بهینه سازی سرعت سایت

بهینه سازی سرعت سایت

سرعت سایت در کنار محتوای کیفی مناسب، دو عامل اساسی در بالا رفتن میزان ورود و ایستایی کاربران در سایت شما است. از این گذشته، یکی از مهم ترین عواملی که گوگل در ارتقا رتبه سایت به آن نظر دارد، سرعت سایت است. عوامل موثر بر بهینه سازی بهینه سازی سرعت سایت :
اگر سایتی کند دارید یا اینکه در مقایسه با دیگر سایت ها، سرعت لود مطلب در سایت شما پائین است، بدون هیچ تردیدی بخش اعظمی از کاربران خود را از دست می دهید. عوامل موثر بر بهینه سازی سرعت سایت متعدد و متنوع می باشند که در ادامه سعی می کنیم مهم ترین موارد آن را تشریح کنیم.

بهینه سازی سرعت سایت، عامل برتر در سئو

کیفیت محتوا، صرفا یکی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش کاربران و به تبع آن بالا رفتن رتبه سایت است. امروزه افراد با دنیایی از سایت های مجازی سر و کار دارند و هر کاربری که به یک سایت وارد می شود هیچ الزامی برای ماندن در سایت ندارد. در واقع، فرصت و زمانی که یک سایت باید توجه کاربری را جلب کند حالا کمتر از 5 ثانیه است.
مشخص است که اگر کاربری با سایتی کند مواجه شود سریعا راه خروج را در پیش می گیرد.به این ترتیب، بهینه سازی سرعت سایت، اصلی اساسی و اولیه است. موارد مختلفی در بالا رفتن سرعت سایت موثر هستند که برخی از آنها را خود مدیران سایت می توانند به اجرا بگذارند، و برخی دیگر نیاز به افراد متخصص دارد. بالا بردن سرعت سایت یکی از عوامل مهم بهینه سازی سایت است.
قبل از بررسی عوامل ثاثیر گذار در سرعت سایت، بدانید برای اندازه گیری سرعت سایت می توانید از وبسایت های معتبر در این زمینه استفاده کنید یکی از این وبسایت ها Gtmetrix و دیگری page speed insights است. برای استفاده از وبسایت page speed insight از vpn استفاده کنید.

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

بررسی سرعت سایت با page speed insight

https://gtmetrix.com

GTmetrix

عوامل موثر در سرعت سایت

بهینه سازی صفحه اول:

در حال حاضر اغلب افراد از جستجوی عبارات در گوگل برای ورود به سایت ها استفاده می کنند و در واقع ورود به سایت ها با استفاده از آدرس های اینترنتی کمتر شده اما همچنان صفحات اول سایت، ترافیک بالایی دارند.
تا حد امکان سعی کنید بهینه سازی سرعت سایت در صفحات اول را رعایت کنید. به هر حال، صفحه اصلی می تواند به کاربر القا کند که سایت شما، کند است یا اینکه سرعت بالایی دارد.
عوامل موثر در سرعت سایت

سرعت سرور:

یکی از مهم ترین عوامل در بهینه سازی سرعت سایت، سرعت سرور یا همان هاستینگ یا پذیرشگر وب شماست.
برای انتخاب شرکت خدماتی مربوطه در این ارتباط بیش از هرچیز به uptime یعنی مدت زمان دسترسی بدون انقطاع سایت توجه داشته باشید. این میزان نباید کمتر از 99 درصد باشد.

پلاگین و تاثیر در بهینه سازی سرعت سایت:

پلاگین یا افزونه ها هم یکی از دیگر امکاناتی هستند که می توانند به شما در افزایش یا بهینه سازی سرعت سایت کمک کنند.
پلاگین های مختلفی به صورت رایگان و پولی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. اما به این مسئله توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد پلاگین ها، خود می تواند تاثیر معکوس بر سایت گذاشته و سرعت آن را پائین بیاورد.
سعی کنید برحسب نیاز خود و برحسب مواردی که بیشترین تاثیر را در سرعت سایت شما دارند دست به انتخاب پلاگین بزنید.

انواع پلاگین ها و تاثیر آنها بر بهینه سازی سرعت سایت

پلاگین wp rocket

پلاگین wp rocket
این پلاگین یکی از بهترین پلاگین ها برای بهینه سازی سرعت سایت، به خصوص در وردپرس است. این پلاگین به صورت خودکار، کش پیج های وب سایت، و کش مرورگر را پاک می کند و فشرده سازی فایل ها را انجام می دهد، که مجموع این موارد در بهینه سازی سرعت سایت بسیار تاثیرگذارند.
می دانید که کش ها تا چه اندازه در پائین آوردن سرعت سایت و سرعت لود سایت تاثیرگذار هستند. کار کردن با این افزونه آسان است.
برای خرید این افزونه به سایت ژاکت مراجعه کنید.

https://www.zhaket.com/web/wp-rocket

پلاگین perfmatters

پلاگین perfmatters
این پلاگین، پاک کردن کش ندارد اما فونت ایموجی، و همینطور درخواست های HTTP غیرلازم را حذف می کند.
از ویژگی های دیگر این پلاگین تغییر سیستم نام دامنه (DNS)، و بهینه سازی تصاویر در لود است. اگر هاست شما کار پاک کرن کش ها را برای شما انجام می دهد، پس این پلاگین برای شما بهترین است.
برای خرید این افزونه به سایت ژاکت مراجعه نمائید.

https://www.zhaket.com/web/perfmatters-plugin

Wp super cache

پلاگین سوپر کش
اگر به دنبال پلاگینی ساده و رایگان هستید، این پلاگین بهترین انتخاب است. در صورتی که چندان به دنیای وب و پلاگین ها آشنایی ندارید این پلاگین ساده ترین پلاگین در بازار است.
این پلاگن کاملا رایگان است و با مراجعه به لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.

WP Super Cache

Short pixel

پلاگین short pixel
تصاویر هر سایت تاثیر بسیار مهمی در چشم نوازی و جلوه سایت دارند. در واقع سایت هایی که استفاده ای مناسب از تصاویر دارند، کاربران بالاتر و ماندگارتری هم دارند. اما تصاویر در سرعت سایت تاثیری معکوس دارند به همین دلیل مدیریت تصاویر سایت در سرعت سایت شما تاثیر مستقیم دارد.
پلاگین short pixel یکی از پلاگین هایی است که به طور انحصاری در زمینه بهینه سازی تصاویر کار می کند. این افزونه با بهینه سازی اندازه تصاویر، فشرده سازی آنها و برخی مکانیزم های دیگر، تاثیری عالی در کاهش تاثیر منفی تصاویر بر سرعت سایت دارد.
این پلاگن کاملا رایگان است و با مراجعه به لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.

ShortPixel Image Optimizer

پلاگین lazy load

پلاگین lazy load

یکی از مهم ترین عواملی که کاربران ورودی به سایت ها را از یک سایت دلزده می کند، سرعت لود صفحات است. برای اینکه بهینه سازی سرعت سایت شما بتواند این مورد را هم پوشش دهد پلاگین lazy load بهترین انتخاب است.
نوع مکانیزم کارکردی این پلاگین به این صورت است که تمرکز را بر آن قسمتی از صفحات می گذارد که کاربر بر آن نظر دارد.
مثلا اگر کاربر بالای صفحه است بالای صفحه را باز می کند و اگر کاربر به صورت ناگهانی به قسمت های پائین صفحات بیاید دقیقا همان صفحات مورد نظر را باز می کند و به این صورت، بار وارده بر سایت را کاهش می دهد و کاربر را هم راضی نگه می دارد.
این پلاگن کاملا رایگان است و با مراجعه به لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.

Lazy Load

نتیجه گیری
به طور کلی، سرعت سایت یکی از مهم ترین موارد در جلب نظر کاربران و همینطور بالا بردن زمان ایستایی کاربران در یک سایت است. حتی اگر بهترین موارد کیفی و کمی را در مورد سایت خود رعایت کرده باشید، تا زمانی که سرعت سایت شما پائین باشد، قادر به جذب کاربران و در نتیجه آن بالا رفتن امتیاز و افزایش رتبه سایت خود در گوگل نخواهید بود.
پس بهتر است که پیش از هر چیز با مشاوره کارشناسان، موارد تاثیرگذار و موثر بر کندی سایت خود را پیدا کنید و با توجه به آنها، به بهینه سازی سرعت سایت خود اقدام کنید. اولین گام در تبدیل شدن به یک سایت پربازدید سرعت سایت است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *