باورهای غلط در تبلیغات گوگل ادوردز

باورهای غلط در تبلیغات گوگل ادوردز

مقاله حاضر در این صفحه درباره باورهای غلط در تبلیغات گوگل ادز می باشد. ما تلاش کردیم این باورها که درباره تبلیغات گوگل شکل گرفته است را مطرح کرده و به چالش بکشیم.

۱. کلیک های واقعی

افراد بسیاری عقیده دارند که تمامی کلیک ها توسط کاربران صورت نمی گیرید و مردم بر روی تبلیغات گوگل کلیک نمی‌کنند، این موضوع یکی از بزرگترین باورهای اشتباه در تبلیغات گوگل ادوردز می باشد.

همان‌طور که می‌دانید هزینه تبلیغات گوگل ادوردز شما بر اساس معیاری به نام PPC (پرداخت هزینه به ازای هر کلیک) محاسبه می‌شود.

که این مهم اصلی ترین منبع درآمد گوگل می باشد. گوگل یک شرکت تجاری بسیار بزرگ و معروف است و هر شخصی قادر خواهد بود با کمی جستجو به سوابق مالی شرکت گوگل دست پیدا کند پس درآمد شرکت گوگل از تبلیغات ادوردز کاملا مشخص می باشد و می توان از صحت کلیک ها مطمئن شد.

۲. کلیک های نامعتبر

یکی دیگر از باورهای غلط در تبلیغات گوگل ادز، باور نداشتن به سیستم مدیریت شرکت گوگل است. بسیاری از افراد بر این باورند که شرکت‌های رقیب با کلیک بر روی تبلیغات، موجب بر باد رفتن سرمایه آن ها می شوند و کلیک های صورت گرفته برایشان جز ضرر چیزی دیگری نخواهد بود.

لازم به ذکر است که گوگل دارای الگوریتم های بسیار پیچیده ای برای جلوگیری از کلیک های تقلبی می باشد. هر کلیک بر روی تبلیغات شما توسط گوگل مورد بررسی قرار می گیرد و از طریق سیستم های پیشرفته، کلیک های نامعتبر را شناسایی کرده و هزینه این کلیک ها به حساب شما بازگردانده می شود.

باور غلط درمورد گوگل ادز

۳. هزینه بالای گوگل ادوردز

بعضی از افراد معتقدند که هزینه گوگل ادوردز بالاست و به نوعی هدر دادن سرمایه می باشد. درست است که تبلیغات در گوگل هزینه دارد و بسیاری از بازاریابان در ابتدای امر تمام سرمایه تبلیغاتی خود را به گوگل ادوردز اختصاص نمی دهند زیرا به آن اعتماد کافی ندارند.

اما باید این موضوع را در نظر گرفت که تمامی شیوه های تبلیغاتی و بازاریابی شامل هزینه می شود ولی باید بازگشت سرمایه از طریق تبلیغات را نیز درنظر گرفت.

ساخت کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز به تنهایی هزینه بردار نیست و تنها در صورتی هزینه های شما را بالا می برد که وب سایت شما امتیاز پایینی از نظر بهینه بودن بگیرید و یا در ساخت اکانت تبلیغاتی شما قوانین گوگل را رعایت نشده باشد.

۴. بی نیاز بودن به تبلیغات گوگل

ما در حال سئوی وب سایت هستیم و به تبلیغات گوگل نیاز نداریم این یکی از رایج ترین باورهای اشتباه بسیاری از شرکت ها می باشد که موجب تعجب ماست.

هنگامی که شما به دنبال کسب رتبه برتر برای تعدادی کلمه کلیدی خاص در جستجوی گوگل هستید این امر به واسطه سئو بسیار زمانبر است و اگر تمام قوانین آن رعایت شود، بسته به کلمات کلیدی شما ممکن است ماه ها و یا سال ها به طول بکشد.

شما می توانید حین انجام بهینه سازی سایت (سئو) از تبلیغات در گوگل استفاده کنید تا حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت جزو رتبه های بالای جستجوی گوگل قرار بگیرید و از، از دست رفتن فرصت هایتان جلوگیری کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *