کلیک های نامعتبر در تبلیغات گوگل

کلیک های نامعتبر در گوگل

کاربران گوگل ادز پس از ساخت کمپین تبلیغاتی گوگل، تعدادی کلیک مشاهده می کنند و بابت هر کلیک هزینه ای مشخص از شارژ اکانت گوگل ادز آن ها کسر می شود.
به همین دلیل برای تعداد زیادی از کاربران گوگل ادز این سئوال مطرح می شود که آیا تمامی کلیک ها توسط افراد واقعی صورت می گیرد؟
بنابراین ما در این مقاله سعی داریم شما را با کلیک های نامعتبر گوگل ادوردز و راهکارهای مقابله با آن آشنا کنیم.
کلیک های نامعتبر و یا کلیک های هرز طبق تعریف گوگل کلیک هایی هستند که منافع اصلی کاربران ادز را منعکس نکنند و منجر به کسر شارژ اکانت کاربران گوگل ادز شوند.
این دسته از کلیک ها به دو صورت تصادفی و غیر تصادفی اتفاق می افتد.

۱. کلیک های تصادفی

از نظر گوگل این دسته از کلیک ها برای شما ارزشی ندارد و به صورت تصادفی توسط مخاطبان وب سایت اتفاق می افتد به طور مثال در یک بازه ی زمانی مشخص مخاطبان وب سایت بر روی تبلیغات گوگل بیش از یک بار کلیک می کنند گوگل IP مخاطب را شناسایی کرده و فقط هزینه یک بار کلیک را از شما کسر خواهد کرد.

۲. کلیک های غیر تصادفی

این دسته از کلیک ها معمولا توسط رقبای شما اتفاق می افتد که به منظور افزایش هزینه تبلیغاتی و اختلال در بودجه روزانه شما صورت می گیرد و در نتیجه نمایش شما را دچار وقفه می کند.
لازم به ذکر است که کلیک های غیر تصادفی توسط ربات و یا به صورت دستی انجام می شود.
کلیک های نامعتبر گوگل
شرکت گوگل به منظور جلوگیری از کلیک های نامعتبر تمهیداتی برای شناسایی، کنترل و مدیریت این مهم انجام داده است.
گوگل به کمک الگوریتم های بسیار پیچیده خود همواره سعی در شناسایی این دسته از کلیک ها کرده است تا در کمترین زمان ممکن هزینه کسر شده توسط کلیک های هرز را به حساب کاربرانش برگرداند.
لازم به ذکر است که عمده درآمد شرکت گوگل توسط تبلیغات کلیکی گوگل می باشد بنابراین مسئله کلیک های نامعتبر برای این شرکت بسیار حائز اهمیت می باشد، چرا که این مهم میتواند انگیزه سفارش دهندگان تبلیغ در گوگل را تهدید کند و ضرر بزرگی به این کمپانی وارد کند.
بنابراین گوگل تا حدی خیال کاربرانش را از شناسایی و کنترل کلیک های نامعتبر راحت کرده است ولی با این وجود کلیک های نامعتبر تاثیرات منفی خود را بر روی تبلیغات و حتی وب سایت شما می گذارد.
در نتیجه بهتر است خودتان هم بر روی حساب کاربریتان نظارت داشته باشید تا از پیش آمدن این موضوع حتی الامکان جلوگیری کنید.

4 نکته مهم در مورد کلیک های نامعتبر در تبلیغات گوگل

1. نظارت بر ترافیک تبلیغات خود

  • میزان بازدید از وب سایت خود را بر اساس کانال های مختلف تقسیم بندی کنید.
  • از گوگل آنالیتیکس برای درک واقعی منبع ترافیک خود و همچنین جهت بررسی هر گونه فعالیت مشکوک استفاده کنید.
  • از لینک دهی با وب سایت های بی کیفیت خودداری کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که کمپین های تبلیغاتی شما از خط مشی ها پیروی می کنند. هیچ خطایی ندارند و به راحتی در همه مرورگرها اجرا می شوند.

2. تشخیص گوگل برای بررسی کلیک بر روی تبلیغات

به گوگل اجازه دهید تا برای بررسی هر کلیک بر روی تبلیغات از سیستم های تشخیص و فیلتر خود استفاده کند. در واقع گوگل چندین منبع از داده ها را برای هر کلیک از جمله زمان کلیک، کلیک های تکراری و الگوهای مختلف کلیک بررسی می کند.
کلیک نامعتبر در تبلیغات گوگل
گوگل از 3 نوع فرآیند برای شناسایی کلیک های نامعتبر در تبلیغات خود استفاده می کند.

  • الگوریتم های خودکار گوگل قبل از اینکه هزینه ای از حساب شما کسر شود؛ کلیک ها را فیلتر می کنند. می توانید کلیک های کنار گذاشته شده را در حساب ادز خود ببینید.
  • هر دو الگوریتم خودکار و تجزیه و تحلیل دستی برای تشخیص کلیک های نامعتبر در حالت آفلاین استفاده می شوند.
  • تمام سوالات در مورد کلیک های نامعتبر در تبلیغات گوگل، توسط خود گوگل مورد رسیدگی و بررسی قرار می گیرد. می توانید سوالات خود را در قسمت مربوطه بپرسید.

3. نظارت، گزارش و دریافت

گوگل با نظارت کامل بر روی فرآیند تبلیغات کلیکی، در مورد بازپرداخت اعتبارات از کلیک های نامعتبر بسیار قابل اعتماد است. در صورت وجود این کلیک ها در اسرع وقت هزینه به ازای هر کدام را به تبلیغ کنندگان برمی گرداند. اعتبارات را می توان به راحتی در بخش صورتحساب مشاهده کرد.

4. کاهش سریع بودجه روزانه

بیشتر اوقات دلیل موجهی وجود دارد که چرا بودجه تبلیغاتی شما سریع تر از آنچه انتظار داشتید تبدیل به هزینه می شود. به طور مثال ممکن است بودجه روزانه شما آنقدر زیاد نباشد که بتواند میزان ترافیکی را که تبلیغات شما هر روز دریافت می کند جبران کند.
شاید لازم باشد حساب خود را، با هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص بهینه کنید تا هزینه تبلیغات در گوگل را برای هر کلیک کاهش دهید.
تغییر در محتوای وب و رفتار کاربر ممکن است به دلیل تغییر میزان بازدید در ساعات مختلف نیز بر عملکرد تبلیغ شما تأثیر بگذارد.
به هر حال برای اینکه اطمینان حاصل کنید که این کاهش سریع بودجه تبلیغاتی شما به علت کلیک های نامعتبر در تبلیغات گوگل بوده یا خیر؛ می توانید گزارشی از گوگل بابت کلیک ها دریافت کنید و بررسی های لازم را انجام دهید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *