چگونه گوگل ادز در جذب مشتری تاثیر می گذارد؟

جذب مشتری با گوگل ادز

در این مقاله، خواهید آموخت چگونه جذب مشتری با گوگل ادز تاثیر گذار است، گوگل ادز چیست، تبلیغات گوگل چگونه کار می کند، پس با ما همراه باشید.

در هر ثانیه 63000 جستجو در گوگل انجام می شود و اکثر صفحات نتایج جستجو، شامل تبلیغات گوگل می شوند. تبلیغات گوگل یا گوگل ادز می ‌تواند راهی بسیار مؤثر برای هدایت ترافیک و جذب مشتری به وب ‌سایت شما باشد.

گوگل ادز دقیقاً زمانی که مردم در جستجوی انواع محصولات یا خدمات مرتبط با کار شما هستند، کسب ‌و کار شما را به آن ها معرفی کرده و در صفحه جستجو نمایش می دهد.

تبلیغات گوگل یا گوگل ادز چیست؟

گوگل تبلیغات پولی و غیر رایگانی را ارائه می دهد که در نتایج جستجو در google.com با استفاده از گوگل ادز یا تبلیغاتی که در وب سایت های دیگر از طریق نمایش شبکه ای و با استفاده از برنامه AdSense نمایش داده می شوند، ظاهر می شوند.

مطالعات بیشتر: اهمیت پیشنهادات گوگل ادز برای بهبود تبلیغات در گوگل

تبلیغات گوگل در سرچ های موتورهای جستجو و در دو بخش یکی از آن ها در بالای صفحه و هنگام نوشتن موضوع جستجو و دیگری در پایین صفحه نتایج، نمایش داده می شوند. تبلیغات گوگل ادز با برچسب “آگهی” مشخص می شود.

تاثیر جذب مشتری با گوگل ادز

گوگل همچنین، گونه ای از تبلیغات نمایشی را نیز ارائه می دهد که در شبکه نمایش گوگل ظاهر می شوند. شبکه نمایش مجموعه گسترده‌ ای از وب‌ سایت ‌های خارجی و شخص ثالث است که با Google قرارداد بسته و موافقت کرده‌ اند که تبلیغات گوگل ادز را ارائه دهند.

تبلیغات گوگل در شبکه نمایش می ‌تواند در قالب متن، تصویر، ویدیو یا هر رسانه دیگری باشد که شامل بازاریابی مجدد و تبلیغات بنری نیز می شود.

چگونه گوگل ادز به نمایش در می آید

تبلیغات گوگل بر روی کلمات کلیدی متمرکز بوده و تبلیغ‌ کنندگان فهرستی از کلمات کلیدی را به عنوان هدف قرار می دهند که با کسب و کار یا مطالب آنها مرتبط باشد. کلماتی که مردم به احتمال زیاد هنگام جستجو از آنها استفاده می ‌کنند و گوگل براساس نمایش این پیشنهادات و میزان کلیک روی آن ها، مبلغی (هزینه هر کلیک یا CPC) را از صاحبان آن تبلیغ ها دریافت می کند.

مزایا جذب مشتری با گوگل ادز

از مزایای تبلیغات گوگل، می توان به هزینه ‌های پایین ‌تر به ازای هر کلیک (CPC)، پاداش به تبلیغ‌ کنندگان با امتیازهای بالا و بهبود اوضاع کسب و کار با جذب هدفمند مشتریان و کمک به بازگشت سرمایه اشاره کرد.
از مزایای دیگر کسب امتیازات بالا در تبلیغات گوگل، قرار گرفتن در موقعیت ‌های بهتری برای نمایش است. این امر به شما این امکان را می دهد که بدون افزایش قیمت پیشنهادی خود برای تبلیغات، کلیک ها و بازدید های بیشتری دریافت کنید.

انتخاب کمپین ها و دسته بندی های درست برای گوگل ادز

برای به حداکثر رساندن تأثیر تبلیغات و کمپین ‌های تبلیغاتی گوگل خود، باید بدانید که کدام کمپین ‌ها، دسته بندی ها و کلمات کلیدی برای کسب ‌و کار شما مناسب است و در کدام یک از آن ها می توانید پیشرفت‌ بیشتری داشته باشید.Google WordStream با درجه‌ بندی عملکرد تبلیغات، می ‌تواند دقیقاً به شما در انجام این کار کمک کند.

Google Ads Performance Grader جامع ترین ابزار رایگان در نوع خود است. در 60 ثانیه یا حتی کمتر، درجه‌ بندی عملکرد تبلیغات گوگل شما را انجام می ‌دهد و حوزه ‌هایی را که می‌ توان در آن بهبود ایجاد کرد و همچنین قسمت‌ هایی که در آن موفق عمل کرده اید را به شما نشان داده و نحوه مقایسه آنها با معیارهای رقابتی مناسب، برای صنعت شما را مشخص می ‌کند.

جذب مشتری با گوگل ادز و قواعد سئو

قواعد و تمرین های سئو به افزایش کمیت و کیفیت ترافیک وب سایت شما، از طریق نتایج موتور های جستجو ارگانیک (یعنی بدون نیاز به پرداخت هزینه به گوگل برای تبلیغات) کمک می کند.

مطالعات بیشتر: کسب درآمد از گوگل ادز

سئوی موفق باعث می ‌شود که افراد مناسب، کسانی که به دنبال خدمات یا محصولاتی هستند که ارائه می ‌دهید، محتوای شما را ببینند، که در حالت ایده‌آل به مشتریان شما تبدیل می ‌شود.

سئو و قوانین آن

شاید در نگاه اول پیچیده به نظر برسد اما نگران نباشید، قواعد و قوانینی برای سئوی خوب و حرفه ای وجود دارد که می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان که جذب مشتری با گوگل ادز است، کمک کند.

چگونگی جذب مشتری با گوگل ادز

راه های زیادی برای بهینه سازی محتوای شما برای نمایش در موتور های جستجوی گوگل وجود دارد که از جمله پر کاربرد ترین و محبوب ترین آن ها استفاده از سئو برای جذب مشتری با گوگل ادز است، که در ادامه به آن ها می پردازیم. به عنوان مثال:

  • باید در متن های خود از لینک ها و پیوندهای داخلی و خارجی مناسب استفاده کنید
  • به کیفیت محتوای متنی، نصویری و… که منتشر می کنید توجه کنید (مرتبط بودن، اندازه صحیح، متن جایگزین تصویر).
  • نوشتن توضیحات متا قوی (شامل کلمات کلیدی، حداکثر 160 کاراکتر، استفاده از زبان مناسب و …).
  • ایجاد برچسب ها و عنوان ها با طول جمله ی مناسب.
  • تشویق مخاطب به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی (استفاده از جمله یا نماد مخصوص اشتراک گذاری).
  • و مهمتر از همه محور اصلی سئو، یعنی کلمات کلیدی.

نکات مهم در جذب مشتری با گوگل ادز

نکته مهم در مورد استفاده از تبلیغات گوگل این است که می توانید کسانی را که به خدمات شما علاقه دارند، هدف قرار دهید، یعنی مخاطبان هدف خود را مشخص کرده و زمانی که آنها به دنبال کسب و کاری مانند شما هستند، به آن ها دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال می توانید منطقه‌ جغرافیای خاص یا اقشار خاصی را مد نظر قرار دهید.

همچنین می ‌توانید بودجه گوگل ادز خود را، بر اساس کسب ‌و کارهای مشابه، نتایج تخمینی و توصیه ‌های تخصصی، سفارشی کنید.

سخن پایانی

اکنون که درباره بهینه‌ سازی محتوای وب برای موتور های جستجو، قوانین سئو برای پروژه‌ ها و نحوه عملکرد گوگل ادز می دانید، یعنی آماده جذب مشتری با گوگل ادز هستید.
موفق باشید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *