افزایش رتبه سایت در گوگل

افزایش رتبه سایت در گوگل

افزایش رتبه سایت در گوگل یا به عبارت دیگر بهبود جایگاه وبسایت در جستجوهایی که از طریق موتور جستجوی گوگل انجام می شود، نیازمند اقداماتی است که در ادامه این نوشتار به بررسی پنج مورد از آنها می پردازیم.

به طور کلی برای بهبود افزایش رتبه سایت، نیاز است که محتوای سایت را به گونه ای بهینه سازی نمود که در نتایج جستجوها مشاهده شوند. بدین منظور انتشار مطالب مرتبط، به روز کردن محتوا، استفاده از محتوای چند رسانه ای، لینک سازی مناسب، و استفاده از برچسب های عکس را در دستور کار قرار دهید، تا نتایج حاصله را مشاهده نمایید.

1- انتشار مطالب مرتبط

محتوای با کیفیت راننده شماره یک در رتبه بندی موتور جستجوگر شما است و هیچ جایگزینی برای محتوای عالی وجود ندارد. محتوای با کیفیت ایجاد شده به طور خاص برای کاربر مورد نظر شما بازدید سایت را افزایش می دهد، که باعث بهبود اعتبار دامنه و اعتبار سایت شما می شود. مهارت های خود را در نوشتن محتوا دقیق کنید.
راه های افزایش رتبه سایت

کلمات کلیدی

برای هر صفحه در وب سایت خود یک عبارت کلیدی خاص را شناسایی و هدف قرار دهید. به این فکر کنید که خواننده شما چگونه می تواند آن صفحه خاص را با عبارات جستجو پیدا کند. کلمات کلیدی که مثال هایی از آنها در زیر آورده شده است، می توانند از یک تا چند کلمه متغیر باشند.
· کارشناسی ارشد مدیریت مهندسی
· مهندسی پزشکی چیست؟
· منابع عنوان IX
· شفق شمالی
· چگونه می توان برای بورس تحصیلی اقدام کرد؟
· مهلت درخواست
· عبارات کلمه کلیدی چندگانه
برای یک صفحه وب دستیابی به رتبه بندی موتور جستجو برای چندین عبارت کلیدی بسیار دشوار است، مگر اینکه این عبارات بسیار شبیه باشند. یک صفحه ممکن است بتواند هم برای “مشاغل مهندسی پزشکی” و هم “مشاغل تخصصی” نمایه شود.
رتبه بندی برای “امور دانشجویی” و “رئیس دانشجو” یا “تبعیض جنسیتی” و “رویه های گزارش خشونت” با یک صفحه بعید است.
اگر می خواهید برای چندین عبارت کلیدی افزایش رتبه در سایت خود ایجاد کنید، باید برای هر عبارت کلمه کلیدی مورد نظر خود یک صفحه وب جداگانه باز کنید و البته محتوای غنی تولید نمایید.

قرار‌دادن کلمات کلیدی

هنگامی که عبارت کلمه کلیدی شما برای یک صفحه مشخص انتخاب شد، این سؤالها را در نظر بگیرید:

  • آیا می­توانم بخشی یا کل عبارت کلیدی را در URL صفحه استفاده کنم؟
  • آیا می­توانم بخشی یا کل عبارت کلیدی را در عنوان صفحه استفاده کنم؟
  • آیا می­توانم بخشی یا کل عبارت کلیدی را در عنوان صفحه و زیرعنوان استفاده کنم؟

پاسخ مثبت به این سؤال‌ها رتبه شما را در موتور جستجو بهبود می‌بخشد. برای مثال ، شما می خواهید کلمه “مهندسی” سه یا چند بار در URL نشان داده شود یا عبارت Northern Lights در عنوان صفحه و هر عنوان تکرار شود. قابلیت خواندن یا همان خوانایی نیز در این فرایند اهمیت دارد.

محتوا

فراتر از URL صفحه، عنوان و محتوا بیشترین تأثیر را در رتبه‌بندی موتور جستجو دارد. عبارت کلمه کلیدی خود را چندین بار در سراسر صفحه تکرار کنید – یک یا دو بار در پاراگراف­های باز و بسته و دو تا چهار بار دیگر در محتوای باقی­مانده.
البته چگالی کلمات مهم هستند و نباید در این کار زیاده روی شود و باید مطابق با استانداردها عمل شود.
فراموش نکنید که برای برجسته­سازی این عبارات کلیدی از برچسب­های پررنگ، اریب، هدینگ مخصوصاً H1 و سایر برچسب­های تأکید استفاده کنید.
اما در این کار زیاده­روی نکنید. اگر می­خواهید زبان و سبک نوشتاری شما به طور طبیعی خوانده شود. هرگز نوشتن خوب را فدای سؤال نکنید. بهترین صفحات برای کاربر نوشته شده است ، نه برای موتور جستجو.

چگونه افزایش رتبه سایت بالا ببریم

2-محتوای خود را به طور منظم به ­روز کنید

احتمالاً متوجه شده ­اید که ما به محتوا به شدت حساسیم. موتورهای جستجو نیز چنین­ اند. محتوای به طور منظم به­روزشده یکی از بهترین شاخص­های مرتبط­ بودن یک سایت است­، بنابراین حتماً آن را به­ روز نگه دارید. محتوای خود را بر اساس یک برنامه مشخص بررسی و در صورت لزوم به‌روزرسانی کنید.
موتورهای جستجو به ویژه گوگل نسبت به بروز کردن محتوای قدیمی حساس است و در صورتی که محتواهای پیشین خود را بروز کنید، امتیاز مثبت دریافت می کند. البته نیازی به تغییرات جدی در محتوای پیشین نیست.
اینکه کدام یک از محتواهای پیشین خود را بروز می کنید، اهمیت دارد. با تجزیه و تحلیل هایی که از طریق نرم افزارهای مختلف انجام می شود، می تواند نسبت به بازدیدهایی که از صفحات مختلف انجام می شود، جهت تغییر محتوا و بروز کردن آن اقدام نمایید.

3- چند رسانه ای

محتوای چند رسانه ای نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع، با بکارگیری محتوای چندرسانه ای می تواند با ایجاد ترافیک برای سایت به افزایش رتبه سایت کمک کند.
بسیار از جستجوهایی که توسط کاربران انجام می شود، در صورتی که از نظر سئو خوب بهینه شده باشد، ویدئوهای آن نیز باعث جذب کاربر می شود.

4-لینک سازی را به صورت حرفه ای انجام دهید

استفاده از لینک ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد: لینک های داخلی و لینک های خارجی. لینک های داخلی در واقع برای ارتباطات محتوای درون سایتی استفاده می شوند. هنگامی که محتوای غنی ایجاد کرده باشید، می توانید بین مطالب مختلف لینک سازی کنید.
برای استفاده از لینک های خارجی نیز باید تلاش شود تا به سایت های معتبر لینک داده شود. هر چه اعتبار سایت هایی که به آنها لینک می دهید بهتر باشد، نتایج آن در ارزیابی رتبه سایت شما نیز اثرگذار هستند.

5- از برچسب‌های alt استفاده کنید

رسانه ­های تصویری و ویدیویی خود را با استفاده از برچسب­های alt یا توصیف متن جایگزین تصیف کنید. آنها به موتورهای جستجو اجازه می­دهند صفحه شما را بیابند که این امر بسیار مهم است. به ­ویژه برای کسانی که از مرورگرهای فقط متن یا خوانندگان صفحه استفاده کنید.
تگ هایی که عمدتا در هنگام استفاده از عکس استفاده می شود، می توانند از طریق کسانی که گزینه Image را برای دستیابی به محتوا انتخاب می کنند، ترافیک برای شما ایجاد کنند و در نتیجه بر رتبه سایت اثرگذار باشند.
نکته ای که حتما باید به آن توجه داشته باشید، این است که کسب رتبه سایت نیازمند برنامه ریزی هدفمند و تخصصی است. هرگز با استفاده از روش های غیرحرفه ای و حتی جعلی (مانند سئو کلاه سیاه که در اینجا مجال پرداختن به آن نیست) برای کسب رتبه های زودگذر استفاده نکنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *