تبلیغات گوگل برای هتل ها

تبلیغات گوگل برای هتل ها

در این مقاله قصد داریم به تبلیغات گوگل برای هتل ها و راه و روش های آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

در هر مسافرت اولین چیزی که به دنبال آن می گردیم؛ محل اقامت است. اما از کجا باید هتل های خوب و مناسب شهر مقصد را پیدا کنیم؟

به نظر شما بهترین راه برای تبلیغ هتل کجاست؟ بگذارید پاسخ این سوال را با طرح یک سوال دیگر بدهم! هنگامی که سوالی در ذهن دارید، به سراغ چه چیزی می روید؟ بله، درست است.

گوگل! گوگل بزرگترین موتور جست و جوی جهان بوده و اولین جایی است که برای یافتن پاسخ سوالات خود به آن سر می‌زنیم؛ به این ترتیب برای تبلیغ هتل هم هیچ جایی بهتر از گوگل نمی توانید پیدا کنید!

تبلیغات گوگل برای هتل ها چیست؟

وظیفه تبلیغات هتل در گوگل به عهده بخش “گوگل ادورز” است. یعنی شما اطلاعات هتل خود را برای تبلیغ به گوگل می دهید. حالا فرض کنید یک مسافر در گوگل عبارت “هتل در تهران” را سرچ می کند. به این ترتیب یک لیست از هتل و اقامتگاه های تهران برای او نمایش داده می شود. این لیست شامل نام هتل و اطلاعاتی از قبیل آدرس، اطلاعات تماس، قیمت اتاق ها، عکس هتل و اتاق ها و.. می باشد.

یکی از مزایای تبلیغ در گوگل برای هتل ها این است که دیگر مشکلات فیلترینگ را در پی ندارد. در حالی که تبلیغات در برخی شبکه‌های اجتماعی یا وبسایت ها به دلیل فیلترینگ، بازدهی مورد انتظار را ندارد.

چرا هتل ها به تبلیغات در گوگل نیاز دارند؟

شاید این سوال شما هم باشد. اهمیت تبلیغ در گوگل برای هتل ها چیست؟

 • اولین مزیت این است که ترافیک در گوگل بالاست. شاید برایتان جالب باشد بدانید که حدود 60 درصد گردشگران و 55 درصد مسافران برای پیدا کردن محل اقامت از گوگل استفاده می کنند. این آمار برای بازدهی تبلیغات شگفت انگیز است.
 • انتخاب و رزرو هتل در گوگل بسیار آسان است. کافی است که هتل مورد نظر خود را انتخاب کرده و با یک کلیک به صفحه رزرو و پرداخت وارد شوید.
 • در این نوع تبلیغات رابطه مستقیمی بین مسافر و صاحب هتل برقرار می شود. به این ترتیب می توانید بارها تبلیغات خود را برای مسافر فرستاده و نظر او را در مورد هتل بدانید.
 • مدیران هتل می توانند با بررسی مسافر از زمان رزرو تا ترک هتل و ثبت نظر؛ به نقاط قوت و ضعف کار خود پی بُرده و به بهبود کار خود کمک کنند.
 • امکان رقابت و درآمد زایی بیشتر
در گوگل برای هتل ها

با این تعاریف به این نتیجه می‌رسیم که گوگل ادز در تبلیغ هتل ها بسیار موفق عمل کرده است. چون همانطور که اشاره شد؛ بیش از نیمی از رزرو هتل ها حاصل تبلیغات گوگل می باشد.

روش های مناسب تبلیغات در گوگل برای هتل ها

قبل از سفارش تبلیغ در گوگل بهتر است با نحوه کار گوگل ادز آشنا شوید. در ادامه به طور مختصر در این مورد توضیح داده‌ایم.

 1. زمانی که مسافر نام هتل را در گوگل سرچ می‌کند، گوگل ادورز او را به بخش تبلیغات هتل هدایت خواهد کرد.
 2. در بخش تبلیغات گوگل برای هتل ها ،مشخصات هتل و اتاق ها به مسافر نمایش داده شده و مسافر در این قسمت می تواند اتاق خود را رزرو کند.
 3. در صورتی که مسافر هتل خاصی را مد نظر نداشته و فقط بخواهد گزینه های موجود را ببیند تا از بین آنها انتخاب کند؛ گوگل لیستی از هتل‌های موجود به او نشان می دهد که این لیست براساس رتبه بندی هتل ها مرتب شده است.
 4. مسافر با بررسی گزینه های موجود، یکی را انتخاب کرده و اقدام به رزرو می کند.
 5. در بخش تبلیغات در گوگل برای هتل‌ ها ،تمامی اطلاعات محل اقامت نمایش داده شده و با مقایسه قیمت ها به مسافران در انتخابشان کمک خواهد کرد.
 6. همه اطلاعات Hotel Detail Card از صفحه Google My Business خارج می شود.

پیشنهاد نویسنده: نوآوری های تبلیغ در گوگل و کاربردهای آنها برای کسب و کارها

نحوه تبلیغ در گوگل برای هتل ها

برای تبلیغ در گوگل ادز کافیست اطلاعات خواسته شده را به شرکت تبلیغات آنلاین بسپارید. کارشناسان مجرب فعال در این شرکت ها این اطلاعات را به گوگل داده و تبلیغ هتل شما روی گوگل ثبت خواهد شد.

 • :Feed شامل اطلاعاتی است که باید برای تبلیغات هتل به گوگل بدهید. مثل آدرس، امتیاز، اطلاعات تماس، طول و عرض جغرافیایی (لوکیشن) هتل روی نقشه و..
 • Price and Availability: در دسترس بودن اتاق ها و نرخ هر اتاق در حال حاضر.
 • (Point of sale (POS: در این قسمت باید صفحه ای در نظر گرفته شود تا مشتری بعد از کلیک برای رزرو به آن وارد شود.
 • Bidding (مزایده): صاحبان هتل برای تبلیغات به گوگل مبلغی را با عنوان مزایده پرداخت کنند. به این ترتیب گوگل هتل آنها را در نتایج جست و جوی کاربران نمایش خواهد داد.
 • بعد از اتمام مراحل فوق بایستی حساب کاربری صاحبان هتل به مرحله مالی وارد شود.
 • در این بخش صاحبان هتل هزینه مورد نظر خود را مشخص کرده و از این پس تبلیغ مورد نظر در گوگل ادز نمایش داده خواهد شد.
روش تبلیغات گوگل برای هتل ها

تبلیغات گوگل در موبایل برای هتل ها

این روزها تلفن هوشمند، همراه ترین همراه ما در هر زمان و مکانی است؛ بنابراین بیشترین سهم جستجو در گوگل به تلفن همراه می رسد. در نتیجه تبلیغات گوگل در موبایل برای هتل ها بسیار موثر و مفید خواهد بود.

پیشنهاد نویسنده: تبلیغات آژانس های مسافرتی در گوگل

گوگل ادورز با توجه به سهم و اهمیت تلفن همراه در جستجوی کاربران در تلاش است تا روزبه روز ویژگی های تبلیغ گوگل در موبایل را ارتقا دهد. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد:

 • افزایش فونت و قابلیت افزودن تصویر به تبلیغات به این ترتیب هتل‌های برتر در صدر لیست خواهند بود و این رقابت را افزایش می دهد.
 • فضای بیشتر برای افزودن قیمت، تخفیفات، خدمات و هزینه‌های آنها.
 • ارتقای قابلیت استفاده همزمان از چند فیلتر.
 • مسافر می‌تواند انتخاب کند که تبلیغات هتل را روی نقشه ببیند یا به صورت لیست شده!

کلام آخر:

در این مقاله به بررسی تبلیغات گوگل برای هتل ها و مزایای آن پرداختیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تبلیغ در گوگل برای هتل ها با ما در شانارگروپ همراه باشید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *