سئو سایت گردشگری

سئو سایت گردشگری

سئو سایت گردشگری دقیقا در مسیر مهمترین هدف یک شرکت یا سازمان گردشگری عمل می کند، جذب کاربر، یا همان مسافرین، گردشگران یا
توریست ها.

طراحی سایت بدون سئو همانند یک میهمانی بدون میهمان است. جهت دریافت مشاوره سئو و دریافت پروپوزال مختص سایت خود به صورت رایگان ما با تماس بگیرید.
برای اینکه بتوانید کارکرد سئو برای یک سایت گردشگری و همین طور نوع استفاده مناسب از سئو در این حوزه را بشناسید باید با جنبه های مختلف آن آشنایی پیدا کنید. چون در مطالب دیگر به موضوع سئو پرداختیم، و به احتمال زیاد با سئو آشنایی ضمنی دارید در اینجا توضیحی در مورد سئو ارائه نخواهیم داد و صرفا به مبحث سئو سایت گردشگری می پردازیم.

چرایی سئو سایت گردشگری

کارکرد اصلی سئو، بالا بردن کاربران یک سایت است و برای شرکت های تجاری این ورود کاربران یعنی بالا رفتن مشتریان بالقوه و در نهایت فروش بیشتر. سئو سایت گردشگری هم دقیقا چنین کارکردی دارد. اما برای یک سایت گردشگری، بودن در صفحه اول گوگل اهمیتی دو چندان دارد.
کارشناسان حوزه فعالیت های اینترنتی بر این باور هستند که بعضی فعالیت های خاص، دقیقا برای حوزه مجازی ساخته شده اند یعنی اینکه نوع کارکرد و مکانیزم این فضا به شکلی است که به نظر می رسد دقیقا برای آنها طراحی شده است. شرکت ها و نهادهای گردشگری هم یکی از این حوزه ها هستند.
سئو گردشگری
نوع کارکرد این فضا، نوع مشتریان این حوزه و صد البته تغییر فضای کسب و کار به سمت دنیای مجازی، به خوبی با فعالیت های گردشگری تطابق دارد.
به همین دلیل، نهادهای گردشگری باید به گونه ای سایت خود را مدیریت کنند که در نقطه دید مشتریان (کاربران اینترنتی در اینجا) باشند. این دقیقا کاری است که سئو سایت گردشگری باید انجام دهد. اما برای اینکه سئو برای یک سایت فعال در حوزه گردشگری به هدف خود برسد باید برخی اصول را رعایت کند.

سئو کلمات کلیدی

هرچند سئو با استفاده از کلمات کلیدی دیگر مثل قبل آن تاثیر بالا را ندارد اما همچنان یکی از موارد مورد استفاده در سئو سایت هاست اما در مورد سایت های گردشگری این استفاده پررنگ تر و پرکاربردتر است. اما چرا سئو سایت گردشگری از این نظر متفاوت است؟
یک سایت گردشگری، مجموعه های متنوع از مطالب را در خود جای داده است. غیر از فروش تورها، فروش بلیت هواپیما و قطار و دیگر خدمات مستقیم، سایت های گردشگری عمدتا حاوی مطالب مفید در مورد تمام جنبه های مرتبط با سفر می باشند.
مثلا نقاط دیدنی قسمت های مختلف ایران یا دنیا و یا هر نوع مطلب و موضوعی که به نحوی با مسافرت مرتبط است. این دامنه متنوع از موضوعات مرتبط، به یک سایت گردشگری این فرصت را می دهد که با ارائه محتوای مناسب با کلمات کلیدی متنوع و مختلف، سایت خود را به یک سایت پربازدید تبدیل کنند.
در هر حال، وقتی موضوع متفاوت باشد، امکان استفاده از لغات و عبارات کلیدی (مطلوب سئو) فراهم تر است و به این ترتیب مدیریت سایت می تواند دسته ای متنوع از کاربران را با استفاده از لغات و عبارات کلیدی در محتواهای مختلف به سایت خود بکشاند و زمانی که سایتی با حجمه بالایی از کاربران مواجه شود امکان بالا رفتن رتبه سایت هم بیشتر وجود دارد.

تولید محتوا

در زمینه سئو، محتوا پادشاهی است که هیچگاه تاجش نمی افتد. به عنوان یک نهاد یا شرکت فعال در زمینه گردشگری باید متوجه باشید که محتوا در یک سایت گردشگری کارکردی دو سویه برای شما دارد. اول اینکه، محتوا کاربران فضای مجازی را به سایت شما می کشاند، این امر یعنی ورود کاربران و ماندگاری آن ها در سایت، خود به خود رتبه و امتیاز سایت شما را بالا می برد.
غیر از این، ورود کاربر بالاتر به معنای مشتریان بالقوه بیشتر است. به این ترتیب در سئو سایت گردشگری، تولید محتوا را می توان یک اصل بدون خدشه دانست.

توصیه ما این است که بیشتر انرژی و توان مالی خود را صرف تولید محتوای مناسب کنید. همان طور که پیشتر هم گفتیم حوزه گردشگری حوزه ای متنوع است، همین تنوع به شما این فرصت را می دهد که محتواهایی متنوع را پوشش دهید و در حقیقت، دسته ای مختلف از کاربران را به سایت خود بکشید.
از جاذبه های گردشگری داخلی گرفته تا جاذبه های گردشگری کل دنیا. تمام این موارد زمینه تهیه محتوا های جذاب را دارند پس بهتر است وقت کافی برای محتوای سایت خود صرف کنید. کمی هزینه ی بالاتر برای محتوا، می تواند تضمین ترافیک سایت شما باشد. پس محتوا را به هیچ وجه دست کم نگیرید.
مزایای سئو گردشگری

سئو محلی و تاثیر آن در سئو سایت گردشگری

گوگل فضایی است که به طور دائم تغییر می کند. مکانیزم های جدید در این موتور‌جستجو، مساله ای است که باید به آن توجه کنید. یکی از این موارد سئو محلی است که در سئو سایت اهمیت ویژه ای دارد.
آمارها نشان می دهد که خیلی از جستجو ها در فضای گوگل، جستجو های محلی است. برای آژانس های مسافرتی و سایت های گردشگری، این یک فضا و فرصت جدید است که می تواند مشتریان هدف را به سمت شما بکشاند.

مثلا فردی که “بهترین آژانس ولیعصر” را مورد جستجو قرار می دهد، یک جستجوی محلی را انجام می دهد. یک سازمان و نهاد و سایت گردشگری، دقیقا باید به این مسئله توجه داشته باشد و ضمن رعایت روال های معمول در تهیه محتوا، سعی کند که در سئو محلی هم جایگاهی برای خود پیدا کند و درواقع در این جستجوها بالا بیاید.

مناسب سازی سایت برای گوشی

در زمینه سئو سایت گردشگری، به کاربران خود هم توجه کنید. اگر کاربران اصلی سایت شما افرادی هستند که از گوشی استفاده می کنند و نه لپ تاپ یا کامپیوتر، باید سایت شما هم اصطلاحا “موبایل فرندلی” باشد. اگر این مسئله را رعایت نکرده باشید، بخشی عمده از کاربران خود را به همین سادگی از دست می دهید.

نتیجه گیری

نکته مهمی که در سئو سایت گردشگری باید به آن توجه داشته باشید نوع فضای این سایت و در واقع این حوزه کاری است. فراموش نکنید گردشگری، سیاحت و مسافرت یک حوزه سرگرمی محسوب می شود.
سایت شما هم باید با توجه به این موضوع طراحی شود. طراحی صفحات، تصاویر، و نوع ارائه مطالب باید به گونه ای باشد که کاربر ورودی به سایت با آن ارتباط برقرار کند، اگر چنین نباشد کاربر ورودی به سایت ممکن است به محض ورود سایت را ترک کند. ماندن کاربران در سایت و خواندن مطالب، به خودی خود در سئو و رتبه سایت تاثیر مستقیم دارد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *