چگونه در صفحه اول گوگل باشیم؟

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

هزینه صفحه اول گوگل

سوالی که بارها با آن مواجه شده ایم این است که: هزینه قرار گرفتن در صفحه اول گوگل چه قدر است؟ یا صفحه اول گوگل چند؟! سوال دیگری هم که گاها از طرف کاربران پرسیده می شود اینکه رتبه یک گوگل چند؟
در پاسخ به تمامی این سوالات باید گفت جواب در ده ها فاکتور است و نمی توان فقط یک یا دو مورد را برای حضور در صفحه اول و نتایج برتر صفحه یک کافی و لازم دانست.

فرآیند سئو و نگهداری چه قدر زمان بر است؟

چیزی که مشخص است و تمامی کاربران هم وافق هستند اینکه قرار گرفتن در صفحه نخست گوگل کار راحتی نیست و همچنین نشدنی هم نیست بنابراین باید برنامه ریزی مشخص و مدون و همینطور صبر و حوصله داشت تا به نتیجه دلخواه خود برسید و بعد از آن هم بحث نگهداری بسیار حائز اهمیت می باشد،‌ چرا که رسیدن به صفحه اول یک گام می باشد و گام بعدی نگهداری و ارتقا رتبه کلمات می باشد.
برای فعالیت سئو کلاه سفید حداقل بازه زمانی را باید روی ۶ ماه در نظر گرفت و البته کلمات کلیدی، نوع کسب و کار، میزان رقابت و همچنین تغییرات الگوریتم گوکل بسیار زیاد در زمانبندی دخیل هستند. برای نگهداری سایت پس از رسیدن به صفحه اول قراردادهای یکساله می توان در نظر گرفت که هزینه ای پایین تر از فرآیند رسیدن به صفحه گوگل را دارد.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

استراتژی سازمان شما چیست؟

مسئله در استراتژی درون سازمانی کارفرما مشخص می شود، آیا سازمان شما برنامه ریزی بلند مدت، صبر و حوصله انجام فعالیت سئو بر روی سایت و کلمات کلیدی منتخب که گاها کلمات از شدت سختی بالا و یا نه چندان بالا برخوردار هستند را در دستور کار قرار دارد و یا نتیجه زود هنگام برای سازمان شما مورد نیاز است؟
هنگامی که جواب این سوال را دادین مشخص می شود که شما برای حضور در صفحه اول google بهتر است فرآيند سئو را مد نظر قرار دهید و یا راه حل سریع گوگل که به تبلیغات در گوگل یا گوگل ادز در ایران معروف و مشهور می باشد استفاده کنید.

تبلیغ در گوگل کمتر از ۱ ساعت و حضور در بالاترین نتیجه گوگل

این راه حل همانطور که از اسم آن مشخص است تبلیغاتی است و در بازه زمانی کمتر از یک ساعت امکان حضور سایت را در صفحه گوگل و در بالاترین جایگاه (حتی بالاتر از اولین لینک قرار گرفته به طور طبیعی در صفحه گوگل) را فراهم می کند. حال اینکه تا زمانی شما در صفحه اول گوگل و این جایگاه حضور دارید که پرداختی شما به گوگل قطع نشود.
با پرداختن به یک مثال شاید بتوان ساده تر توضیح داد. مثلا تبلیغات بنری در وب سایت ها پربازدید را در نظر بگیرید که تنها تا زمانی بنر شما در صفحه اول آن سایت یا بهترین جایگاه نمایش دارد که هزینه آن را پرداخت کنید و پس از اینکه پرداختی شما قطع شود دیگر جایگاهی در آن سایت نخواهید داشت.

هزینه های تبلیغ در گوگل و سئو مجموعه شانار

برای فعال کردن تبلیغات در گوگل نیاز به پرداخت هزینه به ارزهای مختلف را دارید، ما در مجموعه شانار امکان تبدیل پرداخت ریالی شما را به لیر ترکیه و رینگت مالزی به واسطه شرکت های ثبت شده و پارتنر تجاری گوگل بودن را فراهم کرده ایم و همینطور سرویس هایی که برای انجام فعالیت تبلیغ در گوگل به رینگت مالزی و لیر ترکیه ارائه شده است به صورت حداقلی ۱۵۰ رینگت و یا ۲۰۰ لیر ترکیه پس از بررسی و کسب تجربه در کسب و کارهای مختلف تعیین شده است که می توانید جهت انتخاب سرویس هدفمند و مناسب برای کسب و کار خود با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان بهرمند شوید.

هزینه های سئو همانطور که توضیح داده شد به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که سختی کلمات، انتخاب تعداد کلمات و بازه زمانی انجام فعالیت مورد نیاز برای رسیدن به صفحه اول google در اعلام هزینه ها بسیار دخیل می باشد که نمی توان تا پیش از بررسی کارشناسی تیم سئو هزینه های دقیقی را اعلام کرد. توصیه ما به شما این است که حتما با کارشناسان ما در تماس باشید و سایت خود را جهت بررسی دقیق و اعلام کلمات کلیدی مناسب در اختیار کارشناسان ما قرار داده تا به صورت رایگان به شما اعلام هزینه و راه های بهبود سایت را ارائه دهند.
صفحه نخست گوگل آروزی بسیاری از شرکت های بزرگ دنیاست. اینکه چگونه بتوانید در صفحه اول و حتی در بین شرکت هایی که در صفحه اول هستند رتبه بالاتری داشته باشید، نیازمند آگاهی از فرایندهایی است که در موتورهای جستجو از جمله گوگل انجام می شود.

گوگل با عمر کمی بیش از دو دهه، جزء شرکت های جوان در جهان محسوب می شود. اهمیت این شرکت اگر بیش از اختراع اینترنت نباشد به طور قطع کمتر از آن نخواهد بود. گوگل که حدود 23 سال از عمر آن می گذرد توانسته خود را به عنوان برترین وبسایت جهان تبدیل کند.
پذیرش گوگل از سوی مخاطبان به حدی بوده است که در سال 2002 بعنوان مفیدترین کلمه سال (The most useful word) انتخاب شد و پس از آن در سال 2006 وارد دیکشنری های معتبر جهانی شد و از آن پس به عنوان یک فعل (Verb) در لابلای کلماتی قرار گرفت و برای همیشه خود را به بخشی از زبان که همانا فرهنگ جامعه بشری است، تبدیل کرد.

اهمیت این شرکت نه تنها برای کسب و کارها که حتی برای افراد عادی جامعه نیز هست. بسیاری از ما دستکم چندین بار در روز وارد گوگل می شویم و جستجوهای مختلفی را از طریق آن انجام می دهیم. گوگل که سال اول فعالیت خود رشد 17 هزار درصدی از نظر میزان جستجوها را تجربه کرده بود، همچنان با رشد 10 تا 15 درصد نشان می دهد که روز بروز مخاطبان بیشتری از خدمات این موتور جستجو استفاده می کنند.
انجام حدود پنج میلیارد و 400 میلیون جستجوی روزانه از طریق گوگل باعث شده که فرایندهای جستجو منظم و سیستماتیک شود، و کسانی که در این مسیر تلاش بیشتری دارند به نتایج بهتری نیز دست یابند.
دستیابی به صفحه اول گوگل

دستیابی به صفحه اول گوگل

به طور خلاصه برای دستیابی به جایگاه برتر گوگل از روش هایی از جمله سئو یا همان بهینه سازی سایت موتور جستجو (Search Engine Optimization) یا بازاریابی موتور جستجو (Search Engine Marketing) می توان استفاده کرد.
در واقع SEM یا همان بازاریابی موتور جستجو مفهومی کلان تر از بهینه سازی موتور جستجو است. بازاریابی موتور جستجو یکی از زیرمجموعه های بازاریابی اینترنتی محسوب می شود. با بکارگیری این تکنیک می توان افزایش بازدید سایت در نتایج صفحات موتورهای جستجو را مشاهده کرد.
بازاریابی موتورهای جستجو نسبت به بهینه سازی نظم بیشتر دارد و در آن از ابزارهایی مانند گوگل ادز و تبلیغات کلیکی استفاده می شود.
از جمله مزایای استفاده از این روش می توان به افزایش شهرت سریع نام برند در موتورهای جستجو؛ سرعت بیشتر در کسب درآمد؛ دریافت بازخورد بر اساس میزان هزینه انجام شده در بازاریابی موتور جستجو؛ هدف قرار دادن مخاطبان در یک بازه زمانی مناسب؛ و معرفی برند خود به صورت مداوم به مشتریان اشاره کرد.
از معایب این روش می توان به پایدار نبودن آن اشاره کرد. در مقابل، هنگامی که از روش بهینه سازی موتور جستجو استفاده می کنید، اگر از مسیر اصلی یعنی بکارگیری سئو کلاه سفید یا دستکم سئو کلاه خاکستری تخطی نکنید، نتایج حاصل از بهینه سازی پایدارتر است.

نتایح تحقیقات مختلف نشان می دهد که 75 درصد از مردم هرگز برای دستیابی به نتایج آنچه که در جستجوی آن هستند، به صفحه دوم گوگل نمی روند. از اینرو بکارگیری روش های حضور در صفحه اول گوگل اهمیت پیدا می کند. در مواقعی که سرعت در کار اهمیت دارد می توان از بازاریابی موتور جستجو بهره گرفت، و در صورتی که خواستار نتایج ماندگار هستید استفاده از سئو توصیه می شود.

هزینه قراگیری در صفحه اول گوگل با خدمات گوگل ادز

شاید برخی ترافیک حاصل شده از گوگل ادز را ارگانیک ندانند، اما سیستم کارکرد گوگل ادز به گونه ایست که با دریافت مشاوره از شرکت های متخصص در این زمینه می توانید در صفحه اول google قرار بگیرد. بسیاری از مواقع، هنگامی که عبارتی را جستجو می کنید در چند گزینه اول نتایجی را مشاهده می کنید که در کنار آنها علامت تبلیغ قرار دارد. در واقع استفاده از خدمات گوگل ادز روشی است که از طریق آن می توان در صفحه گوگل قرار گرفت.
 قرارگیری در صفحه اول گوگل

استفاده از کلمات کلیدی چند واژه ای (Long-tail keywords)

نتایج برخی بررسی ها نشان می دهد که کلمات کلیدی تک واژه ای در مقایسه با کلمات کلیدی چند واژه های امکان نشان داده شدن در صفحات اول گوگل را به سختی دارند. برای مثال، استفاده از کلمه کلیدی “کفش” به عنوان یک کلمه کلیدی که از نظر هزینه و رقابت در سطح بالایی قرار دارد، در مقایسه با دو عبارت کلیدی “کفش مردانه” یا “کفش مردانه کوهنوردی” به مراتب مسیر بسیار سخت تری برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل دارد.
بنابراین توصیه می شود برای حضور در صفحه اول به جای استفاده از کلمات کلیدی تک واژه که از نظر هزینه و رقابت در سطح بالایی قرار دارند، و از طرفی نیز امکان شکل گیری گفتگو در آنها بسیار پایین است، از کلمات کلیدی چند واژه ای استفاده شود که از هزینه زیادی ندارند و رقابت در آنها نیز زیاد نیست، اما امکان شکل گیری گفتگو در آنها بسیار بالاتر از کلمات کلیدی تک واژه ایست.

نسبت به رقبای خود محتوای بیشتری تولید کنید

در یک متن نمی توانید از کلمات کلیدی زیادی استفاده کنید. تمرکز شما باید بر یک یا در نهایت دو کلمه کلیدی باشد. این بدان معناست که نیازمند تولید محتوای زیادی هستید. رمز و راز پیچیده ای نیست، اگر محتوای بیشتری تولید کنید نسبت به سایر رقبا در جایگاه بهتری در صفحه اول گوگل قرار خواهید گرفت.
با تولید محتوای بیشتر، صفحات بیشتری از سایت شما نمایه (ایندکس) می شود و در نتیجه ترافیک بیشتری به سایت شما هدایت می شود.  این موضوع را در نظر داشته باشید که، به جای بارگذاری  3 مقاله در روز، بهتر است تمرکزتان را روی کیفیت مقاله و کامل بودن آن بگذارید و تعداد کمتری مقاله روی وبساتتان قرار دهید.
تعداد بارگذاری یک مقاله روی سایت بستگی به رقبا دارند و با آنالیز رقبا (10 رقیب صفحه اول) می توانید به تعداد بارگذاری مقاله در سایت پی ببرید.
از نظر اندازه طول محتوا نیز بررسی ها نشان می دهد گروهی از وبسایت هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند، هر محتوای آنها بیش از 2000 کلمه است. البته چنین موضوعی همیشه صادق نیست، و وبسایت های حوزه پزشکی، مهندسی، املاک، صنعتی، فناوری و … هر کدام متفاوت هستند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *