تجربه ای جدید در تبلیغات گوگل

اگر قصد دارید سرمایهای را برای جذب مخاطب، هزینه کنید، بهتر است آن را در جای مناسب خرج کنید، جایی با بیش از 259 میلیون بازدیدکننده و 4.8 میلیارد تعامل روزانه، جایی مثل … گوگل.

Google Ads تنها دو سال پس از محبوب ترین سایت (Google.com) در جهان راه اندازی شد، این پلتفرم تبلیغاتی در اکتبر سال 2000 با نام Google Adwords وارد صحنه شد، اما پس از مدتی تغییر نام در سال 2018، به Google Ads تغییر نام داد.

شرکت گوگل به واسطه رونمایی چهرهای جدید از Google Adwords، در حال رقم زدن یک تجربه جدید برای شرکای تبلیغاتیاش میباشد.
در ابتدای امر، گوگل امکان جابجایی بین فرمت اولیه و فرمت جدید حسابهای کابری Google Adwords را برای کاربرانش فراهم کرد، اما این شرکت تصمیم گرفته است که از ماه جولای (اواسط تیر ماه)، تمامی حسابهای کاربری ایحاد شده را بدون هیچ تغییری به چهره جدید Google Adwords منتقل کند و همچنین حسابهای بهنگام تبلیغات در گوگل نیز باید در فرمت جدیدش تنظیم شود.

گوگل به واسطهی چهرهی جدید حساب کاربری تبلیغاتیاش و اضافه کردن یکسری ویژگی، Adwords را به ابزاری منحصر به فرد در راستای کسب مشتریان جدید و رشد کسب و کار شرکای تبلیغاتی خود تبدیل کرده است. به همین منظور لازم است قبل از انتقال کامل حسابهای کاربری به چهره جدید Adwords، با ویژگیها و ابزارهای جدید این فرمت آشنا شوید.

برخی از این تغییرات به شرح زیر میباشد

شما از طریق بینش دقیقتر میتوانید، عملکرد بهتری داشته باشید.
امکان ایجاد و بهبود کمپین های Adwords، براساس اهداف کسب و کارتان را برای شما فراهم شده است.
از طریق دسترسی سریع تر به ابزارها، میتوانید در وقت خود صرفه جویی کنید.
به واسطه نمودارهای جدید و ابزارهای گزارشدهی قدرتمند، به آنالیز بهتر کمپینهای خود بپردازید.
با توجه به وسعت دسترسی به گوگل، این احتمال وجود دارد که شما یک تبلیغ گوگل را دیده باشید (و احتمالاً روی آن کلیک کردهاید… و همچنین مشتریان خود را نیز مشاهده کردهاید).
در این راهنما، نحوه شروع تبلیغات در گوگل را خواهید یافت، ما ویژگی‌های خاص پلتفرم را پوشش می‌دهیم و به شما آموزش می‌دهیم که چگونه شرکت و برند خود را برای دستیابی به بهترین نتایج، با تبلیغات خود گسترش دهید.
بر کسی پوشیده نیست که این روزها، هرچه تبلیغات شما قویتر و متمرکزتر باشند، کلیکهای بیشتری را ایجاد میکنید که منجر به دست آوردن مشتریان جدید میشود.
به همین دلیل است که تبلیغات گوگل به طور فزایندهای در بین مشاغل در همه صنایع محبوب شده است.
علاوه بر این، بدون توجه به اندازه کسب و کار یا منابع موجود، میتوانید تبلیغات خود را متناسب با بودجه خود تنظیم کنید. ابزار Google Ads به شما این فرصت را میدهد که فراتر از سرمایه خود نروید و حتی هزینه تبلیغات خود را در هر مقطع زمانی متوقف کنید.
آیا تبلیغات گوگل واقعاً مؤثر است؟ برای پاسخ به این، چند آمار را در نظر میگیریم
تبلیغات گوگل دارای نرخ کلیک نزدیک به 8 درصد است.
تبلیغات نمایشی هر ماه 180 میلیون بار نمایش ایجاد میکنند.
برای کاربرانی که آماده خرید هستند، تبلیغات پولی در گوگل 65 درصد از کلیکها را دریافت میکنند.
43٪ از مشتریان چیزی را میخرند که در یک تبلیغ YouTube دیدهاند.
تبلیغات گوگل چگونه کار میکند؟
Google Ads، تبلیغ شما را به مشتریانی که به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند نمایش میدهد. تبلیغ‌کنندگان بر اساس عبارت‌های جستجو یا کلمات کلیدی، پیشنهاداتی را ارائه می‌دهند و برندگان آن پیشنهاد، بسته به نوع کمپین تبلیغاتی انتخاب‌ شده، در بالای صفحات نتایج جستجو، در ویدیوهای YouTube، یا در ‌سایت‌های مربوطه قرار می‌گیرند.

چند اصطلاح اساسی را یاد بگیرید


AdRank و امتیاز کیفیت


AdRank مکان تبلیغات شما را تعیین میکند و امتیاز کیفیت، یکی از دو عاملی است (که دیگری مبلغ پیشنهادی است) که AdRank شما را تعیین میکند. به یاد داشته باشید، امتیاز کیفیت شما براساس کیفیت و ارتباط تبلیغ شما است و Google آن را با تعداد افرادی که هنگام نمایش آگهی شما روی آن کلیک میکنند، اندازه گیری میکند، یعنی CTR شما.

CTR شما

CTR شما بستگی به این دارد که تبلیغ شما چقدر با هدف جستجوگر مطابقت دارد، که میتوانید از سه حوزه استنباط کنید:
ارتباط کلمات کلیدی شما
اگر کپی تبلیغات و CTA شما، آن چیزی را ارائه دهد که جستجوگر از جستجوی خود انتظار دارد.
تجربه کاربری صفحه فرود شما

کلمات کلیدی

اینها کلمات یا عباراتی هستند که افراد در جستجوی گوگل تایپ میکنند و باعث نمایش تبلیغ شما میشوند. هنگام راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی، فهرستی از کلمات کلیدی را انتخاب ‌کنید که فکر می‌کنید افراد در مورد محصول شما ممکن است جستجو کنند.

قیمت پیشنهادی

این حداکثر مبلغی است که وقتی شخصی روی تبلیغ شما کلیک میکند، مایل به پرداخت آن هستید. (از آنجایی که با Google Ads، برای نمایش دادن تبلیغ، پولی پرداخت نمیکنید، فقط زمانی هزینه پرداخت میکنید که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند و از سایت شما بازدید کند یا با شما تماس بگیرد.)

امتیاز کیفیت

این معیار به شما میگوید که کلمات کلیدی شما چقدر با تبلیغ شما مرتبط هستند و به صفحه فرود شما (یعنی صفحه سایتی که وقتی افراد روی تبلیغ شما کلیک میکنند به آن وارد میشوند). یک امتیاز کیفیت خوب میتواند هزینههای پیشنهادی شما را کاهش دهد و رتبه تبلیغ شما را در نتایج جستجو بهبود ببخشد.

صفحات فرود

صفحه فرود شما جایی است که مشتریان پس از کلیک بر روی تبلیغ شما وارد آن میشوند. انتخاب صفحهای که مربوط به تبلیغ و کلمات کلیدی شما باشد میتواند به افراد کمک کند تا سریع تر چیزی را که میخواهند پیدا کنند، بنابراین اگر تبلیغ شما فروش نخ را تبلیغ میکند, یک صفحه فرود را انتخاب کنید که این نخ به طور برجسته باشد، به جای اینکه فقط افراد را به صفحه اصلی وب سایت خود بفرستید.

رتبه آگهی

این معیار به تعیین مکان، نمایش آگهی شما نسبت به سایر آگهی‌ها کمک می‌کند، وقتی که در Google نمایش داده می‌شود رتبه شما با استفاده از قیمت پیشنهادی، امتیاز کیفیت و سایر عوامل تعیین میشود.
CPC (هزینه به ازای هر کلیک)
مبلغ واقعی از کلیک اشخاص بر روی تبلیغاتتان را پرداخت میکنید. (شما لزوماً کل هزینه تبلیغ را برای هر کلیک پرداخت نمیکنید این فقط مجموعهای از هزینههای احتمالی به ازای هر کلیکی که ممکن است بپردازید را تعیین میکند.)
تبدیل
تبدیل زمانی اتفاق می‌افتد که فردی روی تبلیغ شما کلیک کرده است و اقدام مهم دیگری را که تعیین کرده‌اید انجام دهد، مانند خرید، ثبت‌نام در خبرنامه یا تماس با شما.
QS
QS شما جایی است که باید بیشترین توجه خود را هنگام راه اندازی کمپین تبلیغاتی Google خود متمرکز کنید، حتی قبل از اینکه مبلغ پیشنهادی خود را افزایش دهید.
هرچه QS شما بالاتر باشد، هزینههای شما کمتر خواهد بود و جایگاه بهتری دریافت خواهید کرد.

شرکت گوگل به واسطه رونمایی چهره ای جدید از گوگل ادوردز، در حال رقم زدن یک تجربه جدید برای شرکای تبلیغاتیش می باشد. در ابتدای امر گوگل امکان جابجایی بین فرمت اولیه و فرمت جدید حساب های کابری گوگل ادوردز را برای کاربرانش فراهم کرد، اما این شرکت تصمیم گرفته است که از ماه جولای (اواسط تیر ماه)، تمامی حساب های کاربری ایحاد شده را بدون هیچ تغییری به چهره جدید گوگل ادوردز منتقل کند و همچنین حساب های بهنگام تبلیغات در گوگل نیز باید در فرمت جیدش تنظیم شود. گوگل به واسطه چهره جدید حساب کاربری تبلیغاتیش و اضافه کردن یکسری ویژگی، ادوردز را به ابزاری منحصر به فرد در راستای کسب مشتریان جدید و رشد کسب و کار شرکای تبلیغاتی خود تبدیل کرده است. به همین منظور لازم است قبل از انتقال کامل حساب های کاربری به چهره جدید ادوردز، با ویژگی ها و ابزارهای جدید این فرمت آشنا شوید.


برخی از این تغییرات به شرح زیر می باشد

۱. شما از طریق بینش دقیق تر می توانید، عملکرد بهتری داشته باشید.
۲. امکان ایجاد و بهبود کمپین های ادوردز، براساس اهداف کسب و کارتان را برای شما فراهم شده است.
۳. از طریق دسترسی سریع تر به ابزارها، می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید.
۴. به واسطه نمودارهای جدید و ابزارهای گزارش دهی قدرتمند، به آنالیز بهتر کمپین های خود بپردازید.


جمع بندی

عوامل زیادی بر موفق شدن شما در تبلیغات گوگل تاثیر میگذارد که با آنها آشنا شدیم، اکنون شما آماده هستید تا تبلیغات خود را فعال کنید و عملکرد آنها را ببینید. به یاد داشته باشید که مرتباً چک کنید که کدام تبلیغات و کلمات کلیدی، بیشترین کلیک را برای شما به ارمغان می آورند.
با گذشت زمان، متوجه میشوید که کدام استراتژی به شما کمک میکند تا به اهداف خود دست یابید، و کدامیک هنوز نیاز به اصلاح دارند.
می‌توانید هر زمان که نیاز دارید به این چک لیست Google Ads مراجعه کنید، و اگر سؤالی دارید که در اینجا پوشش داده نشده است، با همکاران ما تماس بگیرید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *