مدیریت تبلیغات در گوگل توسط نرم افزار ادوردز

کاربرد نرم افزار گوگل ادز

امروزه عموم افراد، اکثر کارهای روزمره خود را توسط نرم افزارهای تلفن همراهشان انجام می دهند زیرا هم وقت کمتری صرف خواهند کرد و هم با توجه به داشتن مشغله های زیاد، مدام در حال حرکت هستند.

به همین منظور شرکت گوگل نرم افزاری برای مدیریت کمپین های تبلیغاتی گوگل برای هر دو پلت فرم IOS و اندروید در اختیار عموم قرار داده است تا حتی در حرکت هم بر کمپین های خود تسلط داشته باشید. در ابتدای امر نرم افزار ادوردز کاستی هایی نظیر امکان اضافه کردن کلمات کلیدی داشت ولی با مرور زمان گوگل سعی در برطرف کردن نواقص نرم افزار خود کرده است و تا به امروز کاملا موفق بوده است.

شما با استفاده از نرم افزار ادوردز می توانید کمپین خود را در هر زمان و مکان مشاهده و در صورت نیاز آنالیز کنید و تغییرات مد نظرتان را در حساب کاربری خود اعمال کنید.

ما در این مقاله قصد داریم استفاده از نرم افراز گوگل ادوردز را به شما آموزش دهیم تا در زمانی که دسترسی به لپ تاپ یا دسکتاپ ندارید بتوانید کمپین های تبلیغاتی خود را مدیریت کنید و تسلط بیشتری داشته باشید.

نرم افزار ادوردز تقریبا مشابه گوگل ادوردز نسخه بتا در دسکتاپ می باشد بنابراین کار با این نرم افزار بسیار ساده است. در ابتدای امر باید نرم افزار گوگل ادوردز را از طریق گوگل پلی استور برای اندروید و app store برای IOS دانلود کنید و پس از دریافت برنامه با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد کمپین تبلیغاتی خود شوید.

مدیریت تبلیغات با نرم افزار گوگل ادز

پس از وارد شدن به حساب کاربری، انگشت خود را در صفحه به سمت راست بکشید تا نوار ناوبری برای شما ظاهر شود. Home و یا Overview اولین گزینه ای است که رویت می کنید شما به کمک این گزینه می توانید عملکرد کلی کمپین خود را در طول زمان مشاهده کنید و اگر خواستید هزینه کلماتتون رو کاهش و یا افزایش دهید و یا کمپینتان را فعال و یا متوقف کنید و یا هر تغییر دیگری را خواستید انجام دهید باید ابتدا وارد قسمت Home شوید.
دومین گزینه در نوار Campaign می باشد که عملکردی مشابه ای با گزینه Home دارد ولی با این تفاوت که دیگر عملکرد کمپین شما قابل مشاهده نیست و تنها می توانید به طور مستقیم تغییرات مد نظرتان را بر روی کمپین خود اعمال کنید.
شما در قسمت Opportunities می توانید پیشنهادات گوگل جهت بهبود کمپین خود را مشاهده کنید. در آخر شما می توانید میزان شارژ اکانت خود را از طریق گزینه Billing چک کنید تا از شارژ اکانت خود در هر لحظه اطلاع داشته باشد.
بخش کمپین اپلیکیشن گوگل شما را به کاربران موجود در گوگل سرچ و گوگل پلی متصل می کند. برای ایجاد کمپین فقط کافیست هدف کمپین خود را انتخاب کرده، بودجه ای برای آن تنظیم کنید سپس گوگل به طور اتوماتیک تبلیغات شما را ایجاد کرده و آنها را با توجه به شبکه ای که در آن به اینترنت متصل هستید، بهینه می کند. با گذشت زمان برای گرفتن نتیجه بهتر پیشنهاداتی نیز به شما ارائه می شود.

اهداف کمپین گوگل ادوردز در اپلیکیشن

هدفی که برای کمپین تبلیغاتی خود در نرم‌افزار گوگل ادوردز انتخاب می کنید، مشخص می کند که گوگل ادز چگونه تبلیغات شما را برای مخاطبین هدف نمایش دهد و از مبلغ اعتبار شما کم کند. برای راه اندازی کمپین دو گزینه در اختیار دارید:

  1. هزینه به ازای هر نصب Cost per install (CPI)
  2. هزینه به ازای هر فعالیت Cost per action (CPA)

در روش هزینه به ازای هر نصب (CPI) ، شما بودجه ای را به ازای هر بار که اپلیکیشن تبلیغ شده نصب می‌شود، تعیین می کنید. به این ترتیب تا زمانی که اعتبار کافی در حساب کاربری شما وجود داشته باشد، تبلیغات نمایش داده می شود و کاربران می‌توانند روی لینک ارائه شده، کلیک کرده و نرم افزار مورد نظر شما را نصب کند.
در کمپین هایی که با هدف هزینه به ازای هر فعالیت (CPA)  راه اندازی می شوند، طبق بودجه ای که شما تعیین کرده‌اید، کاربران یا بازدید کنندگان از تبلیغ شما روی لینک های ارائه شده کلیک کرده و فعالیتی را انجام می دهند. به عنوان مثال، وارد وبسایت شما میشوند، از فروشگاه اینترنتی شما دیدن میکنند یا داده های مربوط به آن ها جمع آوری می شود. در هر صورت با هر فعالیتی، مبلغی از اعتبار حساب شما کم خواهد شد و تا زمانی که اعتبار کافی در حساب شما وجود داشته باشد، این تبلیغات به بازدید کنندگان نمایش داده می شوند.

این مطلب را هم مطالعه کنید: چگونه با تولید محتوا ترافیک سایت خود را افزایش دهیم؟

چطور میتوان در اپلیکیشن گوگل ادز کمپین راه اندازی کرد؟

برای این که کمپین گوگل ادوردز خود را در اپلیکیشن راه اندازی کنید، ابتدا گزینه کمپین را از منوی Campaigns انتخاب کنید سپس روی دکمه + کلیک کنید تا یک کمپین جدید ایجاد شود سپس گزینهApp در طرف راست را انتخاب کنید.
اپلیکیشن نرم افزار ادوردزبه طور کلی می توان گفت گوگل با ارائه این نرم افزار به بازاریابان اجازه داده است که بتوانند کار بیشتری را بدون حضور در دفتر کار خود و در حال جابجایی به انجام برسانند و از نتایج لحظه ای این امکان جدید حداکثر استفاده را داشته باشند.
سپس پلتفرم نرم افزار خود را انتخاب کنید: اندروید یا ios .
در مرحله بعد، نامی برای کمپین خود انتخاب کرده و در صفحه ای که به شما نمایش داده می شود، متن تبلیغات خود را تایپ کنید. در این متن می توانید بیست و پنج کاراکتر تایپ کرده و کار خود را ادامه دهید.
نرم افزار گوگل ادوردزسپس می‌توانید محتواهای تصویری یا ویدئویی خود را به کمپین بیافزایید که شامل تصاویر با فرمت های .jpg, .png, gif ویدیو های یوتیوب یا HTML5 می شود.
در نهایت زبان و منطقه جغرافیایی مورد نظرتان را انتخاب کنید.
جزییات نرم افزار ادوردزدر مرحله نهایی، باید هدف کمپین تبلیغاتی خود را با توجه به آنچه که در بالا توضیح دادیم به صورت هزینه به ازای هر نصب یا هزینه به ازای هر کلیک تعیین کنید.
پس از اینکه مبلغ هر نصب یا هر فعالیت را نیز مشخص کردید با انتخابContinueکمپین شما راه اندازی می شود.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *