کمپین یونیورسال اپ برای اقدامات خاص

کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته

اگر آماده هستید که از کمپینی متمرکز بر نصب، به کمپینی که بر تکمیل اقدامات درون برنامه ای توسط کاربران توجه دارد منتقل شوید، باید به فکر راه اندازی کمپین یونیورسال اپ برای اقدامات خاص باشید.

نحوه کارکرد کمپین یونیورسال اپ برای اقدامات خاص

با این کمپین شما توجه گوگل را به سمت انجام اقداماتی خاص توسط کاربران جهت می دهید و در واقع کاری می کنید که گوگل بر روی اقدامات درون برنامه ای اپلیکیشن شما تمرکز کند.

بیشتر بخوانید : تبلیغات یوتیوب از طریق گوگل ادز

به وسیله ی کمپین یونیورسال اپ برای اقدامات خاص ، به محض اینکه تشخیص دادید چه اقدامات درون برنامه ای بیشترین ارزش را برای کسب و کار شما دارد، می توانید کاربران جدیدی را پیدا کنید که آن اقدامات خاص را در اپلیکیشن شما اجرا کنند.
کمپین یونیورسال اپ
تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کمپین یونیوسال اپ برای خود بسازید و در قسمت بهینه سازی کمپین (campaign optimization) تمرکز بر اقدامات درون برنامه ای (in app action) را انتخاب کنید.

انتخاب اقدام درون برنامه ای

توجه کنید که حتما اقدام درون برنامه ای را تعیین کنید که اطلاعات کافی برای بهینه سازی کارآمد به کمپین بدهد.
اقدامات درون برنامه ای که به طور مکرر کانورژن داشته باشند، اطلاعات بیشتری به گوگل ادز می دهند تا بتواند کاربران جدیدی را جذب کند که آن اقدامات خاص را در برنامه انجام دهند.
اگر حد اقل ۱۰ کاربر هم ندارید که مهم ترین و با ارزش ترین اقدام درون برنامه را به طور روزانه انجام دهند، ناچار به انتخاب اقدام خاص دیگری هستید که ساده تر و متداول تر می باشد. برای مثال فرضا ارزشمند ترین اقدام درون برنامه ای شما این است که کاربری ورژن به روزرسانی شده ی بازی موبایل شما را خریداری کند. این در حالی است که هر روزه کمتر از ۱۰ نفر این خرید را انجام می دهند. در این شرایط باید اقدام دیگری را تعیین و جایگزین کنید. اقدامی همچون اضافه کردن اطلاعات پرداخت و یا مواردی از این قبیل.

هزینه هدف به ازای هر اقدام (CPA) براساس ارزش

در ادامه ی مثال ذکر شده، فرض کنید که می خواهید کاربران بیشتری را برای خرید نسخه به روزرسانی شده ی بازی موبایل خود پیدا کنید. بازی به روزرسانی شده، اقدام درون برنامه ای است که هر بار اتفاق بیفتد، ارزشی برابر با کسب و کار شما دارد.
با وجود این شرایط می توانید هزینه به ازای هر اقدام ((CPA خود را تا ۲۰ دلار تنظیم کنید. همچنین می توانید این مقدار را بنابر میزان سود و کانورژنی که مد نظر دارید، کم و زیاد کنید.

بودجه ی پیشنهادی

اگر نمی دانید به چه میزان CPA تعیین کنید، از CPA کمپین های آنلاین دیگری شروع کنید که اپلیکیشن شما را تبلیغ می کنند. سپس همان طور که اطلاعات بیشتری از ارزش های کاربران خود دریافت می کنید، هزینه هدف به ازای هر اقدام خود را تنظیم کنید.
بگذارید گوگل ادز بدون تمام شدن بودجه اطلاعات کانورژن کافی جمع کند.

کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته چگونه است
هنگام بهینه سازی برای اقدامات خاص، بودجه ای را اختصاص دهید که حداقل ۱۰ برابر CPA باشد. بنابراین اگر به طور مثال هزینه هدف به ازای هر اقدام شما ۲۰ دلار است،  بودجه ای حداقل ۲۰۰ دلاری در نظر بگیرید.

این بودجه ی پیشنهادی، انعطاف بیشتری به کمپین می دهد تا بهتر و به صورت کارآمد رشد کند و همچنین بتواند در طول مدت ۳۰ روز، هر روزه ۱۰ اقدام درون برنامه ای را تکمیل کند.

استراتژی پیشنهادات: هزینه هدف به ازای هر اقدام

با استراتژی پیشنهادات tCPA ، گوگل نتایج اقدامات درون برنامه ای مزایده های گذشته را بررسی و آنالیز می کند ، تا احتمال تکمیل اقدام درون برنامه ای مزایده ی کنونی را مشخص کند. گوگل سپس به صورت خودکار و اتوماتیک پیشنهادی را با در نظر گرفتن هزینه هدف به ازای هر اقدام مد نظر شما تنظیم می کند.

نکاتی درباره راه اندازی کمپین اپ یونیورسال اقدامات خاص

پس از راه اندازی کمپین یونیورسال اپ برای اقدامات خاص، بهتر است که برای مدتی آن را با کمپین قدیم خود که در واقع همان کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته می باشد، به طور هماهنگ و با هم پیش ببرید.

بیشتر بخوانید : کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته

با اقدامات درون برنامه ای شروع کنید که در قسمت های پایینی conversion funnel قرار دارند (ثبت حساب کاربری) و CPA مورد نظر خود را ۲۰ درصد بالاتر از CPI هدفتان در کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته قرار دهید.
به محض اینکه کمپین اقدامات خاص شروع به گسترش کرد، (عموما در عرض ۲-۳ روز) ۲۰ درصد بودجه ی کمپین نصب پیشرفته را کم کنید.
هر ۲-۳ روز یکبار به کاهش ۲۰ درصدی بودجه ادامه دهید تا کمپین اپ یونیورسال برای اقدامات خاص کاملا پیشرفت کرده و به CPA هدف رسیده باشد؛ در این حالت کمپین نصب پیشرفته شما خدمات رسانی را متوقف خواهد کرد

نتیجه گیری
با توجه به این مسئله ، هنگام ساختن کمپین اپ یونیورسال برای اقدامات خاص ، سعی کنید با اهداف کوتاه مدتی شروع کنید که برای کاربران به راحتی قابل دسترسی باشد؛ همچون login کردن یا ساخت حساب کاربری برای اولین بار.
با رشد کمپین، به سمت اهداف بلند مدت تر و کاربرانی می روید که اقدامات درون برنامه ای ارزشمند تری مانند خرید در اپلیکیشنتان انجام دهند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *