ساختار های پرکاربرد در گوگل ادز: کدام بهتر است؟

ساختارهای گوگل ادز

ساختارهای گوگل ادز، جنبه بسیار مهمی در مدیریت و بهینه سازی تبلیغات گوگل است که تفاوت بین یک کمپین موفق و کمپینی که نتایج دلخواه را ایجاد نمی کند، مشخص میکند. کمپینی کا به خوبی ساختار یافته، به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید و بازگشت سرمایه خود را بهبود بخشید و در وقت شما نیز صرفه جویی خواهد کرد.

اولین نکته ای که باید در مورد ساختار کمپین بدانید این است که این یک نوع ساختار “برای همه” مناسب نیست. انواع مختلفی از ساختارها وجود دارد که بین متخصصان PPC محبوب شده اند اما اینکه کدام یک از این ساختارهای گوگل ادز برای یک حساب یا مشتری اعمال شود ممکن است به ویژگی های کمپین و همچنین اولویت های شما به عنوان مدیر بازاریابی بستگی داشته باشد.

چرا انتخاب ساختار مناسب برای حساب کاربری گوگل ادز مهم است؟

انتخای ساختار های مناسب در گوگل ادز به شما کنترل بهتری بر نحوه راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی می دهد. تصور کنید مطمئن نیستید چه نوع عبارت یا کلمه کلیدی را برای راه اندازی کمپین خود به کار ببرید، در این شرایط، مطمئنا مدیریت کمپین گوگل ادز، بسیار سخت خواهد بود و به این معنی است که در نهایت کلیک ها و بودجه ای که صرف کردید را هدر خواهید داد.

پیشنهاد نویسنده: آگاهی از برند به کمک گوگل ادز

با توجه به این پیش زمینه، بیایید پرکاربردترین ساختارهای گوگل ادز را مرور کنیم:

ساختار SKAG گوگل ادز

SKAG مخفف عبارت Single Keyword Ad Group است، به این معنی که شما قصد دارید یک کلمه کلیدی و فقط یک کلمه کلیدی را با هر یک از گروه های تبلیغاتی خود هدف قرار دهید. حال، از چه نوع تطبیقی ​​برای آن کلمه کلیدی استفاده خواهید کرد؟

اکثر مردم دوست دارند از SKAG به همراه ساختار آلفا/بتا استفاده کنند. آلفا معمولاً کمپینی است که در آن، گروه های تبلیغاتی متمرکز روی یک کلمه کلیدی خود را با روش تطابق دقیق تشکیل می دهید (بنابراین، فقط روی یک کلمه کلیدی تمرکز دارید) و آن کمپین به موازات یک کمپین بتا اجرا می شود، که در آن چند گروه با روش تطبیق عبارت تشکیل می دهید (که می توانند از نوع SKAG باشند یا نباشند)

مزایا و معایب ساختار SKAG

مزیت اصلی SKAG این است که شما احتمالاً CTR بالایی خواهید داشت زیرا روی کلمه کلیدی بسیار خاصی تمرکز کرده اید، تبلیغات شما فقط برای همان کلمه کلیدی نمایش داده می شود. معمولا نتایج خوبی در اولین باری که برای آن کلمه کلیدی تبلیغ می کنید، خواهید گرفت و بهینه سازی آن نسبتاً آسان است. این ساختارهای گوگل ادز، به احتمال زیاد تأثیر مثبتی بر امتیاز کیفیت شما خواهد داشت.

ساختار گوگل ادز

از جنبه منفی، اگر کلمات کلیدی زیادی دارید که می‌خواهید به این روش هدف قرار دهید، مدیریت آنها دشوار خواهد شد و ممکن است در نهایت زمان بیشتری را نسبت به روش‌های دیگر صرف کنید. چون مجبور می شوید فقط به مدیریت و گسترش تبلیغات در گروه ها بپردازید. بنابراین ما این ساختارهای گوگل ادز را تنها در صورتی توصیه می‌کنیم که پیش‌بینی می‌کنید تعداد کلمات کلیدی هدفمند در بلندمدت قابل مدیریت باشد.

ساختار Hagakure گوگل ادز

Hagakure روشی برای ساختار دهی کمپین های شما بر اساس حجم زیادی از داده ها است، که اغلب به معنای استفاده از صفحات فرود به جای کلمات کلیدی است.

مزایا و معایب Hagakure

با اینکه ساختار Hagakure گوگل ادر ساده و تنظیم آن آسان است اما مستلزم اعتماد به این موضوع است که الگوریتم های گوگل، درک خوبی از سایت شما دارند و جستجوهای مناسبی به هر صفحه ارسال می کنند.

برای استفاده از این ساختار، شما به دو عامل نیاز دارید: وب سایتی با ساختار خوب و داده های کافی.

اگر کمپین شما کوچک است، یا فکر می‌کنید تعداد بازدیدهای زیادی ایجاد نمی‌کند، از ساختار Hagakure گوگل ادز استفاده نکنید.

ساختار Match type گوگل ادز

ساختار Match type که به آن match type mirroring نیز گفته می‌شود، روشی است که شامل ایجاد گروه‌های تبلیغاتی تکراری است که هرکدام برای یک نوع تطبیق کلمه کلیدی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین می توانید یک کمپین برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی یا مفاهیم اصلی که به آنها علاقه دارید، ایجاد کنید و داخل آن، یک گروه تبلیغاتی Match type، یک گروه phrase match و یک گروه broad match ایجاد کنید.

این کار حساب گوگل ادز شما را کارآمدتر می‌کند زیرا تقریباً می‌توانید انتظار داشته باشید که گروه‌های Match type ، عملکرد بهتری داشته باشند، حتی اگر گروه‌های phrase match و broad match به خوبی جواب ندهند.

ساختار اکانت گوگل ادز

این ساختارهای گوگل ادز، به شما کمک می کند تا در زمان و هزینه خود و در مدیریت کلمات کلیدی صرفه جویی کنید، نه تنها وقتی صحبت از منفی سازی به میان می آید، بلکه به شما امکان می دهد CPC های خود را بر اساس گروه تبلیغاتی مدیریت کنید.

مزایا و معایب ساختار Match typ

از جنبه مثبت، مدیریت آن، حتی برای کمپین های بزرگ، آسان است. ایجاد گروه‌های تبلیغاتی متعدد بر روی یک کلمه کلیدی اما با تنوع خاص، به شما این امکان را می‌دهد که کمپین خود را به بخش‌های قابل مدیریت بیشتری تقسیم کنید.

پیشنهاد نویسنده: چگونه بودجه کمپین های گوگل ادز را تعیین کنیم؟

از معایب این ساختار می توان به این نکته اشاره کرد که اگر اگر چیزی را از دست بدهید یا در آن اشتباه کنید، کل ساختار کمپین های شما ممکن است شکست بخورد. بنابراین شاید ساختار Match type برای کسانی که تازه وارد تبلیغات گوگل شده اند، مناسب نباشد.

جمع بندی

اگر در مورد اینکه چه نوع استراتژی باید برای ساختار کمپین خود انتخاب کنید، مطمئن نیستید یا نگران این هستید که ممکن است مدیریت گروه ها و کمپین ها از عهده شما بر نیاید، می توانید این کار را به شانار گروپ بسپارید. کارشناسان ما با آگاهی از جدیدترین استراتژی ها و ساختارهای کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز به شما کمک می کنند که بیشترین سود را از بازاریابی در گوگل ادز ببرید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *