نکات مهم تولید محتوا برای سایت های گردشگری

تولید محتوای سایت گردشگری

تولید محتوای موفق، محتوایی را تولید می کند که مخاطب به دنبال آن است. یعنی ابتدا باید نیاز و سوالی که ذهن مخاطب را درگیر کرده پیدا کرد و سپس به دنبال رفع این نیاز یا پاسخ این سوال بود! اگر به تازگی سایت گردشگری خود را راه اندازی کرده اید و می خواهید در این زمینه به تولید محتوا بپردازید؛ اول از همه باید بدانید که رقبای زیادی دارید! اینترنت از محتوای گردشگری اشباع شده و شما برای دیده شدن باید بجنگید و به رقابت بپردازید! چطور در این رقابت پیروز شویم؟ باید محتوای جذاب تولید کنید، اطلاعات کذب منتشر نکرده و اعتماد مخاطب را جلب کنید!

در این مقاله قصد داریم به نکات طلایی تولید محتوا سایت گردشگری و چند ایده خلاقانه بپردازیم. با ما همراه باشید.

مخاطب شناسی در گردشگری

باید بدانید برای چه کسانی تولید محتوا می کنید! یعنی اول باید مخاطبان خود را بشناسید. باید بدانید که مخاطب به دنبال چه می گردد، چه سوالی ذهنش را مشغول کرده است، ایده آل مخاطب چیست، نگرانی مخاطب چیست و…

تولید محتوای سایت گردشگری

پاسخ دادن به سوالات مخاطب و رفع نگرانی ها و همچنین دادن اطلاعات درست به او می تواند رابطه شما و مخاطبتان را تقویت کند. به این ترتیب مخاطب به شما وفادار بوده و حتی شما را به دیگران معرفی خواهد کرد.

ویژگی های محتوای خوب برای گردشگری

یک محتوای خوب چه ویژگی هایی دارد؟ خدمات تولید محتوا برای سایت‌های گردشگری نیازمند چه رعایت نکاتی است؟

در واقع تولید محتوا سایت گردشگری یک کار تخصصی بوده و وهله اول به خلاقیت تیم تولید محتوا کننده نیاز دارد. با این حال یک محتوای خوب گردشگری ویژگی هایی دارد که در ادامه به آنها پرداخته ایم:

  • باید از دل یک مسافرت، داستان بسازید! یک مسافرت به خودی خود داستانی ندارد. ولی یک محتوای خوب گردشگری می تواند با استفاده از هنر کلمات، منظره ای جذاب از سفر را در ذهن مخاطب تداعی کند.
  • پاراگراف ابتدایی در محتوای گردشگری حکم قلاب دارد که مخاطب را به دام می اندازد. بنابراین یک محتوای خوب باید مقدمه جذاب، گیرا و شگفت انگیزی داشته باشد تا مخاطب را کنجکاو کند.
  • محتوا باید بروز باشد. محتوای بروز باعث نزدیکی بیشتر شما با مخاطب خواهد شد.
  • وبسایت یا اپلیکیشنی که برای انتشار محتوای گردشگری خود انتخاب می کنید بایستی حال و هوای خوبی به مخاطب منتقل کند. طراحی، رنگ آمیزی، بدیع بودن و سادگی از مهمترین ویژگی های یک پلتفرم مناسب برای محتوای شماست.
  • محتواهای شما باید طبق یک برنامه ریزی روی پلتفرم مورد نظر قرار بگیرند تا بیشترین بازدید و نتیجه مطلوب را داشته باشند.
    خدمات تولید محتوا را به دست یک تیم حرفه‌ای و خلاق مثل شانار گروپ بسپارید.

تاثیر تبلیغات در گوگل برای سایت های گردشگری

گوگل بزرگ ترین موتور جستجوی دنیاست و تمامی مردم در سراسر جهان هر سوالی که داشته باشند، ابتدا به دنبال جواب آن در گوگل میگردند. اما به نظر شما تاثیر تبلیغات در گوگل برای سایت های گردشگری چیست؟

افزایش درآمد

وقتی گردشگر یا مسافر وارد شهر یا کشور دیگری می شود، برای پیدا کردن محل اقامت، رستوران، کافه، مراکز خرید، مراکز گردشگری و تفریحی، اماکن باستانی و… به سراغ گوگل میرود. به این ترتیب شما می توانید با معرفی خود در گوگل، درآمد خود را افزایش دهید.

بالا رفتن سطح اشتغال

یک گردشگر پیش از بازدید از یک مکان تاریخی یا گردشگری، دوست دارد درباره آن اطلاعاتی داشته باشد. وظیفه تولید محتوا سایت گردشگری همین است با نشان دادن تصاویر و شرح روایت‌های آن مکان تاریخی، اطلاعاتی درباره مقصد مورد نظر به گردشگر داده و همانند یک تور لیدر او را راهنمایی کند. با این کار علاوه بر کمک کردن به گردشگر، می توانید محتوای سایت خود را به او معرفی کنید.

ایجاد حس کنجکاوی

حس کنجکاوی و حس اعتماد باید در کنار یکدیگر به مخاطب القا شوند. یعنی برای کنجکاو کردن مخاطب نسبت به مقصد، نباید درباره آن اغراق کنید. پس در تولید محتوای گردشگری، باید در کنار ویژگی های جذاب و دوست داشتنی، نکات ضروری هنگام بازدید از مکان موردنظر و قوانین آن را هم ذکر کنید. به طور کلی باید با مخاطب روراست باشید تا بتواند به شما اعتماد کند!

محتوای خوب روحیات مخاطب را می شناسد

باید در جهت روحیات و نیازهای مخاطب خود گام بردارید. نباید محتوای گردشگری خود را در وبسایت های غیرمرتبط تبلیغ یا منتشر کنید.

خدمات تولید محتوای سایت گردشگری

بنابراین باید بدانید که مخاطب چه سوال هایی در ذهن دارد و به دنبال چه می گردد! در این صورت می توانید در بهترین زمان و بهترین مکان خود را به مخاطب معرفی کرده و مطلوب ترین نتیجه را بگیرید.

مخاطب را مشتاق نگهدارید

هنر شما برای تولید محتوا سایت گردشگری زمانی آشکار می شود که بتوانید مخاطب خود را همواره مشتاق و کنجکاو نگهدارید. برای این کار در وهله اول باید اعتماد مخاطب را به دست آورید تا توصیفات شما از مقصد را باور کند. به طور کلی از اغراق بپرهیزید! خدمات تولید محتوا برای سایت‌های گردشگری با ارائه عکس، فیلم و ادیت‌های جذاب، مخاطب را نسبت به بازدید از مقصد موردنظر مشتاق میکند.

مطالعات بیشتر: سئو سایت گردشگری

داستان های کوتاه دنباله دار بسازید! این داستان‌ها یک شخصیت اصلی دارند که روایت ماجراجویی ها از زبان این شخصیت و با لحنی ساده و شیرین بیان شده و به توصیف مقصدهای موردنظر می پردازد. این داستانها باید به قدری جذاب باشند که مخاطب همواره مشتاق قسمتهای بعدی آنها باشد.

همچنین می توانید با نوشتن مقاله های جذاب، داستان های تاریخی و واقعیت و دانستنی هایی درباره مقصد مورد نظر، مخاطب را مشتاق و کنجکاو کنید!

برای تولید محتوای سایت گردشگری از گوگل ترندز استفاده کنید

درصورتی که یک محتوای خوب تولید کرده باشید، گوگل ترندز آن را از نظر سئو و کلمات کلیدی بررسی کرده و کمک میکند تا محتوای شما در رتبه اول جستجوهای گوگل قرار بگیرد! و این یعنی بیشتر دیده شدن!

کلام آخر:

در این مقاله به بررسی یکسری نکات طلایی در تولید محتوا سایت گردشگری پرداختیم. برای دریافت مشاوره بیشتر با تیم متخصص ما در شانار گروپ تماس بگیرید.

سوالات متداول

1- هزینه تولید محتوای مورد نظر من چقدر خواهد شد؟

هزینه خدمات تولید محتوا به موضوع، زبان، لحن و نوع تولید محتوا بستگی داشته و متغیر است.

2- برای تولید محتوای گردشگری باید به شرایط آب و هوایی و فصل هم توجه کرد؟

صد در صد! همانطور که گفتیم؛ یک محتوای موفق محتوایی است که نیاز مخاطب خود را بشناسد. پس نباید در تابستان، پیشنهاد یک ماجراجویی در کویر را به مخاطب خود بدهید!!

3- آیا تبلیغات محتوای گردشگری در شبکه های اجتماعی هم موثر است؟

اهمیت شبکه های اجتماعی بخصوص اینستاگرام در امر تبلیغات و گردشگری بر هیچکس پوشیده نیست! پس برای ارتقای محتوای خود و بیشتر دیده شدن، حتما روی شبکه‌های اجتماعی حساب کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *