انواع سئو وب سایت

انواع سئو وب سایت

سئو وب سایت و یا بهینه سازی وب سایت در موتور جستجوگر گوگل به معنی افزایش رتبه و بهبود عملکرد وب سایت شما با توجه به الگوریتم ها و استانداردهای گوگل می باشد که امروزه به دلیل برندسازی و افزایش جذب مخاطب و مشتری بسیار حائز اهمیت است. سئو وب سایت به انواع مختلفی دسته بندی می شود که هر کدام از آن ها دارای ویژگی و عملکردهای متفاوت و منحصر به فرد خود می باشند. به همین منظور اگر قصد بهینه سازی وب سایت خود را دارید بهتر است ابتدا با انواع سئو آشنا شوید.

“از نظر فنی”

از نظر فنی، سئو وب سایت به دو نوع سئو داخلی و سئو خارجی دسته بندی می شود که انجام هر دو به یک میزان برای موتور جستجوگر گوگل ضرورت دارد و در عین تفاوتی که دارند مکمل یکدیگر نیز می باشند.

۱. سئو داخلی

سئو داخلی به پارامترهای مربوط به محتوا و طراحی وب سایت بستگی دارد و انجام آن موجب نمایش صحیح وب سایت شما در نتایج موتور جستجوگر گوگل و افزایش رتبه وب سایت شما در کلمات کلیدی منتخب شما می شود.

۲. سئو خارجی

انجام سئو خارجی منجر به کسب اعتبار وب سایت شما در اینترنت می شود که بر روی بهینه سازی وب سایت شما تاثیر مثبت دارد. ارتقا رتبه وب سایت به کمک سئو خارجی زمانبر است و هیچ ربطی به محتوا و طراحی وب سایت شما ندارد بلکه توصیف سایر وب سایت ها از شما تنها عامل مهم در انجام سئو خارجی می باشد.
انواع سئو off-page و on-page

“از نظر تکنیکی”

می توان بهینه سازی وب سایت را از نظر تکنیک انجام سئو به سه دسته کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری دسته بندی کرد.

۱. کلاه سفید

سئوی کلاه سفید مجموعه اقداماتی می باشد که برای افزایش رتبه وب سایت در موتور جستجوگر گوگل صورت می گیرد که این اقدامات در راستای قوانین و الگوریتم های گوگل می باشد بدون آن که کوچکترین قوانینی زیر پا گذاشته شود. سئو کلاه سفید بهترین تکنیک سئو می باشد ولی برای کسب نتیجه باید کمی صبور باشید زیرا زمانبر است.
عواملی مانند ارائه محتوای با کیفیت، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و راحتی کاربران در وب سات شما بر روی سئوی کلاه سفید بسیار تاثیرگذار می باشد.

۲. کلاه سیاه

تکنیک سئوی کلاه سیاه کاملا خلاف جهت سئوی کلاه سفید می باشد. در این تکنیک به منظور افزایش رتبه وب سایت اقدامی انجام می شود که کاملا شرایط و قوانین گوگل را نقض می کند و ممکن است منجر به جریمه شما توسط گوگل شود ولی زود به نتیجه می رسید. در کل می توان گفت استفاده از این تکنیک باعث مشکلاتی در بهبود رتبه ی وب سایتتان در نتایج جستجو شود.

۳. کلاه خاکستری

این تکنیک ترکیبی از تکنیک های سئو کلاه سفید و کلاه سیاه می باشد.

برخی سئوی خاکستری را به راه رفتن بر بند ی تشبیه می کنند که بسیار نازک بوده و چیزی میان کلاه سیاه و سفید است لازم است تعادل در آن رعایت شود در غیر این صورت ممکن است شما تعادل خود را از دست بدهید و جزو گروه سیاه قرار بگیرید که منجر به نزول سایت شما خواهد شد.

نمونه هایی از سئوی کلاه سیاه

  1. تولید محتوا به طور اتوماتیک با استفاده از برنامه نویسی
  2. صفحات کوتاه که کلمات کلیدی در آن ها زیاد هستند و اصطلاحا آن ها را صفحات دروازه می گویند.
  3. متون و لینک هایی که پنهان شده باشند.
  4. متنی پر از کلمات کلیدی
  5. سئو منفی
  6. تغییر مسیرهای مخفیانه
  7. لینک تقلبی
  8. برنامه لینکی

انواع سئو وب سایت و کاربرد

عواقب استفاده از سئوی سیاه و نحوه شناسایی آن توسط گوگل

برخی به دنبال این سوال هستند که آیا می توانند از سئوی سیاه برای سایت خود استفاده نمایند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت امروزه موتورهای جست و جوگر بسیار قدرتمند تر هستند و به راحتی می توانند این مساله را تشخیص دهند در نتیجه منجر به جریمه برای افراد فریبکار می شود. گوگل رضایت کاربران خود را بر هر مساله ای مقدم می داند بنابراین سعی می کند روز به روز نظارت دقیق تری بر روی سایت ها داشته باشد. در نهایت گوگل به راحتی می تواند اعمال فریبکارانه مانند کلاه سیاه را به آسانی تشخیص دهد و با کاهش رتبه این سایت ها آن ها را جریمه می کند تا صاحبان سایت نتوانند به راحتی این کار را انجام دهند.

بهترین روش برای ارتقا سایت

لازم است برای طراحی سئو وب سایت بهترین وعاقلانه ترین راه را انتخاب کنید. برای تولید محتوا و مدیریت سایت از افراد حرفه ای و مجرب کمک بگیرید. فراموش نکنید سئو سیاه ممکن است در کوتاه مدت شما را شگفت زده کند اما در بلند مدت نمی توان در مورد این مساله خوشبین بود بنابراین اگر برای سایت خود ارزش قائل هستید به آینده آن نیز نگاهی داشته باشید. فرامش نکنید سایت خوب در بلند مدت اعتبار بسیار بالایی کسب می کند و می تواند شناخته شود.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *