تاثیرات محتوا در سئو وب سایت

تاثیر سئوی وب سایت

تولید محتوا برای یک وب سایت یکی از تاثیرگذارترین موارد به منظور رشد و بهبود سئوی وبسایت شما در موتورهای جستجوگر می باشد و به دیده شدن نام تجاری شما در بین کاربران کمک شایانی خواهد کرد.

تولید محتوا زمانی می تواند برای یک وب سایت موثر واقع شود که اصول سئو و قواعد خاص آن رعایت شده باشد. تولید محتوای جدید و بهینه سازی آن یکی از عناصر بسیار مهم در سئوی داخلی یک وب سایت می باشد؛ به همین منظور در این مقاله قصد داریم چند راهکار به منظور بهینه سازی محتوا در موتورهای جستجو به شما ارائه دهیم تا با رعایت موارد ذکر شده، در مدت زمان کوتاه رنکینگ و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید.

1. عبارت کلیدی

به منظور تهیه محتوای سئو محور ابتدا باید بر یک عبارت کلیدی تمرکز کنید و محتوای خود را بر اساس انتخاب عبارت کلیدی مد نظرتان شروع به تولید،‌ ذخیره و توزیع آن کنید. لازم به ذکر است که عبارت کلیدی هدف، باید کوتاه باشد و در URL وب سایت و تگ <H1> نیز بکار گرفته شود.
اهمیت سئوی وب سایت

2. استفاده از عبارت کلیدی در عنوان محتوا

استفاده از عبارت کلیدی هدف در تولید محتوا، در بالاترین بخش متن امری کاملا ضروری می باشد. علاوه بر آنکه عبارت کلیدی در عنوان و تگ h1 باید وارد شود بلکه این مهم در پاراگراف اول و دوم هر نوشته نیز باید استفاده شود، زیرا این امر منجر به نمایش محتوای شما در صدر نتایج جستجوی کاربران می شود و ربات گوگل به راحتی متوجه ارزشمند بودن محتوای شما خواهد شد.

3. محتوای غیر نوشتاری

محتوای غیر نوشتاری شامل عکس، فیلم، موسیقی و… می باشد که می تواند بر روی بهبود سئوی وب سایت شما تاثیر بگذارد. با توجه به این موضوع که موتورهای جستجو فقط متوجه «متون نوشتاری» می شوند، باید به کمک متن نوشتاری، محتوای غیر نوشتاری را برای گوگل توضیح داد.
یعنی در زمان بارگذاری محتوای غیر نوشتاری عبارت کلیدی مد نظرتان را در قسمت توضیحات قرار دهید به این ترتیب گوگل قادر خواهد بود محتوای غیرنوشتاری شما را در بین میلیاردها فایل دیگر تشخیص و در نتایج جستجو نمایش دهد.

4. محتوای طولانی

تجربه ثابت کرده است که استفاده از محتواهای طولانی و کامل تر در نتایج جستجو تاثیرگذار است. البته باید در نظر داشته باشید که محتوای شما نباید بیش از حد طولانی باشد. سعی کنید حداقل ۳۰۰ کاراکتر برای هر صفحه معمولی و حداقل ۹۰۰ کاراکتر برای صفحاتی که بنیاد محتوا هستند، استفاده کنید.
بنابراین می توان نتیجه گرفت که محتوای با کیفیت و بهبود سئوی وب سایت دو عنصر جدانشدنی از یکدیگر می باشند و رعایت اصول ذکر شده در امر محتوا نویسی به صورت مستقیم در سئوی داخلی وب سایت شما تاثیر می گذارد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *