قوانین تبلیغات در گوگل

سیاست ها و قوانین گوگل
قوانین تبلیغات در گوگل ادوردز به منظور ایجاد تجربه ای ایمن و مثبت برای کاربران وضع کرده است و به طور دائم این قوانین بررسی می شوند.

شرکت گوگل با استفاده از تبلیغات کلیکی، کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان را قادر می سازد تا انواع مختلفی از محصولات، خدمات، برنامه ها و وب سایت ها را در گوگل و تمامی شبکه های ارتباطی تبلیغ کند و در دست یابی به مخاطبان و مشتریان بالقوه کمک خواهد کرد.

با این حال، گوگل یکسری از قوانین و مقررات به منظور ایجاد تجربه ای ایمن و مثبت برای کاربران وضع کرده است و بررسی دائمی و آنلاین این مقررات جزوی از سیاست های گوگل در راستای حفظ ارزش و امنیت کاربرانش می باشد.

با توجه به حساسیت بالای گوگل در رعایت مقررات، اطلاع از قوانین تبلیغات در گوگل و سیاست های این شرکت برای انجام تبلیغات در گوگل بسیار حائز اهمیت می باشد که این مهم از نظر گوگل شامل ۳ حوزه ی گسترده می باشد.

۱.محتوای نامعتبر

از دیدگاه گوگل محتوای وب سایت به دو دسته معتبر و نامعتبر تقسیم می شود. برخی از موارد نامعتبر شناخته شدن محتوای وب سایت به شرح زیر می باشد:

کالاهای تقلبی

شرکت گوگل ممنوعیت فروش و تبلیغ کالاهای تقلبی را دارد این دسته از کالاها دارای یک نشان و یا لوگو خاص می باشند که تقریبا با لوگو و نشان اصلی محصول اصلی مطابقت دارد و ویژگی های نام تجاری محصول را تقلید می کند.

قوانین گوگل ادز

محصولات یا خدمات خطرناک

گوگل همواره سعی بر حفظ امنیت افراد آنلاین و آفلاین داشته است بدین منظور امکان تبلیغ برخی محصولات یا سرویس هایی که موجب آسیب رساندن می شود را نمی دهد. این مهم شامل داروهای تجسمی (شیمیایی یا گیاهی)، مواد روانگردان، تجهیزات برای تسهیل مصرف مواد مخدر، سلاح، مهمات، مواد منفجره و آتش بازی، دستورالعمل برای ساخت مواد منفجره، تنباکو و یا سایر محصولات مضر می باشد.

ایجاد تاثیر نامناسب

گوگل به صداقت و عدالت اهمیت می دهد و اجازه تبلیغ محصولات یا خدماتی که منجر به تاثیرات منفی شود را نمی دهد. دستورالعمل های هک، جعل اسناد نمونه هایی از محصولات یا خدماتی هستند که موجب رفتار غیراخلاقی می شوند.

۲. اقدامات ممنوع

سوء استفاده از شبکه های تبلیغاتی

شرکت گوگل در نظر دارد که تبلیغاتش در سراسر شبکه گوگل برای کاربرانش مناسب و امن باشد. گوگل آگهی هایی با محتوا و صفحات فرود مخرب را نادیده نمی گیرد و اجازه انجام تبلیغات گوگل را برای این دسته از آگهی ها نخواهد داد.

قوانین تبلیغ در گوگل

جمع آوری داده های دیگران و استفاده از آن

این شرکت همواره در تلاش است که اطلاعات مربوط به کاربرانش مورد احترام و مراقبت قرارگیرد بنابراین بحث اعتماد کاربران به گوگل در راستای حفاظت از این اطلاعات، به یکی از موضوعات مهم برای این شرکت تبدیل شده است.

به همین منظور گوگل شرکای تبلیغاتی اش را موظف به رعایت این مهم کرده است.+ارائه اطلاعات نادرست: گوگل نمی خواهد به واسطه درج اطلاعات نادرست در این شبکه، کاربرانش گمراه و دچار اشتباه شود. بنابراین ارائه اطلاعات صحیح، بسیار حائز اهمیت می باشد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *