چگونه از کلیک فیک بر روی آگهی گوگل ادز خود جلوگیری کنیم؟

جلوگیری کلیک فیک آگهی گوگل ادز

شاید شما هم بارها با این مسئله مواجه شده‌اید که بودجه تبلیغی‌تان در گوگل ادز زودتر از آنچه تصور می‌کرده‌اید به اتمام رسیده اما تبلیغات شما بازخورد مناسبی نداشته است. بهتر است بدانید در این مواقع روی تبلیغات شما کلیک اضافه انجام شده است. کلیک اضافه یکی از آزاردهنده‌ترین مواردی است که به سادگی می‌توانید با انجام چند مرحله تنظیمات ساده از آن جلوگیری کنید.
در گوگل ادز، به منظور محافظت از علایق و تبلیغات و سرمایه‌ی شما می‌بایست، کلیک‌ها و نمایش‌ها را بر روی تبلیغات گوگل کنترل کنید. برای انجام این کار باید از سیستم خودکار و مرورهای انسانی استفاده کنید و همه کلیک‌های تبلیغاتی و نمایش‌ها را برای هرگونه فعالیت کلیکی نامعتبر، تجزیه و تحلیل آماده نمایید، زیرا ممکن است به طور مصنوعی هزینه یک تبلیغ دهنده یا درآمد ناشر را افزایش دهد و این میان شما هستید که ضرر می‌کنید.
کلیک روی تبلیغاتی که گوگل ادز آنها را نامعتبر می‌داند، کلیک‌های غیر عمدی یا کلیک ناشی از یک نرم افزار مخرب است. هر کلیک بر روی یک آگهی توسط سیستم بررسی می‌شود. گوگل دارای سیستم‌های پیچیده‌ای برای شناسایی کلیک‌ها و نمایش‌های نامعتبر و حذف آنها از داده‌های حساب شما است.
وقتی گوگل تشخیص داد که کلیک‌ها نامعتبر هستند، باید به صورت خودکار از گزارش‌ها و پرداخت‌های شما فیلتر شود تا هزینه آن کلیک از شما کسر نشود.
اگر تشخیص داده شود که کلیک‌های نامعتبر از شناسایی خودکار فرار کرده‌اند ، ممکن است واجد شرایط دریافت اعتبار برای این کلیک‌ها باشید. این نوع اعتبارات از تنظیمات ” فعالیت نامعتبر” نامیده می‌شوند.
دلایل مختلف کلیک اضافه و نامعتبر

دلایل مختلف کلیک اضافه و نامعتبر

1- کلیک‌های اضافی توسط همکاران و رقبا: کلیک‌های اضافه و نامعتبری که توسط رقبایی بدور از اخلاق و تنها بخاطر رقابت با شما برای شما ایجاد می‌شود می‌تواند هم توسط ادمین و یا حتی توسط ربات‌های طراحی شده بدین منظور ایجاد شود بطوری‌که می‌تواند چالشی بزرگ برای شما ایجاد کند.
2- کلیک‌های تکراری توسط مشتریان: مشتریان بعلت اختلاف سلیقه یا هرگونه اشتباهی ممکن است که بیش از چند بار کلیک نموده اما منجر به مسیر مورد دلخواه و پذیرش تبلیغ شما نشوند. این مورد می‌تواند یکی از دغدغه های افرادی که بدنبال کاهش کلیک نامعتبر هستند باشد.
3-  استفاده از ربات‌ها: در ادامه‌ی بی‌اخلاقی‌های رقابت‌های مجازی برخی از رقبا دست به راه‌اندازی ربات‌های نفوذ کننده و کلیک کننده می‌زنند که می‌تواند بخاطر ایجاد کلیک‌های اضافه برای شما مشکل ایجاد و شمارا از دور رقابت خارج کنند.
4- با استفاده از ربات‌ها کلیک‌های زیادی برروی تبلیغات انجام می‌شود که باعث هدر رفتن بودجه خواهد شد. در صورتی که شما تبلیغات گسترده و با هزینه بالا داشته باشید و تبلیغ‌تان در تمام طول روز در جایگاه اولیه گوگل ادز باشد.

5- تقلب از سوی شرکت‌های ارائه دهنده تبلیغات: برخی از شرکت‌های تبلیغات گوگل با ارائه برخی از پنل‌های فارسیِ کد نویسی شده موجب عدم شفافیت می‌شوند. گوگل ایران را تحریم کرده است و به آی‌پی‌های ایرانی اجازه ورود به پنل گوگل ادز را نمی‌دهد پس محال است پنل فارسی مربوط به شرکت گوگل باشد. این پنل‌ها توسط کدنویسان داخلی نوشته شده است و در کدنویسی احتمال انجام هر تقلبی وجود دارد.

جلوگیری از مشکلات پیرامون کلیک‌های نامعتبر در گوگل ادز

گوگل ادز به شما این امکان را می‌دهد تا بازدیدکنندگان سایت‌تان را با توجه به رفتارشان در لیست‌های مختلف دسته بندی کنید. این به این معناست که می‌توانید با توجه به ویژگی‌ها و خصوصیاتشان آنها را دسته بندی کنید. در ادامه حتی می‌توانید اجازه‌ی نمایش آن را تنها به لیست خاصی بدهید.
مثلا کمپینی برای دسته بندی محصولات محبوب خود ایجاد کرده‌ و می‌خواهید این لیست تنها برای خریداران قبلی‌تان نمایش داده شود. پس وارد تنظیمات Audiences کمپین خود می‌شوید و لیست مخاطبان مورد نظرتان را به این کمپین اضافه ‌کنید.
همچنین گاهی می‌خواهیم یکی از کمپین‌هایمان برای یکی از لیست مخاطبان‌مان نمایش داده نشود. مثلا کمپین تبلیغاتی برای افزایش تعداد اعضای سایت‌مان ایجاد کرده‌ایم و به کاربرانی که از طریق صفحه فرود این کمپین عضو سایت ما می‌شوند، اعتباری بعنوان هدیه در نظر گرفته ایم.
خوب برای اینکه این نوع از تبلیغات گوگل ادز برای اعضای فعلی سایت‌مان نمایش داده نشود، می‌توانیم مانع از نمایش تبلیغات برای لیست مخاطبانی که مربوط به اعضای سایت‌مان هستند شویم. یعنی وارد تنظیمات Audiences این کمپین می‌شویم و لیست مربوط به اعضای سایت را Exclude می‌کنیم.
کلیک‌های نامعتبر در گوگل ادز

اقدامات اولیه بمنظور جلوگیری از رخداد کلیک‌های نامعتبر

اگرچه بعضی اوقات برای کلیک‌های نامعتبر امکان بازپرداخت وجود دارد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد و بهتر است اقدامات پیشگیرانه انجام شود. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از فعالیت نامعتبر در تبلیغات گوگل ادز خود انجام دهید.
از بک لینک با کیفیت پایین اجتناب کنید. بک لینک بخشی حیاتی از استراتژی SEO شماست. با این حال، شما باید از سایت‌های بی‌کیفیت استفاده نکنید زیرا آنها فرصت بیشتری را برای ترافیک با کیفیت پایین مانند ربات ها ایجاد می‌کنند. بک‌لینک گرفتن از سایت‌های معتبر را در دستور کار خود قرار دهید. اگرچه این کار ممکن است وقت‌گیر باشد، اما در نهایت از مزایای آن برای همیشه بهره‌مند خواهید شد.

بازدیدکنندگان سایت خود را تقسیم‌بندی کرده و آنها را به طور فعال کنترل کنید. با استفاده از ابزار آنالیز گوگل (Google Analytics) برای بررسی منبع ترافیک خود و مشاهده فعالیت‌های غیرعادی، به راحتی می‌توانید از برخی فعالیت‌های مشکوک جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید ترافیک خود را بر اساس منابع مختلف تبلیغات تقسیم بندی کنید تا تأثیرگذاری کمپین خود را بهتر کنترل کنید.

کلیک فیک بر روی آگهی گوگل ادز
تعداد افزونه های خارجی مورد استفاده خود در تبلیغات گوگل ادز را به حداقل برسانید. بیشتر پلاگین‌ها (افزونه‌ها) توسط توسعه دهندگان مستقل طراحی شده‌اند و بیشتر آنها به روز نیستند. اگر ترافیک ناخواسته زیادی مشاهده کردید، افزونه‌هایی را که استفاده می‌کنید بررسی کرده و موارد کم بازده را از بین ببرید.
بودجه تبلیغات و کلمات کلیدی خود را کنترل کنید. نظارت بر کلمات کلیدی و بودجه تبلیغاتی می‌تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی را با کلیک بالا اما نرخ تبدیل کم تشخیص دهید. سپس می‌توانید با کلمات کلیدی مختلف بازی کنید تا در معرض بازدید توسط جستجوگران قرار بگیرید.
کلمات کلیدی از اهمیت خاصی برخوردارند و شما با استفاده تخصصی از آنها می‌توانید مشتریان یا مخاطبان احتمالی را از طریق کلیک‌های واقعی به صفحات فرود خود هدایت کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *