انواع طراحی سایت

انواع طراحی سایت

سایت های ثابت

سایت ها بر اساس نوع نیاز افراد و یا کاربرد به چند دسته تقسیم میشوند

این نوع از سایت ها همان طور که از اسم آن مشخص می باشد ثابت هست و تغییرات در آن صرفا توسط افراد متخصص یا نیمه متخصص انجام میشه و همه چیز در این سایت از جمله متن، اندازه تصویر و سایر عناصر جا و مکان مشخص دارند و غیر قابل تغییر هستند.

این نوع از سایت ها برای شرکت ها یا افرادی که سالی یک یا نهایتا دو بار تغییرات دارند مناسب هست و توصیه نمی شود. سرعت بارگذاری اطلاعات و لود سایت در این  سایت ها بالا می باشد.

سایت های پویا

این نوع از سایت ها با زبان های برنامه نویسی تخصصی و کمکی برنامه نویسی می شوند و بارها توسط افراد عادی قابل تغییر هستند و در این نوع برنامه نویسی طراحی سایت به صورت پیش فرض انجام میشه و چون برنامه نویس برنامه آینده شرکت ها یا افراد را نمی داند باید همه نوع حالتی را در نظر بگیرد.

این نوع از سایت ها برای شرکت ها و افرادی توصیه می شود که دائما در حال تغییرات و بارگذاری محصولات و خدمات بر روی سایت خود هستند. سرعت بارگذاری اطلاعات در این نوع از سایت ها به دلیل بالا بودن حجم اطلاعات از سایت های ثابت بیشتر هست.

طراحی سایت

پرتال ها

پرتال به مجوعه ای از چند سایت پویا در قالب یک سایت گفته می شود که اهدافی خاص مثل عضوگیری، نظر سنجی، انتشار اخبار، انتشار تصاویر و … را دنبال می کنند.

تمام ویژگی های یک سایت پویا می تواند در این نوع از سایت ها صدق کند.

معمولا بروزرسانی پرتال ها توسط مجموعه ای از افراد انجام می شود و اداره آن صرفا توسط یک نفر انجام نمی شود.

سایت های متحرک

این نوع از سایت ها توسط نرم افزاری خاص به اسم فلش طراحی می شود که به دلیل بالا بودن سرعت لود سایت کاملا منسوخ شده اند.

سایت های مجهز به سیستم مدیریت محتوا

سایت های مجهز به سیستم مدیریت محتوا وب سایت هایی از نوع سایت های پویا و با سایت هایی از نوع پرتال ها هستن که برای مصارف خاص توسط طراحان حرفه ای یا شرکت های فوق حرفه ای ایجاد می شود. تمام مزایا و معایب در مورد سایت های پویا در این مورد هم صدق می کند.

و البته کلیه سایت های پویا و پرتال ها مجهز به سیستم مدیریت محتوا هستند. از مزایای سیستم های مدیریت محتوا نسبت به سایر سایت های داینامیک می توان به آماده بودن و جامع بودن آن اشاره کرد و نهایتا ظرف مدت زمان یک هفته کاری قابل استفاده هستند.

طراحی سایت ها بر اساس سیستم مدیریت محتوا مانند یک خط تولید انبوه هستند و باید کلیه موارد از جمله طراحی گرافیک، موارد مربوط به افزایش رتبه سایت و امتیاز موتورهای جستجو رعایت شود.

با توجه به مزایای این نوع از سایت ها توصیه می شود افرادی که نیاز به سیستم مدیریت محتوا دارند ابتدا از این سیستم استفاده کنند. در صورتی که سیستم محتوای مورد نظر پیدا نشد بعد از آن توصیه می شود که افراد دنبال سایت های پویا باشند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *