نوآوری های تبلیغ در گوگل و کاربردهای آنها برای کسب و کارها

نوآوری تبلیغ در گوگل

اخیرا سر و صدای زیادی در مورد نوآوری تبلیغ در گوگل وجود داشته است. یادگیری و کمک ماشینی، همچنان تمرکز اصلی گوگل می باشد. در واقع، گوگل می‌خواهد با تمرکز بر ارزش ها، شفافیت و جلب اعتماد، برای مصرف‌کنندگان و تبلیغ‌کنندگان به اندازه کافی مفید واقع شود.

جدیدترین نوآوری ‌های Google سه دستاورد برای تبلیغ‌کنندگان دارد: نتایج بهتر، تجربیات ساده‌تر، و بینش عمیق ‌تر. احتمالا می‌دانید که بسیاری از نوآوری‌ ها، آزمایش ‌ها و روندهای جدید دائماً در حال توسعه هستند و هر لحظه، تغییرات ابتکاری زیادی در پلتفرم و قالب‌ های تبلیغاتی ایجاد می شود.

در ادامه مطلب، با تبلیغات در گوگل و کاربردهای آنها برای کسب و کارها آشنا خواهیم شد.

گوگل با چه روش هایی کسب و کارها را رونق می بخشد؟

هر سال گوگل ابزارهای خود را به روز می کند تا اهداف تبلیغاتی شما را کمی آسان تر کند. آشنایی کامل با جدیدترین نوآوری تبلیغ در گوگل، آن هم در دراز مدت سود تقریباً نامحدودی به شما و کسب و کارتان می دهد.

در واقع، تبلیغ در گوگل به صورت تاثیرگذار و بسیار هدفمند می تواند فروش و تعامل کاربر با برند شما را افزایش دهد.

اکنون به بررسی روش هایی خواهیم پرداخت که گوگل از طریق آنها کسب و کار شما را رونق می بخشد:

تبلیغات ویدیویی

گوگل یکی از روش های متفاوتی که گوگل ادز برای بازاریابان ارائه نموده تا از تبلیغات برای جذب بیشتر کاربران استفاده کنند، تبلیغات ویدئویی است. در واقع، به جای اینکه فقط تبلیغات تصویری استفاده شود، اکنون یک فرمت ویدیویی وجود دارد که تبلیغات را در یک موقعیت برجسته و برتر نمایش می دهد.

تبلیغ در گوگل

کلیک کردن روی آگهی به کاربر این امکان را می دهد که ویدیو را به طور کامل تماشا کند و به تبلیغ کنندگان نیز این فرصت را می دهد تا پیشنهادات خود را با عمق بیشتری نشان دهند.

با TrueView بهره وری را افزایش دهید

یکی دیگر از نوآوری های تبلیغ در گوگل، TrueView است. گوگل ادز برای دستیابی به تبدیل‌های بیشتر با هزینه کارآمد، TrueView for action را توسعه داده و به شما این امکان را می‌دهد که در مکان‌هایی با عملکرد بالا در YouTube و خارج از YouTube به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

به عبارتی این یک روش جدید برای تبلیغ کنندگان است. قبل از این راه ‌اندازی، تبلیغ‌کنندگان باید برای کاربرانی که 30 ثانیه یا بیشتر از تبلیغ TrueView را تماشا کرده‌اند، هزینه را به ازای هر بازدید پرداخت می‌کردند.

مطالعات بیشتر: پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ در گوگل ادوردز

اکنون، تبلیغ‌کنندگان این اختیار را دارند که از طریق روش CPM یا هزینه هر هزار بازدید پرداختی را انجام دهند. این یک نوآوری عالی برای کسب و کارهایی است که به جای تعامل، بر آگاهی از برند تمرکز می کنند.

هوشمند سازی تبلیغات

یکی از روش های تبلیغ در گوگل، تبلیغات هوشمند است که تبلیغات را بر اساس سلیقه فردی کاربران نمایش می دهد. در واقع، در هوشمند سازی تبلیغات، شما یک محتوای سفارشی سازی شده مشاهده خواهید کرد، چیزی که مطابق با سلیقه شما می باشد.

این نوآوری تبلیغ در گوگل، روز به روز محبوبیت بیشتری یافته و در نتیجه بازدهی آن نیز به طور چشمگیری افزایش می یابد. می توان گفت به دلیل همان سلیقه فردی و سفارشی سازی، کاربر جذب تبلیغات مذکور خواهد شد.

نحوه و طریقه نمایش تبلیغات در گوگل

گوگل ادز یا تبلیغات در گوگل نوعی سیستم است که افراد برای دیده شدن از آن بهره می گیرند. در واقع، کسب و کارها از طریق آن بهتر و بیشتر به نمایش در می آیند و تبدیل به مشتری می شوند.

اما آیا می دانید این نوآوری تبلیغ در گوگل برای چه کسانی نمایش داده می شود؟ دسته بندی مخاطبین و مشخصه بندی بر مبنای چندین معیار مختلف، یکی از خصوصیات برجسته این روش می باشد.

این معیارها، علایق گوناگون، سن افراد، موقعیت مکانی، جنسیت، نوع دستگاه مورد استفاده و … را در بر می گیرد. برای نمونه، این فراهم می شود تا از گوگل بخواهید شما را به آقایان با رده سنی 30 تا 35 سال نشان دهد. یا اینکه در شهر تهران فعالیت دارید و شما را به کسانی که در این شهر زندگی می کنند نشان دهد.

تبلیغات در موبایل

از آنجایی که امروزه، بیش از نیمی از زمان ما در موبایل می گذرد، پس تبلیغات در موبایل می تواند برای جذب مشتری از اهمیت بالایی برخوردار باشد. این نوع تبلیغات می تواند از نوع تبلیغات نصبی یا کلیکی در صفحات وب، بازی های موبایل، اپلیکیشن یا ارسال متن از طریق پیامک باشد.

تبلیغ در گوگل برای کسب و کارها

می توان گفت عمده ترین یا همان مهمترین ویژگی که تبلیغات موبایلی را محبوب ساخته است، وسیله شخصی هر فرد است که می تواند بهترین کانال ارتباطی شما برای جذب مشتریان باشد.

از مهمترین مزایای این نوع تبلیغات می توان به امکان دسترسی به مخاطب هدف در زمان و مکان درست، مقرون به صرفه بودن آن، بازار مستعد رشد یا امکان تعامل با مشتریان در تمامی پلتفرم ها اشاره نمود.

نوآوری تبلیغ در گوگل

امروزه در دنیای علم و تکنولوژی، به ویژه گوگل، ما شاهد یک تغییر و نوآوری در زمینه های گوناگون بوده ایم. نوآوری تبلیغ در گوگل یا گوگل ادز یکی از این تغییرات چشمگیر بوده که ایده های جدیدی را با خود به همراه داشته است.

چند نمونه بارز از نوآوری های تبلیغ در گوگل که در بالا نیز به آنها اشاره نمودیم عبارتند از: هوشمند سازی، تبلیغات خرید ویدئویی، بهره وری یا TrueView، ردیابی موازی، معیارهای برتر برای مشخص نمودن موقعیت تبلیغات و … .

مطالعات بیشتر: تبلیغات در گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی کدام یک بهتر است؟

به طور کلی، یکی از معروفترین و بهترین موتورهای جستجوگر در جهان، گوگل است که می تواند سرویس های تبلیغاتی فوق العاده ای را ارائه دهد. این سرویس ها، نوآوری های تبلیغ را که در مورد آنها توضیح دادیم در بر می گیرند.

با وجود این نوآوری ها، شما می توانید تبلیغات هدفمندی داشته و مشتریان بیشتری را جذب نمایید. به عبارتی، شما تبلیغات خود را برای افرادی که پتانسیل خرید کردن دارند یا به اصطلاح بالقوه شناخته می شوند به نمایش در می آورید و بدین ترتیب، به طور قابل توجهی باعث رونق کسب و کار خود می شوید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *