پیدا کردن کلمات کلیدی برای تبلیغ در گوگل ادوردز

کلمات کلیدی تبلیغ در گوگل

تبلیغات در گوگل، یکی از بهترین راه ها برای بالا بردن کسب و کار خود در میان رقیبان تجاری است. بسیاری از افراد تصور می کنند که برای تبلیغ در گوگل حتما باید سایت مربوط به کسب و کارشان در اولین صفحه گوگل و در رتبه های بالا قرار بگیرد. این پروسه به طور طبیعی چند ماه زمان می برد. راه سریع تر تبلیغ سایت استفاده از تبلیغات در گوگل است که در آن حتما باید به کلمات کلیدی تبلیغ در گوگل توجه داشته باشید.

یکی از راه های تبلیغات در گوگل استفاده از سرویس تبلیغاتی شرکت گوگل یا گوگل ادز است. نام قدیمی انی سرویس گوگل ادوردز است که می تواند شغل شما را ارتقاء دهد و به فروش محصولات شما کمک کند. در هر ثانیه 6300 سرچ در گوگل انجام می شود. تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز به شما این امکان را می دهد که ترافیک را به سمت وب سایت خود هدایت کنید و از این طریق مشتری جذب کنید.

روش های مختلف انتخاب کلمه کلیدی

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، یکی از مهم ترین نکاتی که باید در تبلیغ در گوگل به آن توجه داشته باشید، پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب تبلیغ در گوگل است. روش های زیادی برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب وجود دارد مثل استفاده از گوگل ادز. مثلا تشخیص اینکه قیمت دیزل ژنراتور برای کلمه کلیدی بودن مناسب است یا نه را باید به این روش ها سپرد.

مطالعات بیشتر: اهمیت پیشنهادات گوگل ادز برای بهبود تبلیغات در گوگل

در این بخش کاربردی ترین راه های پیدا کردن کلمات کلیدی تبلیغ را معرفی می کنیم.

استفاده از ابزار ها

ابزار های پیشرفته بسیار خوبی برای تحلیل کلمات و پیشنهاد کلمات کلیدی مناسب وجود دارد. درست ترین کار در استفاده از این ابزار ها، بررسی نتایج هر یک از آنها و ادغام نتایج آنها است. تنها در این صورت است که می توان بهترین کلمات کلیدی را برای تبلیغ پیدا کرد.

انتخاب کلمات کلیدی تبلیغ در گوگل

با توجه به کاربرد گسترده این ابزار ها، در اینجا به معرفی بهترین آنها می پردازیم.

Keyword Tool

به عنوان یک ابزار قدرتمند و رایگان در زمینه پیدا کردن کلمه کلیدی شناخته می شود. یکی از مزیت های Keyword Tool پیشنهاد کلمات کلیدی طولانی اما پر جستجو است. کلمات کلیدی طولانی (Long-Tail keywords) نرخ تبدیل بالایی دارند و رقابت در انتخاب آنها کمتر است. به عبارت دیگر کلمات کلیدی طولانی ریسک و هزینه کمتری دارد و نتایج بسیار جزئی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

Google Trends

یکی از راه های پیدا کردن کلمه کلیدی تبلیغ در گوگل استفاده از ابزار Google Trends است. مهم ترین قابلیت گوگل ترندز پیشنهاد کلمه کلیدی است که بیشترین سرچ و جستجو را در منطقه داشته است. در واقع در این ابزار می توانید کلمه کلیدی که مردم بیشتر سرچ کرده اند را به تفکیک زبان و مناطق جغرافیایی پیدا کنید.

شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن کلمه کلیدی پر تکرار برای تبلیغ در گوگل، بررسی شبکه های اجتماعی است. از آنجایی که شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب، توییتر و اینستاگرام کاربران بسیار زیادی دارند، با بررسی پیشنهادات و نتایج جستجو آنها می توان محبوبیت و ارزش یک کلمه کلیدی را تشخیص داد.

Google Keyword Planner

این ابزار یکی از محبوب ترین مکان ها در زمینه یافتن کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ در گوگل است.

استفاده از آنالیزور ها و آمارگیر ها

آمارگیر هایی نظیر گوگل آنالیتیکس نقش مهمی در تعیین استراتژی سئو شما دارند. وظیفه این آمارگیر ها بررسی و مشاهده کانال های ورودی، نرخ تبدیل کاربران به مشتری، تحلیل رفتار بازدیدکنندگان و … است. این آمارگیر ها یک آمار کلی در مورد کلماتی که بازدیدکنندگان را به سمت وب سایت شما هدایت کرده است، ارائه می دهد. البته این ابزار های تحلیل گر همه چیز را نمی گویند و آمار را با تاخیر ارائه می دهند.

با این وجود یکی از بهترین راه ها برای یافتن کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ در گوگل، آنالیزور ها و تحلیل گر ها هستند. یکی از رقیب های گوگل آنالیتیکس، گوگل ادز است که در بخش بعدی معرفی می گردد.

استفاده از گوگل ادز به صورت تست

گوگل ادز اطلاعات بسیار دقیق تری نسبت به آمارگیر هایی مثل گوگل آنالیتیکس در مورد کلمه کلیدی ارائه می دهد. این سیستم به شما خواهد گفت که کاربران به کدام عبارت ها و کلمات کلیدی رغبت بیشتری نشان داده اند. همچنین تعیین می کند که کدام کلمات ارزش بیشتری برای کلمه کلیدی بودن دارند. این سیستم می تواند به شما در انتخاب تیتر ها و توضیحات مطالب کمک کند.

راهنمای انتخاب کلمات کلیدی تبلیغ در گوگل

با قطعیت می توان گفت مناسب ترین سیستم برای پیدا کردن کلمه کلیدی برای تبلیغ در گوگل، گوگل ادز است.

سرچ داخل گوگل

هنگامی که کلمه کلیدی اصلی خود را در کادر جست و جو وارد می کنید، اگر کمی صبر کنید پیشنهادات گوگل در زیر کادر به نمایش در خواهد آمد. این پیشنهادات همگی پتانسیل تبدیل شدن به یک کلمه کلیدی خوب را دارا هستند. همچنین وقتی که کلمه کلیدی اصلی خود را سرچ می کنید، در پایین صفحه پس از مقالات پیشنهادی عبارتی تحت عنوان جست و جو های مرتبط نشان داده می شود.

استفاده از سرچ داخل گوگل زمانی که در پیدا کردن کلمه کلیدی برای تبلیغ در گوگل به بن بست رسیده اید و گوگل ادز کلمه کلیدی جدیدی برای ارائه ندارد، به کمک شما می آید.

چرا باید برای تبلیغات در گوگل ادوردز کلمات کلیدی مناسب انتخاب شوند؟

یکی از نکات طلایی در سئو و چگونگی کسب رتبه برتر در گوگل، انتخاب کلمات کلیدی تبلیغ در گوگل مناسب است. کلمات کلیدی عباراتی هستند که در جذب مشتری و بازدید بیشتر سایت شما نقش دارند. انتخاب اصولی و صحیح کلمه کلیدی برای تبلیغ در گوگل در بهبود سئوی وب سایت شما بسیار موثر است. پیش تر در مورد ابزار های مفید در یافتن کلمه کلیدی مناسب مثل گوگل ادز توضیحاتی ارائه شد.

هدفمند کردن تبلیغات با انتخاب کلمات مناسب

منظور از هدفمند کردن تبلیغات استفاده از کلمات کلیدی است که مخاطب را به سمت محصول یا وب سایت شما جذب کند. مثلا در انتخاب قیمت دیزل ژنراتور به عنوان کلمه کلیدی باید این کلمه کلیدی را با روش های مختلف بررسی کنیم. ممکن است با بررسی بیشتر به این نتیجه برسیم که کلمه کلیدی هزینه دیزل ژنراتور برای جذب مشتری و فروش محصول بهتر از قیمت دیزل ژنراتور است.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم اهمیت کلمه کلیدی مناسب برای تبلیغ در گوگل را برای شما عنوان کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تبلیغ در گوگل می توانید مقاله دیگر سایت ما با عنوان (چگونه گوگل ادز در جذب مشتری تاثیر می گذارد؟) را مطالعه کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *