تبلیغات در گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی کدام یک بهتر است؟

مقایسه تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی

هنگامی که یک کسب و کار خود را آغاز می کند، در ابتدا مشتری چندانی ندارد و باید با استفاده از روش های تبلیغاتی مختلف برای خود مشتری جذب کند. راه های زیادی برای تبلیغ وجود دارد اما بازدهی این تبلیغات با هم یکسان نیست. دو مورد از شیوه های رایج تبلیغات، تبلیغ در گوگل به وسیله گوگل ادز و تبلیغ در شبکه های اجتماعی است. از این رو در این مقاله به مقایسه تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی می پردازیم.

طبق آماری که گوگل در آخرین سخنرانی خود در سال 2017 ارائه داد، کاربران امروزه بیشتر در شبکه های اجتماعی جستجو می کنند تا در موتور های جستجو. به همین دلیل بسیاری از افراد تصور می کنند که بازدهی تبلیغ در شبکه اجتماعی بیشتر از تبلیغ در سایت است و تبلیغ در شبکه اجتماعی جایگزین بهتری برای تبلیغ در گوگل است. در این مقاله درستی این گزاره را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می دهیم.

مزایا تبلیغ در گوگل

اگر بخواهیم به درستی مقایسه تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی را انجام دهیم، ابتدا باید از مزایا هر کدام اطلاع داشته باشیم. سیستم تبلیغات گوگل با نام گوگل ادز یا گوگل ادوردز شناخته می شود. در این بخش مزایای استفاده از گوگل ادوردز را بیان می کنیم.

نمایش در صفحه اول

زمانی که شما از تبلیغات گوگل استفاده کنید، بدون توجه به اینکه سایت شما سئو خوبی دارد یا نه گوگل متعهد است که سایت شما را در صفحه نخست به نمایش درآورد. البته اگر سئوی خوبی داشته باشید در رقابت با سایر سایت ها جلوتر هستید.

مقایسه تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی چیست

در این بخش شما به گوگل ادوردز یک کلمه کلیدی می دهید، هر کاربری که آن کلمه کلیدی را در گوگل سرچ کند وب سایت شما در صفحه اول به نمایش داده می شود.

تبلیغات هدفمند با استفاده از گوگل

گوگل آگهی یا تبلیغ را بر اساس کلید واژه مرتبط با خدمات شما نمایش می دهد. نمایش آگهی بر اساس کلید واژه مرتبط با کار شما منجر به افزایش بازدید سایت شما توسط مشتری های بالقوه می شود. مشتری یا مخاطب بالقوه به کسانی گفته می شود که به خدمات شما نیاز دارند.

مطالعات بیشتر: سئو و شبکه های اجتماعی

هنگامی که سایت شما توسط مشتری بالقوه دیده شود ترافیک وب سایت شما افزایش می یابد و مشتری های بیشتری برای ورود به سایت شما ترغیب می شوند.

امکانات متعدد گوگل ادوردز

گوگل ادز دارای پنل مدیریت پیشرفته است. سه مورد از بهترین امکانات گوگل ادوردز عبارت است از:

تعیین بازه زمانی

با استفاده از این بخش شما می توانید بازه مشخصی از روز که ترافیک بیشتری دارد برای نمایش تبلیغ خود انتخاب کنید.

تنظیم بازه جغرافیایی

با استفاده از این بخش شما می توانید منطقه جغرافیایی خاصی را برای نمایش تبلیغ خود انتخاب کنید.

تعیین بودجه روزانه

شما می توانید مبلغ مشخصی برای تبلیغ روزانه خود اختصاص دهید. هنگامی که این مبلغ به پایان برسد گوگل ادوردز به صورت خودکار تبلیغ شما در آن روز را متوقف می کند.

گزارشات آماری و تحلیل دقیق و پیشرفته

گوگل این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که در هر ساعت از شبانه روز بتوانند فایل اکسل یا نمودار خطی روند رشد و هزینه های خود را مشاهده کنند.

مزایا تبلیغ در شبکه های اجتماعی

در بخش قبل برای مقایسه بهتر تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی به مزایا تبلیغ در گوگل پرداختیم. در اینجا نیز به معرفی مزایا تبلیغ در شبکه های اجتماعی می پردازیم. برخی از این مزایا عبارت اند از:

  • دیده شدن تبلیغ یا آگهی توسط طیف گسترده ای از مخاطبان و کاربران
  • امکان هدف گذاری دقیق کاربران با بررسی علاقه، سلیقه و سبک زندگی آنها
  • تاثیر مستقیم و زیاد شبکه های اجتماعی در خرید مرم
  • سهولت دسترسی به کاربران که فقط از طریق موبایل استفاده می کنند.
  • مقرون به صرفه بودن تبلیغ
  • بهبود نرخ تبدیل مخاطبین به مشتری به دلیل داشتن تعداد زیادی کاربر
  • دسترسی بهتر به گروه کاربران هدف

بازدهی کدام تبلیغ بیشتر است؟

در این بخش می خواهیم بدانیم در مقایسه تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی بازدهی کدام یک بهتر است. جالب است بدانید مقایسه بازدهی تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی از پایه اشتباه است و هر کدام فواید خاص خود را دارند. گوگل و شبکه های اجتماعی هر کدام کاربران خاص خود را دارند. اگر به صورت تک بعدی از یکی از آنها استفاده کنیم مخاطبین دیگری را از دست می دهیم.

گوگل ادز

تبلیغات در گوگل و شبکه های اجتماعی مکمل هم هستند و اگر به صورت همزمان با هم استفاده شوند، بیشترین جذب مشتری را به دنبال خواهند داشت.

بهترین تبلیغات در گوگل چیست؟

با توجه به توضیحاتی که تا کنون ارائه کردیم اکنون می توانید مقایسه درستی بین تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی انجام دهید. اگر به این نتیجه رسیدید که تبلیغ در گوگل برای شما مناسب تر است باید به دنبال بهترین روش تبلیغ در گوگل باشید. بهترین شیوه تبلیغات در گوگل استفاده از گوگل ادز (گوگل ادوردز) است. به زبان عامیانه گوگل ادوردز یک پلتفرم تبلیغات آنلاین از نوع تبلیغات کلیکی یا PCC است.

چنانچه تمایل دارید اطلاعات کامل تری در مورد گوگل ادوردز کسب کنید، پیشنهاد می کنیم مقاله دیگر سایت ما با عنوان (گوگل ادز یا ادوردز چیست؟) را مطالعه فرمایید.

هزینه تبلیغ در گوگل بیشتر است یا شبکه های اجتماعی؟

یکی از فاکتور هایی که باید در مقایسه تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی به آن توجه کنید، هزینه تبلیغ است. هزینه تبلیغ در گوگل بستگی به نوع تبلیغ و آگهی شما دارد. اما به طور کلی می توان گفت تبلیغ در گوگل نیاز به بودجه بیشتری دارد در صورتی که تبلیغ در شبکه های اجتماعی به هزینه کمتری نیاز دارد.

جمع بندی

با توجه به مقاله می توان گفت نتیجه مقایسه تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی با توجه به اهداف هر کسب و کار متفاوت است. تبلیغات در گوگل از تعرفه های متفاوتی برخوردار است و شرایط خاصی دارد. بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد تبلیغ خدمات خود در مورد تعرفه تبلیغ در گوگل اطلاعات بیشتری کسب کنید و با ذهن باز تصمیم بگیرید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *