راهکارهای مدیریت هزینه تبلیغات در گوگل

مدیریت هزینه تبلیغات در گوگل

همانطور که می‌ دانید امروزه بیشتر مشاغل در حال رشد از تبلیغات PPC ( پرداخت به ازای کلیک) استفاده می کنند و یک نگرانی برجسته در این زمینه وجود دارد که تا حد امکان هزینه هر کلیک (CPC) کم باشد تا بتوان هزینه تبلیغات در گوگل را بهتر مدیریت کرد.

مدیریت هزینه تبلیغات در گوگل تضمین می کند که کمپین های شما مقرون به صرفه تر باشند، که به نوبه خود بازده سرمایه گذاری (ROI) را افزایش می دهد.

در این مقاله ما به شما چندین راهکار و پیشنهاد را ارائه می‌دهیم که چطور هزینه تبلیغ در گوگل را برای سایت خود مدیریت کنید و همچنین در کنار آن بازدهی کار خود را بالا نگه دارید.

چگونه هزینه تبلیغات در گوگل ادز را مدیریت کنیم؟

مدیریت هزینه تبلیغات در گوگل ادز به این معنی است که چطور تا حد امکان و تا حدی مورد توجه مقدار هزینه تبلیغات را کم کنیم؛ این خواسته نیاز به بینشی در مورد عواملی دارد که می تواند CPC شما را پایین نگه دارد که در این قسمت ما به یک سری از این عوامل و راهکارها نگاهی می اندازیم:

راهکار اول: استفاده از کلمات کلیدی دم بلند (Long Tail Keywords)

هنگامی که می‌خواهید هزینه هر کلیک خود را کاهش دهید، یکی از اولین جنبه‌هایی که باید به آن توجه کنید، کلمات کلیدی هستند که روی آنها مانور می‌دهید.

“کلمات کلیدی دم بلند” معمولاً عباراتی هستند که از 4 کلمه یا بیشتر تشکیل شده اند.

راهکار دوم: تاثیر استراتژی مناقصه در مدیریت هزینه تبلیغات در گوگل

قدم بعدی این است که استراتژی پیشنهادی خود را تغییر دهید؛ احتمالاً می‌دانید که Google Ads چندین استراتژی مناقصه ارائه می‌دهد، از جمله تعداد مناسبی از استراتژی‌های مناقصه خودکار.

مدیریت هزینه تبلیغ در گوگل

این استراتژی های خودکار شامل مواردی از جمله:

  • افزایش CPC
  • به حداکثر رساندن کلیک ها
  • به حداکثر رساندن تبدیل ها

بسیاری از تبلیغ ‌کنندگان تمایل دارند استراتژی پیشنهاد قیمت دستی را انتخاب کنند، زیرا این امر حداکثر کنترل را بر روی اعداد هزینه به ازای هر کلیک برای شما فراهم می‌کند که می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید پیشنهاد بدهید و هر مقدار را که می‌خواهید تأیید کنید؛ فقط به خاطر داشته باشید که برای ظاهر شدن در موقعیت های برتر باید عدد قابل توجهی پیشنهاد بدهید.

راهکار سوم: برای مدیریت هزینه تبلیغات در گوگل در بین کلمات کلیدی که می نویسید رقابت ایجاد نکنید.

ایجاد رقابت بین تعداد کلمات کلیدی ای که استفاده می کنید موجب نمی شود که با تبلیغات دیگران رقابت کنید بلکه باعث می شود با خودتان در گوگل وارد رقابت شوید و این باعث می شود که هزینه کلمات کلیدی شما افزایش یابد و در نتیجه هزینه تبلیغ در گوگل بیشتر شود.

راهکار چهارم: از کلمات کلیدی منفی استفاده کنید.

اضافه کردن کلمات کلیدی منفی یا همان (Negative Keyword) عباراتی هستند که شما به کمپین ها و گروه های تبلیغاتی خود اضافه می‌کنید تا در تبلیغات شما نمایش داده نشوند.

به عنوان مثال اگر شما یک سایت تبلیغاتی “تولید محتوا و سئو” داشته باشید از همین کلمات کلیدی استفاده می‌کنید؛ شما باید = کلمات منفی را به گوگل بدهید تا آن سایت شما را در دسته محتواهایی که در حوزه کاری شما نیستند از جمله ” آموزش تولید محتوا و سئو ” قرار ندهد زیرا که اگر کسی این را سرچ کند و سایت شما برای آن بالا بیاید و تبلیغ شما را در گوگل کلیک کند در واقع این سودی برای سایت شما نخواهد داشت و به اصطلاح یک کلیک هرز است.

پس شما برای پیشگیری از کلیک هرز باید با تعریف کلمات منفی در بخش Negative keywords از نشان دادن سایت شما در نتیجه های سرچ پیشگیری کنید.

راهکار پنجم: بر امتیاز کیفیت تمرکز کنید.

با توجه به این موضوع، اجازه دهید کمی بیشتر روی امتیازات کیفیت تمرکز کنیم؛ به زبان ساده، امتیاز کیفیت، امتیاز گوگل به وجود ارتباط مناسب بین کلمات کلیدی، صفحه فرود و تبلیغات شما است که می تواند به طور قابل توجهی بر موقعیت تبلیغات شما و همچنین میزان پرداختی برای هر کلیک تأثیر بگذارد؛ هرچه امتیاز کیفیت شما بالاتر باشد، رتبه و میزان تبلیغات شما بالاتر می رود و هزینه و تعرفه هر تعداد کلیک شما کاهش می یابد.

برای بهبود بیشتر امتیاز کیفی سایت خود، فقط مطمئن شوید که تبلیغات بسیار هدف مند و با محتوایی ایجاد می‌کنید که مرتبط ‌تر با عبارت‌های جستجو است.

پیشنهاد نویسنده: 5 روش برای کاهش هزینه در تبلیغات گوگل

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و کلیدی تر درباره مدیریت هزینه تبلیغ در گوگل از کارشناسان سایت سایت شانار گروپ راهنمایی بخواهید و از محتواهای مرتبط و انواع خدمات ما بهره مند شوید.

استفاده از کلمات بلند و مناسب برای مدیریت هزینه تبلیغ در گوگل

کلمات کلیدی بلند و طولانی حجم جستجوهای بسیار کمتری را به سمت خود جلب می کنند اما کلیک هایی که روی آنها انجام می شود هدفمند تر است، که به این معنی است که رقابت کمتری از نظر مناقصه وجود دارد؛ بنابراین آنها معمولاً بسیار ارزان تر از کلمه کلیدی هایی با کلیک بسیار زیاد اما کوتاه تر هستند.

هزینه تبلیغات در گوگل

نکته منفی استفاده از کلمات بلند این است که بازدیدکنندگان کمتری به وب سایت شما می آیند اما، به عنوان یک قاعده کلی، می توانید با استفاده از کلمات کلیدی بلند، بازدید بیشتری از طرف مخاطبین هدف خود به دست آورید؛ آنها همچنین خاص تر هستند، که شانس شما فروش محصول از سایتتان را افزایش می دهد.

همچنین در این فرآیند، تصمیم گیری خرید مشتریان سریع تر است و آن ها دقیقاً می دانند که به دنبال چه هستند.

3 راه برای یافتن کلمات کلیدی طولانی

  1. ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای یافتن کلمات کلیدی طولانی برای کمپین های PPC خود از آنها استفاده کنید.
  2. ساده ترین ابزار Google Ads Keyword Planner است؛ شما می توانید حجم جستجو و میانگین CPC تخمینی را به هر کلمه کلیدی که شناسایی می کنید تعیین کنید. همچنین می‌توانید با جستجو در Google از کلمات کلیدی که گوگل پیشنهاد می دهد استفاده کنید.
  3. هنگامی که یک کلمه کلیدی را در نوار جستجوی گوگل تایپ می کنید، یک کشویی با پیشنهاداتی برای تکمیل جستجوی شما ظاهر می شود؛ سعی کنید برخی از این موارد را در Google Ads Keyword Planner قرار دهید تا از حجم جستجو و CPC تخمینی مطلع شوید.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، شما می توانید با انجام ترفندها و رعایت کردن برخی فاکتورهای مهم در تبلیغات گوگل، به راحتی هزینه تبلیغات را مدیریت کنید و آن را کاهش بدهید.

اگر بدانید در کمپین خود باید در کجا تغییراتی ایجاد کنید، کاهش هزینه ها یک هدف قابل دستیابی است.

همچنین شما می‌توانید از خدمات مشاوره سایت شانار گروپ استفاده کنید و درباره هزینه و تعرفه تبلیغات دقیق در گوگل و همچنین مدیریت آن اطلاعات کسب کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *