تجربه کاربری در تبلیغات چیست و چگونه آن را بهبود دهیم؟

تجربه کاربری

طراحی تجربه کاربری یا طراحی UX در تبلیغات بر تجربه ای که کاربران پس از بازدید از وب سایت یا اپلیکیشن یا هر نوع تبلیغات دیگری خواهند داشت، تمرکز دارد. تبلیغات معمولا شامل محتوایی است که کاربران قبل از کلیک برای مشاهده صفحه فرود مورد نظر شما در وب سایت تان، مشاهده می کند.

هر کاربری که تبلیغاتی را می بیند با هدفی از سایت شما بازدید می کند. اگر نتوانید تجربه کاربری مناسبی در تبلیغات برای کاربر ایجاد کنید، نمی توانید مشتریان را جذب کنید و مطمئنا آنها به سراغ سایت دیگری می روند. بنابراین، هدف طراحی UX در تبلیغات این است که کاربران/بازدیدکنندگان را طوری جذب کند که نسبت به کسب و کاری که تبلیغات آن را مشاهده می کنند، احساس خوبی پیدا کنند.

مطالعات بیشتر: تجربه کاربری چیست و چگونه به سئو سایت کمک میکند؟

این امر با درک نیازهای کاربران شما و اینکه آیا هدفی که برای آن از تبلیغات شما بازدید کرده‌اند برآورده می‌شود، به دست می‌آید. طراحی UX همچنین شامل پاسخگویی به تغییرات در نیازهای کاربر و ارائه راه حل های متناسب با آن است.

در ادامه نکاتی را مطرح کردیم که با آنها می توانید تجربه کاربری تبلیغات خود را بهبود ببخشید.

اولین و مهمترین شرط بهبود ux در تبلیغات این است که طراحان باید کاربران را در اولویت قرار دهند.

تجربه کاربری چیست؟

سوالی که باید قبل از طراحی UX تبلیغات از خود بپرسید این است که آیا تبلیغاتی که نشان می‌دهید ارزشی به زمان کاربر در سایت یا برنامه شما اضافه می‌کنند؟ اگر چنین نیست، به نکات زیر توجه کنید:

محتوای تصویری حرفه ای می تواند UX تبلیغات را بهبود بخشد

تبلیغات شما ممکن است از نظر خودتان بهترین محتوای موجود را داشته باشد، اما ممکن است از نظر کاربر، کسب کننده باشد. اگر می خواهید بازدیدکنندگان محتوای تبلیغاتی عالی شما را از دست ندهند، بهتر است به بهبود تجربه کابری با درج محتوای تصویری در فکر کنید.

وجود محتوای تصویری حرفه ای می تواند سایت شما را زیبا جلوه دهد، اما در استفاده از آن زیاده روی نکنید. کاربران نمی خواهند تبلیغات بیش از حد را در محتوای شما ببینند.

از تبلیغات هوشمند برای بهبود تجربه کاربری استفاده کنید

تبلیغات هوشمند، انواع تبلیغاتی است که به نظر می رسد متعلق به محتوای سایت یا اپلیکیشن باشد. طراحان می‌توانند از تبلیغات نمایشی واکنش‌ گرا، تبلیغات بومی، تبلیغات ویدیویی و تبلیغاتی که در آن جایزه ای برای کاربر در نظر گرفته می شود، استفاده کنند.

این تبلیغات به خوبی تعامل کاربر در سایت یا برنامه شما را افزایش داده و موجب می شوند، تبلیغات شما به هدف خود عمل کرده و کاربران نیز از آن رضایت داشته باشند.

محل قرار گیری دکمه فراخوان برای اقدام (CTA) را به درستی انتخاب کنید

محل قرارگیری دکمه فراخوان برای اقدام باید به نحوی باشد که خود کاربر بتواند تصمیم بگیرد که روی آن کلیک کند نه اینکه انگشت او با قرار گرفتن تصادفی روی تبلیغ شما، منجر به باز شدن صفحه فرودتان شود.

اگر می خواهید طراحی درستی برای UX تبلیغات خود داشته باشید به نکات زیر دقت کتید:

  1. لینک های تبلیغاتی را روی متن یا تصاویر قرار ندهید.
  2. کاربران را با تبلیغات خود فریب ندهید تا تصور کنند که محتوای اصلی شما است. اضافه کردن کلمه “ad” یا “sponsored” در گوشه ای از تبلیغات به کاربران کمک می کند بین آنچه بخشی از برنامه است و آنچه که نیست، تفاوت قائل شوند.
  3. مطمئن شوید که دکمه فراخوان برای اقدام روی تبلیغات شما (لینک‌ها، منوها یا دکمه‌های CTA، فرم‌ها و غیره) حداقل 48 پیکسل عرض و ارتفاع داشته باشند تا کاربران به راحتی روی آن‌ها کلیک کنند.

برای بهبود تجربه کاربری تبلیغات خود، روی بازخورد آن کار کنید

هر طراح UX براساس دانش و توانایی خود تبلیغات را طراحی می کند. با این حال، بازخورد مشتریان و کاربران، نکته ای است که به شما کمک می کند، تجربه های کاربری بهتری در تبلیغات ارائه دهید. بنابراین، طراحی کنید و امتحان کنید و بازخورد دیگران را بررسی کنید تا به نتایج درست برسید.

مطالعات بیشتر: مفاهیم UI و UX چیست و چه تفاوتی دارند؟

از مشتریان یا کاربران دعوت کنید تا بازخوردشان را در مورد طراحی UX تبلیغات تان بیان کنند. مطمئن شوید که تبلیغات را در دستگاه های مختلف و در پلتفرم های مختلف امتحان کنید.

نحوه تعامل تبلیغات با کاربران را تجزیه و تحلیل و بهینه سازی کنید

نحوه قرار دادن تبلیغات رقبا در صفحات فرود، تنوع تبلیغاتی که استفاده می کنند، مکان هایی که برای قرار دادن تبلیغات خود انتخاب کرده اند و غیره را تجزیه و تحلیل کنید. سپس قابلیت دیده شدن تبلیغات خود را با توجه به نتایج این تجزیه و تحلیل ها، بهینه کنید تا تجربه کاربری بهتری نسبت به رقبای خود در تبلیغات ایجاد کنید.

UX در تبلیغات

با بهینه سازی مداوم طراحی UX در تبلیغات می توانید نیازهای کاربران مختلف را برآورده کنید. مثلا می توانید ویژگی هایی نظیر چت صوتی، محتوای تصویری یا متن های تکنیلی را برای بهبود تجربه کاربری به تبلیغات اضافه کنید.

تبلیغات را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

طراحی UX در تبلیغات، زمانی موثرتر می شود که مردم آن را با دیگران در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. پیوندهای رسانه های اجتماعی یا دکمه های اشتراک گذاری را روی تبلیغات اضافه کنید تا کاربران بتوانند تبلیغات شما را با دیگران به اشتراک بگذارند.

برای بهبود تجربه کاربری، نظرسنجی و مصاحبه با مشتریان را فراموش نکنید

نظرسنجی از مشتریان برای اینکه مطمئن شوید آنچه که انتظار داشتند را در تبلیغات شما یافته اند، اهمیت زیادی دارد.

نظرسنجی به طراحان، این امکان را می دهد که بدانند کاربران در فرآیند بازدید و بررسی تبلیغات در گوگل با مشکلی مواجه نمی شوند و تجربه کاربری رضایت بخشی دارند.

جمع بندی

در پایان، من به سادگی می گویم که طراحی UX حرفه ای در تبلیغات واقعا می تواند تجربه کاربران را بهبود بخشیده و با آنها ارتباط برقرار کند. هرچقدر تجربه های کاربری تبلیغات بهینه تر باشد، به تعامل بیشتر کاربر منجر شده و تأثیر آن بر سودآوری تبلیغات مشهودتر است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *