خصوصیات یک صفحه فرود موفق

خصوصیات یک صفحه فرود موفق

صفحه فرود موفق یا لندینگ پیج در صنعت سئو یکی از مفاهیم بسیار پرکاربرد و پایه ای است که برای بهینه سازی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک این مفهوم و به کارگیری آن در صفحه خود می توان افرادی که صرفا بازدید کننده پیج شما هستند را به مشتریان دائمی فروشگاه خود تبدیل نمایید. در این مقاله شما را با لندینگ پیج و خصوصیات آن آشنا می کنیم.

صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده لندینگ پیج را به شما معرفی کنیم، لندینگ پیج در واقع صفحه ای در سایت شما است که هدف اصلی آن تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتریان شما است. صفحه فرود پیج های مختلف با یکدیگر متفاوت است زیرا معیارهایی وجود دارد که آن ها را از یکدیگر متمایز می کند.

عملکرد صفحه فرود به چه صورت است؟

  1. شخص فراخوان عمل را دیده و به صفحه فرود منتقل می شود.
  2. در صفحه فرود فرم را تکمیل کرده و در نتیجه از جایگاه بازدید کننده به جایگاه مشتری احتمالی منتقل می شود.
  3. اطلاعات فرم ها در دیتابیس به عنوان مشتری احتمالی ذخیره می گردد.
  4. با توجه به فرم و اطلاعاتی که از شخص به دست آورده اید، اطلاعات و تبلیغات مورد نیاز شخص را برای او ارسال می کنید.

اقدامات لازم قبل طراحی صفحه فرود

لازم است قبل از این که صفحه فرود یا لندینگ پیج سایت خود را راه اندازی کنید نسبت به مواردی اطلاعات داشته باشید که از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود.
صفحه فرود موفق چیست

1: خریدار

هدف اصلی شما تبدیل یک بازدید‌کننده به یک خریدار دائم است بنابراین باید بتوانید بر اساس اصول بازاریابی دیدگاه مناسبی به مشتریان خود ارائه داده و آن ها را به خریداران خود تبدیل کنید.

2: پیشنهاد

لازم است شما شخصیت خریداران خود را از قبل تشخیص داده و بر اساس آن ها لندینگ پیج را طراحی کنید. برای مثال داشتن یک پیشنهاد مانند یک وبینار، کتاب رایگان و یا آموزش می تواند در بازدیدکنندگان سایت بسیار اثرگذار باشد.

3: سفر خریدار

عبارت سفر خریدار به معنای مسیری است که به واسطه آن خریداران تا آخر مسیر آمده و فرایند خرید را انجام می دهند. سفر خریدار شامل سه مرحله آگاهی، ملاحظه و تصمیم گیری است. لازم است بر اساس این مراحل محتواهایی طراحی شوند تا به افراد کمک کنند گام به گام به مراحل بعدی بروند.

خصوصیات یک صفحه فرود موفق

خصوصیات یک صفحه فرود موفق، صفحه فرود (لندینگ پیج) یک صفحه‌ ساده و مجزا در وب سایت شما می باشد که اولین تاثیر را بر روی بازدیدکنندگان وب سایتتان می گذارد و منجر به جذب کاربر می شود؛ کاربران از طرق مختلف مانند شبکه های اجتماعی، تبلیغات و یا موتورهای جستجوگر وارد صفحه فرود مد نظرتان می شوند.

ساخت یک صفحه فرود عالی در وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا هدف از ساخت یک صفحه فرود شکل گیری روابط تجاری، برندینگ، افزایش مشتری، فروش مستقیم و … می باشد.
بنابراین وجود یک صفحه فرود موفق می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. به همین منظور در این مقاله تلاش خواهیم کرد به تعدادی از اصلی ترین عوامل موفقیت یک صفحه فرود اشاره کنیم.

1.عنوان صفحه فرود

انتخاب یک عنوان چشم گیر موجب علاقه و جلب توجه کاربران می شود بنابراین می توان گفت که این موضوع اولین قدم برای داشتن یک صفحه فرود موفق می باشد.
عنوان علاوه بر جلب توجه کاربر باید به کاربر در مورد کالا و خدمات مورد نظر شما توضیحاتی بدهد، لازم به ذکر است که توضیحات نباید طولانی و بیشتر از ۲۰ کلمه باشد.

2. زیرعنوان صفحه فرود

پس از جلب توجه کاربر به کمک عنوان، حال باید کاربر را از طریق زیرعنوان در صفحه فرود نگه داشت. زیرعنوان در حقیقت ادامه عنوان اصلی است که توضیحات بیشتری به کاربر می دهد و او را به مطالعه ادامه مطلب تشویق می کند.
اهمیت صفحه فرود موفق

3. تصاویر

به کمک تصاویر به راحتی میتوانید موفقیت صفحه فرود وب سایت خود را در راستای رسیدن به اهدافتان دوچندان کنید، زیرا مغز انسان تصاویر را سریع تر از متون، پردازش می کند.

4. توضیحات

استفاده از توضیحات تکمیلی در یک صفحه فرود امری کاملا ضروری می باشد. زیرا با استفاده از عنوان، زیرعنوان و تصاویر تمامی مطالب به کاربران انتقال پیدا نخواهد کرد و این امر موجب ترک کاربر از وب سایت شما خواهد شد.

5. بخش بندی محتوایی

به منظور جلوگیری از عدم تمرکز کاربر برای خواندن و بررسی یک محتوا اختصاص دادن فضای کافی به محتوا و بخش بندی آن در یک صفحه فرود امری بسیار ضروری می باشد.

6. استفاده از Call to Action

داشتن یک Call-To-Action واضح و شفاف، بازدیدکنندگان وب سایت شما را برای انجام کار مورد نظرتان ترغیب می کند. این مهم می تواند خرید یک محصول و یا ارائه خدمات ویژه، فرم تماس با ما و یا دانلود فایل و… باشد.

7. سازگاری

صفحه فرود شما حتما باید با تمامی دستگاه های دیجیتال اعم از کامپیوتر، تبلت و انواع موبایل ها و … سازگار باشد که کاربران به راحتی بتوانند صفحه شما را مشاهده و بررسی کنند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *