تکرار کلمات کلیدی (Keyword Stuffing) چیست؟

بمباران کلمات کلیدی

بسیاری از وب سایت ها در محتوا و مقالاتشان بیش از حد از کلمات کلیدی برای معرفی و شناخت صفحه مورد نظر و افزایش رتبه وب سایت خود در گوگل استفاده می کنند. این روش پس از تغییر الگوریتم های گوگل دیگر همانند سابق پاسخگو نمی باشد و حتی ممکن است استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی منجر به گرفتن امتیاز منفی و کاهش رتبه وب سایت شما شود. به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم در مورد Keyword Stuffing یا همان تکرار کلمات کلیدی اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

تکرار کلمات کلیدی یا keyword stuffing

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی به منظور آگاه سازی گوگل از کلمات کلیدی اصلی صفحه مورد نظرتان ، را بمباران کلمات کلیدی می گویند که در قدیم یکی از روش های خوب برای افزایش رتبه وب سایت شما بود. اما امروزه پس از معرفی الگوریتم رنک برین دیگر نیازی به تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در یک صفحه نیست زیرا این مهم فاکتورهای دیگری را برای رتبه بندی صفحات در نتایج جستجو گوگل در نظر می گیرد.

یکی از متداول ترین کاربرد Keyword Stuffing در محتوا و مقالات وب سایت صاحبان کسب و کار می باشد؛ که منجر به خارج شدن محتوای صفحه از حالت طبیعی خودش می شود و در نتیجه محتوایی بی کیفیت شناخته می شود.
در بعضی از مواقع نیز Keyword Stuffing در عناوین صفحات دیده می شود یعنی در عناوین صفحه سعی می شود کلمه کلیدی مورد نظر چند بار تکرار شود که در این صورت عنوان صفحه به یک عنوان مصنوعی و کسل کننده تبدیل می شد.

بمبباران کلمات کلیدی
در برخی از موارد استفاده از Keyword Stuffing نه تنها بی تاثیر است بلکه منجر به جریمه شما از طرف گوگل خواهد شد؛ این موضوع زمانی رخ می دهد که استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی به همراه لینک در محتوای صفحه صورت بگیرد.
لازم به ذکر است که این اشتباهات دیگر در سئو جواب نمی دهد و استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی هدف، بی تاثیر خواهد بود و برای جلوگیری از این موضوع سعی کنید تمرکز خود را در زمان محتوا نویسی و … بر روی کلمات کلیدیتان کمی کمتر کنید.
پاراگراف هایی که اساساً لیستی از کلمات کلیدی مختلف هستند نیز یکی دیگر از روش های Keyword Stuffing است. این پاراگراف ها در متن معمولاً منسجم نبوده و حتی قابل خواندن هم نیستند و کاربردی غیر از بارگذاری هرچه بیشتر عبارات کلیدی در یک صفحه برای افزایش تعداد بازدید صفحه ندارند.
پنهان کردن کلمات کلیدی با تطبیق رنگ قلم با طرح پس زمینه هم مورد دیگر است که می بایست از آن دوری کنید. گوگل هر ساله تقریباً 500-600 تغییر در الگوریتم خود ایجاد می کند که بسیاری از آن ها با تکنیک های مشابه “کلاه سیاه” مبارزه می کنند.

بمبباران کلمات کلیدی گوگل

آیا بمباران کلمات کلیدی می تواند به وب سایت شما کمک کند؟

به طور معمول، بمباران صفحات وب با کلمات کلیدی به رتبه بندی جستجوی شما کمک نمی کند. در واقع این کار می تواند برعکس عمل کند و به رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو آسیب برساند زیرا محتوای پر شده با کلمات کلیدی به سادگی برای کاربران قابل خواندن و درک نیست.
به این مثال توجه کنید: صفحه ای به تازگی و با بمباران کلمات کلیدی منتشر شده است. به دلیل استفاده از تکنیک های کلاه سیاه در نتایج برتر موتور جستجو قرار می گیرد. در پایان روز کاربران به محض دیدن آشفتگی داخل متن و تکرار بیش از حد کلمات آن را به سرعت ترک می کنند. در نهایت این امر منجر به نرخ گزافه گویی شده و به موتورهای جستجو اعلام می کند که این صفحه محتوای مناسبی برای کاربران نبوده است.

استفاده صحیح از کلمات کلیدی

با توجه به موضوعات مطرح شده سئوالی که ذهن بسیاری از محتوا نویسان را درگیر کرده است این است که چگونه از کلمه کلیدی در محتوای خود استفاده کنیم که موجب جریمه شدن نشود! تعداد تکرار کلمه کلیدی در صفحه چقدر باید باشد؟
به طور کلی نمی توان عدد دقیقی برای تعداد کلمه کلیدی در یک صفحه مشخص کرد اما به صورت میانگین می توان گفت بهتر است در هر ۱۰۰۰ کلمه حداقل ۱۰ بار از کلمه کلیدیتان استفاده کنید.
به جای استفاده از تکرار کلمات کلیدی یکسان، سعی کنید از برخی تغییرات کلمه کلیدی دنباله دار استفاده کنید تا کمی به مطالب خود چاشنی اضافه کرده و همچنین به شما در استفاده از کلمات کلیدی کمک کند. نکته دیگر سعی در اجرای مترادف کلمات کلیدی است.
موتورهای جستجو مترادف ها را تشخیص می دهند. به همین دلیل یک فهرست و پایگاه داده ای از مترادف کلمات کلیدی بسازید و در متن خود از آن ها استفاده کنید. از آن جا که مترادف ها به گوگل در جستجوی بهینه کمک می کنند؛ به سایت هایی که این روش را پیاده سازی می کنند پاداش می دهد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *