اینفلوئنسر مارکتینگ بهتر است یا بازاریابی محتوا؟

تفاوت اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی محتوا

برای اینکه تفاوت اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی محتوا بیشتر بدانید در ادامه این مقاله همراه ما باشید. هر سال جدید به معنای اهداف بازاریابی جدید برای هر سازمانی است، که به معنای داشتن یک استراتژی بازاریابی تازه و روشن است. به هر حال، هدف هر سازمانی افزایش فروش است – هر چقدر بازاریابی و تبلیغات یک کسب و کار بیشتر باشد، پتانسیل فروش بهتری خواهد داشت. محتوا عنصر مهمی است که روند بازاریابی را تعیین می کند. به همین علت است که بیشتر کسب و کارها به سمت بازاریابی محتوا می روند، اما برخی دیگر جذب اینفلوئنسر مارکتینگ می شوند، که روندی تا حدودی جدیدتر در بازاریابی است.

چگونه بازاریابی محتوا می تواند به شما کمک کند؟

یکی از تفاوت های اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی محتوا در این هست، که یک واقعیت که هر بازاریاب می داند – محتوا، حال و آینده بازاریابی است. اما، چگونه است که حتی با وجود پرتاب هزاران اطلاعات به سمت مشتریان بالقوه خود، باز هم شکست می خورید؟ به احتمال زیاد، شما یکی از بسیاری از کسب و کارهایی هستید که در شرایط مشابهی قرار دارید و تنها کاری که انجام می دهید پرتاب زباله های اطلاعاتی است که برای آنها ارزشمند یا قابل توجه نیست.

تفاوت اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی محتوا در چیست

اینجاست که بازاریابی محتوا به کمک شما می‌آید، زیرا این استراتژی، در مورد خدمات تولید محتوا مؤثر و مرتبط است، محتوایی که با مخاطبان شما ارتباط برقرار می‌کند و علایق آن‌ها را برمی‌انگیزد.

اگر بازاریابی محتوا به درستی انجام شود، می توانید با استفاده از آن:

مشتریان متعهد و وفادار را جذب کنید

محتوا یک رسانه مؤثر برای پاسخگویی به هرگونه سؤال در مورد محصولات / خدمات شما و رفع نیازهای مشتریان شما است. وقتی محتوای معتبر، معنادار و معتبری تولید می‌کنید که به حل مشکلات کمک می‌کند یا به یک حوزه خاص در یک زمینه آموزشی مرتبط است، مخاطبین به احتمال زیاد به شما اعتماد خواهند کرد و برای دریافت اطلاعات بیشتر به سمت شما باز خواهند گشت.

مقاله مرتبط : استراتژی تولید محتوا

محتوای آموزنده و جذاب می تواند به ایجاد روابط معنادار با مشتریان شما کمک کند. از این طریق، آنها می توانند به سرعت به حامیان وفادار برند شما تبدیل شوند.

یک برند قوی و معتبر بسازید

محتوای باکیفیت، گویای همه چیز است که به افزایش شهرت برند شرکت کمک می کند، زیرا نشان می دهد که می دانید درباره چه چیزی صحبت می کنید و شما را در موقعیتی متمایز از سایرین قرار می دهد. اینکه مشتریان به برند شما و اطلاعاتی که در اختیار آنها می گذارید، ایمان داشته باشند، یکی از بهترین تاکتیک ها برای تشویق خریداران بالقوه است.

موفقیت بازاریابی محتوا به این دلیل است که مصرف کنندگان مایلند قبل از تصمیم به سرمایه گذاری روی محصولات/خدمات شما از آنها مطلع شوند. نمایش نظرات خوب، قابل اعتماد و مشوق نیز می تواند به تقویت اعتبار برند شما کمک کند.

هزینه های بازاریابی را کاهش دهید

به طور کلی، بازاریابی محتوا نسبت به سایر روش ها مانند اینفلوئنسر مارکتینگ نسبتا ارزان تر است و مزایای زیادی برای شرکت ها به همراه دارد. اگرچه این کار برای شما هزینه و تلاش زیادی در پی دارد، اما متوجه خواهید شد که هر چه زودتر این کار را انجام دهید، سریعتر به نتایج مورد نظرتان خواهید رسید. مطمئنا بازاریابی محتوا به اندازه اینفلوئنسر مارکتینگ، ارزش سرمایه گذاری شما را خواهد داشت.

سئو خود را تقویت کنید

داشتن محتوای با کیفیت و پیروی از بهترین شیوه های سئو می تواند به افزایش حجم ترافیک شما کمک کند. هرچه محتوای شما بهتر باشد، به احتمال زیاد می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید. کاربران هنگام جستجو می توانند به راحتی محتوای شما را پیدا کنند، و از آنجایی که شما اطلاعات مرتبطی را منتشر کرده اید، به دنبال اطلاعات بیشتری از سمت شما خواهند بود.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

مفهوم اینفلوئنسر مارکتینگ در حقیقت استفاده از نفوذ یک اینفلوئنسر است که قبلاً طرفداران زیادی را جلب خود کرده و در یک جایگاه خاص شهرت زیادی کسب کرده است. این اینفلوئنسر می تواند به حمایت از برند شما و تایید محصول/خدمات شما برای افزایش آگاهی از برند و افزایش فروش کمک کند.

با اینفلوئنسر مارکتینگ می توانید:

آگاهی از برند خود را افزایش دهید

اینفلوئنسرها، تعامل بالایی با مخاطبین دارند زیرا اکثر آنها فالوورهای پر و پا قرصس دارند. آنها می توانند تبلیغات را بدون نیاز به استفاده بیش از حد از محتواهای تبلیعاتی مثلا فقط با یکبار پست گذاشتن انجام دهند. هدف بیشتر آنها ایجاد یک مکالمه دوستانه است تا مخاطب را جذب کنند، نه اینکه صرفا روی نرخ تبدیل تمرکز داشته باشند.

مزیت اینفلوئنسر مارکتینگ نسبت به بازاریابی محتوا، این است که اینفلوئنسرها از پشتوانه قوی فالوورهای خود برخوردار هستند که به پیشنهادات و دیدگاه اینفلوئنسر اعتماد دارند، بنابراین هر چه اینفلوئنسر به اشتراک بگذارد، از نظر آنها خوب خواهد بود، و به آن اعتماد خواهند کرد.

شما می توانید از این اهرم استفاده کنید و با تقویت درک از برند خود، زمانی که فالوورهای اینفلوئنسر با محتوای منتشر شده در مورد برند شما درگیر می شوند، اعتبار برند خود را افزایش دهید.

کلید موفقیت اینفلوئنسر مارکتینگ، همکاری با اینفلوئنسرهای مرتبط و مناسب است. اساساً، افرادی که جایگاهی مشابه شما دارند، گروهی از فالوورهای واقعی دارند و محتوای واقعی ارسال می کنند.

دسترسی به برند را افزایش دهید

شما می توانید بازارهای جدیدی را بدست آورید، که در وهله اول ممکن است برای شما دشوار باشد. آیا می دانستید که اکثر مردم قبل از تصمیم به خرید به دنبال نظرات و توصیه های دیگران می گردند؟ کانال های اجتماعی اغلب منابع مورد استفاده آنها هستند.

پیشنهاد نویسنده : بازاریابی دیجیتال به کمک صفحه اینستاگرام

به یاد داشته باشید که به تعامل خود با هر اینفلوئنسر توجه بیشتری داشته باشید زیرا آنها اغلب ویژگی های متفاوتی دارند. با انجام این کار، شانس اینکه برند شما در معرض دید بیشتری قرار گیرد، افزایش می یابد.

اعتماد مشتریان را تقویت کنید

اگر اینفلوئنسر به برند یا محصول شما اعتماد داشته باشد، می‌تواند محتوای جذابی تولید کند که برند یا محصول شما را به خوبی تبلیغ کند. به این ترتیب، فالوورهای آنها، پس از مشاهده این محتوا، احتمالاً آن را باور خواهند کرد و بنابراین، برند شما را نیز باور خواهند کرد.

برای انجام این کار، باید تأثیرگذاران را متقاعد کنید که خدمات/محصول شما ارزش تبلیغ در رسانه های اجتماعی را دارد. از آنها دعوت کنید تا محصول/خدمت شما را شخصاً تجربه کنند. البته، باید پیشنهاد فروش یا پیشنهاد ارزشمند منحصر به فرد خود را نیز مطرح کنید.

تفاوتهای اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی محتوا

هر آنچه که اینفلوئنسرها می گویند به گفته های معتبر و واقعی تبدیل می شود زیرا آنها شخصاً محصول یا خدمات شما را امتحان کرده اند. اینفلوئنسرها تجربیات خود را می فروشند و از آنجایی که این تجربیات واقعی و معتبر هستند، مشتریان می توانند به سرعت با آنها ارتباط برقرار کرده و به توصیه های آنها اعتماد کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازرایابی محتوا: کدام برای شما مناسب تر است؟

نزدیک به 4.9 میلیارد کاربر اینترنت در سراسر جهان وجود دارد که بیش از 60 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد. این، بدون شک، بازار بزرگی است که می توانید از آن استفاده کنید. بسیاری با تولید محتوای یونیک و سپس تقویت آن با اینفلوئنسر مارکتینگ، موفقیت بزرگی را به دست آورده اند. به طور خلاصه، اینفلوئنسر مارکتینگ مکمل بازاریابی محتوا است.

بازاریابی محتوا باید همیشه استراتژی بازاریابی پایه شما باشد. هنگامی که محتوای پایه را ایجاد کردید، اینفلوئنسرها می توانند به تبلیغات سریع و پایدار براساس آن کمک کنند. هر چه که باشد، اینفلوئنسر مارکتینگ برای پیشرفت به محتوا نیاز دارد. اگر محتوای مناسبی نداشته باشید، چگونه یک اینفلوئنسر می تواند برند، محصولات یا خدمات شما را با موفقیت تبلیغ کند؟

امیدوارم تفاوت اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی محتوا را به خوبی درک کرده باشید و اینکه اگر در این خصوص سوالی داشتید از طریق کامنت با ما در ارتباط باشید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *