش را انجام دهد و بهینه سازی نزدیک تری به CPA (هزینه به ازای هر اقدام) مورد نظر داشته باشد.
وقتی پای کمپین اپ یونیورسال برای نصب پیشرفته در میان است، بهتر است برای اطمینان خاطر از عملکرد مناسب الگوریتم های کمپین، از تغییر بهینه سازی اقدامات درون برنامه ای خودداری کنید.

سخن آخر
نکته ی آخر اینکه ، تصور نکنید در انتخاب کمپین ها محدودیتی دارید و تنها باید از یک کمپین استفاده کنید. همیشه با توجه به اهداف مختلف خود می توانید کمپین های متفاوتی انتخاب کنید. در فرهنگ گوگل می گوییم: اگر قصد بهینه سازی هدف جدیدی را دارید ، بهتر است که کمپین جدیدی نیز راه اندازی کنید.
یک کمپین جدید در بهینه سازی پیشنهادات و تبلیغات برای کسانی که اهداف مشخصی دارند، بهتر عمل می کند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *