تبلیغات متنی گوگل چیست؟

تبلیغات متنی گوگل

تبلیغات متنی گوگل نوعی ارتباط بازاریابی هستند که تبلیغ کنندگان می توانند برای تبلیغ محصول یا خدمات خود در شبکه گوگل استفاده کنند. این تبلیغات می توانند در صفحات نتایج و در سراسر شبکه گوگل ظاهر شوند که شامل شبکه جستجو، شرکای جستجو و شبکه نمایش است.

شبکه نمایش و جستجو
تبلیغات متنی ممکن است در شبکه نمایش یا تلفن همراه متفاوت به نظر برسد. این نوع از تبلیغات غالباً با زبانی نشان داده می شوند که برچسب آنها را به عنوان تبلیغات نشان می دهد تا بینندگان بدانند که این پیوندها تبلیغات پولی هستند.

اگرچه این روزها کمپین های تبلیغاتی ویدیویی به ویژه در فیس بوک و یوتیوب بسیار محبوب هستند، اما نباید از تبلیغات متنی غافل شد. تولید تبلیغات متنی گوگل بسیار آسان است بطوریکه یکی از کم هزینه ترین شکل تبلیغات دیجیتال است و حتی مصرف آن از ویدیو آسان تر است. اما نوشتن تبلیغات متنی PPC نیاز به درک کافی از شبکه گوگل ادز و برخی خلاقیت ها دارد. در این مقاله، در مورد مشخصات یک تبلیغ متنی موفق بحث خواهیم کرد اما قبل از آن بهتر است پیرامون شبکه های مختلف گوگل بیاموزیم.
شبکه گوگل به گروههایی تقسیم شده است تا به شما امکان کنترل بیشتر مکان نمایش تبلیغ شما را بدهد:
شبکه جستجو: صفحات نتایج جستجوی گوگل، سایر سایتهای گوگل مانند Maps و Shopping و سایت های شریک گوگل برای نمایش تبلیغات.
شبکه نمایش: سایت های گوگل مانند YouTube ، Blogger و Gmail، به علاوه هزاران وب سایت شریک در اینترنت.
پس از ثبت نام در گوگل ادز و ایجاد یک کمپین، می توانید شروع به ایجاد تبلیغات گوگل کنید. برای دستیابی موثر به مشتریان بالقوه، تبلیغات متنی شما باید آموزنده، مرتبط و جذاب باشد. در اینجا مثالی از تبلیغات متنی در شبکه جستجو وجود دارد. تبلیغات متنی در شبکه نمایش معمولاً دارای قالب های جذاب تر از نظر بصری هستند.

چگونه یک تبلیغات متنی گوگل بنویسیم؟

برای ایجاد تبلیغات متنی گوگل در ابتدا باید:

  • وارد حساب گوگل ادز خود شوید.
  • در منوی صفحه در سمت چپ، روی تبلیغات و برنامه های افزودنی کلیک کنید.

ایجاد تبلیغات متنی گوگل

  • روی دکمه بعلاوه کلیک کنید و گزینه “تبلیغ نوشتاری” را انتخاب کنید.

تبلیغات نوشتاری

  • یک URL نهایی، متن عنوان، متن توضیحات و متن را در قسمتهای اختیاری “Path” وارد کنید. همانطور که تایپ می کنید، نسخه موبایل و دسکتاپ تبلیغات شما بلافاصله در “پیش نمایش تبلیغ” ظاهر می شود.

پیش نمایش تبلیغات متنی گوگل

  • وقتی از تبلیغات نوشتاری جدید خود راضی هستید، روی ذخیره تبلیغ کلیک کنید.
  • قبل از اینکه آگهی ذخیره شده شما به مشتریان نشان داده شود، گوگل ادز محتوا و قالب بندی آن را بررسی می کند تا از مطابقت با خط مشی های تبلیغاتی ما مطمئن شود.

برای آنکه بتوانیم تبلیغات متنی گوگل بنویسیم باید با ساخت کمپین تبلیغات در گوگل آشنا باشیم. اگر می خواهید بدانید چگونه می توانیم کمپین تبلیغاتی گوگل ادز بسازیم به مقاله زیر مراجعه نمائید.

افراد به احتمال زیاد متوجه متن عنوان تبلیغات متنی گوگل شما می شوند، بنابراین کلماتی را که ممکن است افراد در جستجوی گوگل خود وارد کرده باشند در نظر بگیرید. تبلیغ متنی شما شامل سه عنوان است که می توانید برای تبلیغ محصول یا خدمات خود هر کدام حداکثر 30 حرف وارد کنید. عنوان ها با یک نماد عمودی از هم جدا می شوند (“|”) و ممکن است بر اساس دستگاهی که شخصی هنگام مشاهده تبلیغ شما استفاده می کند، متفاوت نشان داده شود.

مثال تبلیغات متنی گوگل ادز
نمایش، آدرس وب سایت شما را معمولاً به رنگ سبز نشان می دهد. این URL نمایشگر از دامنه URL نهایی شما و متن در قسمتهای اختیاری “Path” تشکیل شده است. این قسمتها برای کمک به افرادی که آگهی شما را می بینند است و با کلیک کردن بر روی مسیر درک شده هدایت می شوند. متن مسیر شما لازم نیست با زبان دقیق URL نمایشگر شما مطابقت داشته باشد.
از قسمتهای توضیحات برای برجسته کردن جزئیات مربوط به محصول یا خدمات خود استفاده کنید. اگر فروشگاه کفش آنلاین هستید، توضیحات شما ممکن است شامل “اکنون بخرید” یا “اکنون کفش بخرید” باشد. اگر خدمتی ارائه می دهید، ممکن است بخواهید چیزی مانند “دریافت آنلاین فوری پیشنهاد” یا “مشاهده قیمت گذاری” را اضافه کنید.

مثال تبلیغات متنی گوگل

راهکارهایی برای داشتن تبلیغات متنی گوگل موفق

برای دستیابی موثر به مشتریان بالقوه، تبلیغات گوگل شما باید خاص، مرتبط، جذاب و قدرتمند باشد. این بخش از مقاله بهترین شیوه های نوشتن تبلیغات متنی موفق و اشتباهات رایج برای جلوگیری از آنها را به اشتراک می گذارد.

-آنچه شما را بی نظیر می کند برجسته کنید.

حمل رایگان یا تنوع خیره کننده. به مردم بگویید! محصولات، خدمات یا پیشنهادهایی را که باعث رقابت شما می شوند به نمایش بگذارید.

– قیمت ها، تبلیغات و محصولات انحصاری را در بر بگیرید.

مردم معمولاً برای تصمیم گیری در مورد چیزی از جستجوی گوگل استفاده می کنند. آنچه را که باید تصمیم بگیرند به آنها بدهید. اگر تخفیف محدودی دارید یا کالای انحصاری ای را دارید، آن را بیان کنید.

– مشتریان را آگاه کنید.

آیا چیزی می فروشید؟ به مردم بگویید چه چیزی می توانند بخرند. آیا شما خدمتی ارائه می دهید؟ به مردم بگویید چگونه با شما تماس بگیرند. تماس های عملیاتی مانند خرید، سفارش، مرور، ثبت نام یا دریافت قیمت، همه ی مراحل بعدی را شفاف سازی کنید.

– حداقل یکی از کلمات کلیدی خود را وارد کنید

کلمات کلیدی در متن تبلیغات متنی گوگل شما ارتباط تبلیغ شما را با آنچه مردم می خواهند نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر دوربین های دیجیتال را به عنوان کلمه کلیدی در نظر گرفته اید، عنوان تبلیغات شما می تواند “خرید دوربین های دیجیتال” باشد. بیاموزید که چگونه بهترین لیست کلمات کلیدی را بسازید.

– تبلیغ خود را با صفحه فرود خود مطابقت دهید

به صفحه ای که از طریق آگهی خود به آن پیوند می دهید نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که تبلیغات یا محصولات آگهی شما در آنجا قرار گرفته است. اگر افراد آنچه را انتظار دارند پیدا نکنند ممکن است وب سایت شما را ترک کنند.

– از طریق تلفن همراه برای مشتریان جذاب باشید

افرادی که تبلیغات شما را در تلفن همراه می بینند، بیشتر تمایل دارند که بدانند کجا هستید یا با شما تماس بگیرند. مکان و شماره تلفن خود را با پسوندهای مکان و برنامه های افزودنی مکالمه نشان دهید. همچنین، ایجاد تبلیغات اختصاص داده شده به افراد در دستگاه های تلفن همراه، استفاده از نسخه موبایل وب سایت خود به عنوان صفحه فرود و ارائه موارد ویژه مناسب برای مخاطبان تلفن همراه، در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید، تبلیغات متنی گوگل شما می توانند در تلفن همراه متفاوت جلوه کنند.

– آزمایش کنید

برای هر گروه تبلیغ سه تا چهار تبلیغ ایجاد کنید و از پیام های مختلف برای هر یک استفاده کنید تا ببینید کدام یک بهترین نتیجه را می دهد. گوگل ادز تبلیغات متنی را بطور خودکار می چرخاند تا بیشتر اوقات بهترین تبلیغات را نشان دهد. درباره چرخش تبلیغات بیشتر بیاموزید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *