مزایای استفاده از گوگل ادز

مزایای گوگل ادز

امروزه ۲/۳ جستجو های کاربران اینترنت در گوگل انجام می شود به همین دلیل داشتن رتبه ای بالا در جستجوگر گوگل می تواند شما را در برندسازی و کسب مشتری یاری کند. شرکت گوگل در ۲۳ اکتبر سال ۲۰۰۰ میلادی، سرویس قدرتمند گوگل ادز را در اختیار کاربرانش قرار داد، که پس از ارائه این سرویس توسط شرکت گوگل، دنیای بازاریابی دیجیتال کاملا متحول شد. به جرات می توان گفت قدرتمندترین سرویسی است که شرکت گوگل تا به حال ارائه کرده است. از اصلی ترین مزایای گوگل ادز این است که این سرویس به شما اجازه می دهد ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برای کسب و کارتان کمپین تبلیغاتی خود را طراحی و اجرا کرده و جزو رتبه های بالای جستجوگر گوگل قرار بگیرید.

مهم ترین مزایای گوگل ادز کدام است؟

ما در این مقاله قصد داریم برخی از مزایای استفاده از کمپین تبلیغاتی گوگل ادز را در اختیارتان قرار دهیم تا با دیدی مثبت کمپین تبلیغاتی خود را فعال کنید.

۱. هزینه پایین

هزینه پایین تبلیغات در گوگل اولین نکته مثبت آن تلقی می شود؛ زیرا تنها در صورت وارد شدن کاربر از طریق گوگل ادز به وب سایت شما هزینه کسر خواهد شد و اگر شما صاحب وب سایتی خوب باشید در ازای هر کلیک صورت گرفته، مبلغ اندکی از شما کسر خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر صفحه هزینه تبلیغات گوگل را بخوانید.

۲. سرعت بالا

پس از خرید حساب کاربری و فعال سازی آن، تبلیغات شما به سرعت در جستجوگر گوگل ظاهر می شود که این موضوع یکی از قابلیت های برتر این سرویس می باشد. لازم به ذکر است همانطور که به سرعت می توانید کمپین تبلیغاتی خود را فعال کنید؛ قادر خواهید بود در یک ثانیه کمپین تبلیغاتی خود را غیرفعال کنید.

استفاده از کمپین گوگل ادز

۳. مدیریت کلمات

از دیگر مزایای گوگل ادز میتوان به مدیریت کلمات اشاره کردو این سرویس این امکان را در اختیارتان قرار داده است تا به راحتی بتوانید کلمات مدنظرتان را برای تبلیغات مدیریت کنید. مدیریت کلمات به این معنی است که شما می توانید کلمات خود را دسته بندی کنید و برای هر صفحه از وب سایت تان دسته ای از کلمات مختص آن صفحه تعریف کنید تا کاربران را به راحتی به سمت کالا و خدمات مدنظرتان هدایت کنید.

۴. هدفمند بودن

به کمک تعریف یکسری از محدودیت ها برای کمپین تبلیغاتی خود، می توانید به هدفمند کردن تبلیغات و کاهش هزینه ها کمک کنید. تعدادی از این محدودیت ها شامل موارد زیر می باشد:

  • تعیین روز و زمان نمایش کمپین تبلیغاتی
  • مشخص کردن محدوده ی جغرافیایی به منظور نمایش تبلیغات
  • مشخص کردن جامعه هدف از طریق انتخاب سن، جنسیت و… کاربران
  • تعیین و کنترل بودجه روزانه برای تبلیغات

۵. ارائه گزارش

از مزایای اصلی این سرویس این اسن که به شما کمک می کند تا از طریق بررسی تعداد و هزینه کلیک ها، میزان جستجو کلمات، آنالیز نمودارها و … آمار دقیقی در اختیارتان قرار دهد تا با بررسی آن بتوانید بازده کمپین تبلیغاتی خود را افزایش دهید.
به طور کلی می توان گفت شما از طریق فعال سازی کمپین، قادر خواهید بود ظرف مدت زمان اندک و به راحتی کسب و کار خود را به جهان آنلاین مصرف کننده معرفی کنید.

6. ایجاد آگاهی از برند

زمانی که افراد کلمه ” گوگل ادز” را می شنوند بیشتر به فکر ایجاد ترافیک از طریق تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک در صفحات نتایج موتور جستجو می افتند. اما هدف تبلیغات گوگل چیزی فراتر از این است.
این سرویس می تواند ابزاری عالی برای ایجاد آگاهی از برند باشد. قبل از توضیح بیشتر پیرامون این مورد از مزایای گوگل ادز بیایید به طور خلاصه معنای کلمه “برند” را با هم بررسی کنیم.
طبق تعریف دیوید اوگیلوی “یک برند شامل مجموع ویژگی های یک محصول مانند نام، بسته بندی، قیمت، تاریخچه، شهرت و نحوه تبلیغات آن محصول است.” تقویت نام تجاری، شخصیت، شهرت و غیره همه این موارد برای ایجاد اعتماد به نفس در بازدیدکنندگان شما ضروری است. هرچه بیشتر این موارد را تکرار کنید، نام تجاری شما قوی تر می شود و اعتماد به نفس بالقوه بیشتری را کسب می کنید.
اعتماد همان چیزی است که در نهایت باعث افزایش فروش و تعداد مشتریان وفادار شما خواهد شد. از طریق این تبلیغات، حتی اگر مشتریان بالقوه روی وب سایت شما کلیک نکنند به هر حال با برند شما و آنچه را که ارائه می دهید آشنا می شوند.

کمپین تبلیغاتی گوگل ادز

7.از طریق صندوق ورودی (Gmail) خود به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

یکی از پرکاربردترین استراتژی های بازاریابی در هر یک از مشاغل مرتبط با بازاریابی استفاده از ایمیل مارکتینگ است. به همین دلیل تبلیغات gmail نیز می تواند مفید باشد. در سپتامبر 2015، گوگل تبلیغات جیمیل را راه اندازی کرد و آن را در دسترس همه تبلیغ کنندگان قرار داد تا افراد با استفاده از آن به چشم اندازهایی در این زمینه برسند.

8. تبلیغات گوگل باعث می شود شما نسبت به رقبایتان بهتر عمل کنید.

از مزایای استفاده از گوگل ادز رصد رقبا و بهتر عمل کردن در مقایسه با آن ها است. وقتی کسی به صورت آنلاین به دنبال چیزی در رابطه با محصول یا خدمات شما باشد، در حالی که شما هیچ تبلیغاتی برای آن انجام نداده اید این رقبای شما هستند که با یک تبلیغ از شما پیشی گرفته اند.
باید مراقب آن ها باشید و متوجه شوید که چگونه در حال تبلیغ کسب و کار خود هستند. چه نوع تبلیغاتی را ارائه می دهند و مواردی از این قبیل. سیستم شفاف تبلیغات گوگل به شما در انجام این کار کمک شایانی می کند. فرصت هایی را که پیش روی شما قرار می گیرند غنیمت شمرده و خود را در بین رقبا متمایز کنید. اکنون دلایلی برای استفاده از این کمپین تبلیغاتی دارید!
تبلیغات در گوگل تنها درصورتی پاسخگوی کسب و کار شما خواهد بود که این معیارها را داشته باشید:

 آیا مخاطبان شما آنلاین هستند؟

آیا کلمات کلیدی مرتبط با تجارت شما به صورت آنلاین جستجو می شود؟ برای تحقیق در مورد این برنامه از گوگل کیورد پلنر(Google Keyword Planner) استفاده کنید. با توجه به تنوع کسب و کار و تجربه، قیمت کلمات کلیدی را زمانی پیشنهاد دهید که حداقل تعداد جستجو برای یک کلمه کلیدی بیش از 500 مورد در ماه باشد و این تعداد جستجو روند صعودی را نشان می دهد.

آیا مجلات و وبلاگ نویسان آنلاین مقالات مرتبط با صنعت یا خدمات شما را منتشر می کنند؟
کلید واژه خود را بصورت آنلاین جستجو کنید تا ببینید آیا گوگل پاسخ های مربوطه را ارائه می دهد یا خیر.
برای سنجش میزان ترافیک و پیشنهاد کلمه کلیدی خود از ابزارهای کلمه کلیدی مانند برنامه ریز کلمات کلیدی Adwords ، WordStream ، MOZ ، ابزار کلید واژه و سایر موارد استفاده کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *