سئو و شبکه های اجتماعی

تاثیر شبکه اجتماعی بر سئو

با گذشت زمان و افزایش کاربران شبکه های اجتماعی، تاثیر شبکه های اجتماعی بر روی سئو و شبکه های اجتماعی، وب سایت هر روز در حال افزایش است. به تازگی با تغییراتی که بر روی الگوریتم های موتور جستجوگر گوگل اعمال شده است.

شبکه های اجتماعی توانسته اند موتورهای جستجو را تحت الشعاع قرار دهند و در افزایش رنکینگ وب سایت شما نقش موثری داشته باشند.

در کل می توان گفت دریافت بک لینک ها از شبکه های اجتماعی برای وب سایت شما بسیار مفید است حتی ممکن است برخی از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر به طور مستقیم بر روی رتبه وب سایت شما تاثیر نداشته باشد اما از نظر تعیین قدرت و محبوبیت یک برند بسیارموثر می باشند.

حضور موفق در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی همانند یک جستجو گر قوی عمل می کنند که برای کاربران خود امکان جستجو به منظور پیدا کردن آنچه که به دنبالش هستند را مهیا می کنند. به همین منظور باید تمامی پروفایل های مربوط به کسب و کار خود را تکمیل کنید و اطلاعات کسب و کار و تماس خود را به صورت کامل بنویسید.

شناخت شبکه های اجتماعی با ارزش

هر شبکه اجتماعی کاربران خاص خودش را دارد با این حال گوگل پلاس از نظر شرکت گوگل مهمترین و با اعتبارترین شبکه اجتماعی موجود می باشد و برای آن ارزش زیادی قائل است. زیرا گوگل پلاس حتی به افرادی که وب سایت ندارند این فرصت را می دهد که به محبوبیت برسند.
شبکه اجتماعی تویتر و فیس بوک در رتبه های بعدی قرار دارند که تاثیرات خوبی در رتبه وب سایت شما می گذارند.
رسانه و سئو
برخی از شبکه های اجتماعی محبوب و تاثیرگذار ایرانی نیز به شرح زیر می باشد:

  1.  شبکه اجتماعی کلوب
  2.  شبکه اجتماعی هم میهن
  3. شبکه اجتماعی فیس نما
  4.  آپارات

تعامل با کاربران

تعامل با کاربران در شبکه های اجتماعی منجر می شود که پست های شما بیشتر دیده شود و کاربران را درگیر محتوای شما می کند که در نهایت میزان به اشتراک گذاری محتوا از طریق کاربران افزایش پیدا می کند. به همین منظور هر چقدر نرخ تعامل با کاربران شبکه های اجتماعی بیشتر شود بر روی رتبه وب سایت شما تاثیر مثبت می گذارد.

مزیت های فعالیت در شبکه های اجتماعی

۱. افزایش سرعت ایندکس در گوگل

به گفته کارشناسان سئو وب سایت، وب سایت هایی که اشتراک گذاری محتوا و مطالب به طور منظم در شبکه های اجتماعی انجام می دهند؛ مطالب و محتواشان به سرعت در گوگل ایندکس می شود.

نوع مناسب محتوای رسانه های اجتماعی که به طور منظم منتشر می شود می تواند تفاوت عمده ای در کمپین بازاریابی محتوای کلی شما ایجاد کند. پس پست های شبکه های اجتماعی شما می توانند توسط عنکبوت های موتور جستجو خزیده و ایندکس شوند.

البته این بدان معنا نیست که هر پستی منتشر می شود به فهرست و نتایج جستجوی گوگل راه پیدا می کند. پست شما باید به اندازه کافی مرتبط باشد تا در دسترس افرادی که به دنبال محتوای مشابه می گردند، قرار گیرد.

2. شبکه های اجتماعی به سازمان سازی کمک می کنند.

موتورهای جستجو اهمیت زیادی به اقتدار یک وب سایت می دهند و آن را به یک عامل مهم سئو برای تمرکز تبدیل می کنند. از نظر موتورهای جستجو اگر صفحه یا دامنه شما ارزش بالایی داشته باشد، از اقتدار بالایی نیز برخوردار می شود.

سئو و شبکه های اجتماعی
همان طور که می دانید اقتدار یک صفحه وب یا سایت با گذشت زمان افزایش می یابد. همانطور که شما محتوای درجه یک را منتشر می کنید و لینک های مرتبط بیشتری به دست می آورید، اقتدار شما رو به رشد خواهد بود. این به نوبه خود شما را به بک لینک تبدیل می کند و به شما تعدادی رای مثبت می دهد.

شبکه های اجتماعی بزرگترین موتور توزیع محتوا هستند. پس در استراتژی بازاریابی محتوای شما امری حیاتی تلقی می شوند.

3. شبکه های اجتماعی افراد واقعی را درگیر می کنند.

گرچه سئو مهم است و جنبه فنی دارد اما تنها چیزی نیست که می بایست روی آن متمرکز شوید. سئو سایت شما باید یک عنصر انسانی در خود داشته باشد تا بتواند نتایج واقعی را به دست آورد. با رشد شبکه های اجتماعی، آن ها به دلیل اینکه از افراد واقعی تشکیل شده اند به بخشی اجتناب ناپذیر در سئو تبدیل می شوند

پس از محتوا، رسانه های اجتماعی را می توان به عنوان یک عامل جدایی ناپذیر در جستجو مشاهده کرد. به شما امکان می دهد مخاطبان خود را تفکیک کرده و به مخاطبان هدف خود دست یابید. در واقع شبکه های اجتماعی یکی از سریع ترین راه ها برای شناخت مخاطبان شما هستند.

4. شبکه های اجتماعی باعث بالا بردن دومین آتوریتی می شوند.

5. باعث افزایش بازدید وب سایت می شوند.

6. به برندسازی آنلاین کمک می کنند.

7. فعالیت در شبکه های اجتماعی رایگان است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *