چگونه بودجه کمپین های گوگل ادز را تعیین کنیم؟

بودجه گوگل ادز

تبلیغات در گوگل به شما امکان می دهد بودجه تبلیغات خود را به صورت روزانه برای کمپین های گوگل ادز تعیین کنید. اگر از روش تنظیم روزانه بودجه گوگل ادز استفاده می کنید معمولاً باید بودجه ماهیانه ای که صرف هر کمپین می کنید را تخمین بزنید و مطمئن شوید بودجه کافی برای کمپین های گوگل ادز خود دارید. پس از تعیین بودجه ماهیانه بهتر است آن را بر 30.4 روز تقسیم کنید (چون برخی از ماه های سال 31 روز دارند) تا مجموع بودجه روزانه را مشخص کنید. این روش، راهی آسان برای تخمین بودجه روزانه کمپین های گوگل ادز شماست.

یکی از مواردی که در بودجه روزانه باید در نظر داشت این است که تبلیغات گوگل محدودیت مشخصی برای بودجه اختصاص داده شده روزانه قائل نمی شود و می تواند تا 20 درصد از بودجه کل به منظور جبران نوسان در ترافیک جستجوی روزانه تجاوز کند. به عبارت دیگر، بودجه یک روز ممکن است بیش از بودجه روزانه باشد، زیرا حجم جستجوی کمپین شما در آن روز بیشتر از روزهای دیگر بوده است.

مطالعات بیشتر: چگونه سود آوری را در گوگل ادز اندازه گیری کنیم؟

نیازی به نگرانی در مورد این نوسان در هزینه های روزانه نیست زیرا گوگل ادز از افزایش بودجه ماهانه کمپین شما جلوگیری می کند. اگر هزینه شما بیش از بودجه ماهانه تان باشد، تبلیغات گوگل به شما اعتبار اختصاص خواهد داد و اگر کمتر باشد، بودجه شما برای کمپین های بعدی حفظ خواهد شد.

بودجه کمپین در گوگل ادوردز چگونه تعیین می شود؟

در گوگل ادز، این گزینه را دارید که میانگین بودجه روزانه یا بودجه مشترک را برای یک کمپین تنظیم کنید. شما می توانید با میانگین مبلغی که می خواهید در روز برای آن کمپین خرج کنید، یک بودجه متوسط ​​روزانه تعیین کنید.

کمپین بودجه گوگل ادز

اگر می‌خواهید میانگین بودجه روزانه خود را در همه کمپین‌ها بررسی کنید، می‌توانید از ستون «budget» در زیر برگه campaigs استفاده کنید. اگر ترجیح می دهید به بودجه خود به صورت ماهانه فکر کنید، می توانید بودجه ماهانه خود را با ضرب ​​بودجه روزانه در 30.4 محاسبه کنید.

تعیین بودجه کل برای کمپین تبلیغات گوگل

روش دیگر، تخمین کل بودجه کمپین است. اگر از قبل می دانید که چقدر می خواهید برای یک کمپین خاص با بودجه ای حساس به زمان هزینه کنید، می توانید از این گزینه استفاده کنید. فرض کنید که یک وبینار در راه است و می‌خواهید فقط سه هفته برای تبلیغ آن هزینه کنید. شما می توانید تاریخ شروع، تاریخ پایان و کل بودجه ای که می خواهید خرج کنید را تععین کنید و گوگل دقیقا طبق همین زمانبندی، تبلیغات را به مخاطب مورد نظر شما نمایش می دهد.

چگونه پیشنهاد و بودجه کمپین های گوگل ادز را انتخاب کنیم؟

برای اجرای تبلیغات خود در گوگل، باید در مورد بودجه مناسب و گزینه های پیشنهادی تصمیم بگیرید. بودجه شما محدودیتی را برای هر کمپین تبلیغاتی ایجاد می‌کند، بنابراین، مبلغ بودجه باید میانگین مبلغی باشد که می‌توانید در روز خرج کنید. بسته به نحوه مدیریت پیشنهادات، هزینه های واقعی شما ممکن است کمتر از این مقدار باشد.

توجه: تبلیغات گوگل، بودجه را به صورت روزانه محاسبه می کند. اگر نیاز به تعیین بودجه ماهانه دارید، بودجه روزانه را در 30.4 ضرب کنید که میانگین تعداد روزهای یک ماه است. از گزارش بودجه گوگل ادز می توانید برای مشاهده محدودیت هزینه ماهانه و پیش بینی بودجه ماهانه کمپین های گوگل ادز خود استفاده کنید.

مطالعات بیشتر: پرسونا چیست و کاربرد آن در کمپین های مارکتینگی

حداکثر پیشنهاد هزینه به ازای هر کلیک، بیشترین مبلغی است که مایلید برای یک کلیک روی تبلیغ خود بپردازید. با مدیریت پیشنهادات خود، ممکن است بر میزان ترافیک دریافتی از تبلیغات و همچنین بر بازگشت سرمایه ای که آنها ایجاد می کنند تأثیر بگذارید. با پیشنهادهای بالاتر، کمپین شما احتمالاً ترافیک بیشتری دریافت می کند، اگرچه احتمالاً پول بیشتری خرج خواهید کرد. با قیمت‌های پایین‌تر، کمپین شما احتمالاً کلیک‌ها و تبدیل‌های کمتری دریافت می‌کند.

تعیین بودجه مشترک برای کمپین های گوگل ادز

بودجه های مشترک زمانی موثر هستند که تعدادی کمپین با یک هدف مشترک برای مشتری داشته باشید. برای مثال، زمانی که کمپین‌های فصلی دارید که از تعطیلات خاص مانند شب سال نو یا روز ولنتاین بهره می‌برند، می‌توانید بودجه مشترکی تنظیم کنید تا هزینه‌های مربوط به همه کمپین‌های فصلی آنها را محدود کنید.

می توانید به بودجه های مشترک در حساب تبلیغات گوگل دسترسی داشته باشید.

بودجه را نمی توان برای کمپین هایی که بخشی از یک گروه هستند یا کمپین هایی که به صورت آزمایشی اجرا شده اند، به کار برد.

گوگل چگونه بودجه کمپین ها را محاسبه می کند؟

از آنجایی که ترافیک روز به روز در نوسان است، ممکن است گوگل به کمپین شما اجازه دهد در یک روز بیشتر از میانگین بودجه گوگل ادز روزانه خود هزینه کنید.

کاربرد بودجه گوگل ادز

با این حال، هزینه کمپین شما هرگز از 2 برابر میانگین بودجه روزانه تان در یک روز، تجاوز نمی کند.

از طرف دیگر، در یک دوره صورتحساب معین، حداکثر بودجه شما به مبلغ متوسط ​​بودجه روزانه تان ضربدر ۳۰.۴ خواهد بود و فراتر از آن هزینه ای از شما دریافت نمی شود.

اگر گوگل تبلیغات شما زیاد نمایش بدهد و هزینه‌های شما در ماه از مبلغی که باید در یک ماه پرداخت می‌کردید بیشتر شود، با توجه به میانگین بودجه روزانه‌ای که تعیین کرده‌اید، هزینه‌های شما همچنان از سقف شارژ ماهانه کمپین تان تجاوز نمی‌کند.

آیا کمپین های شما از تمام بودجه تان استفاده می کنند؟

تنظیمات بودجه گوگل ادز شامل گزینه مشاهده بودجه پیشنهادی است که بر اساس تجزیه و تحلیل عملکرد کمپین شما، معمولاً در 15 روز گذشته ارائه می شود.

تصور اکثر افراد از تبلیغ در گوگل ادز، نمایش تبلبغی است که بالاترین پیشنهاد بودجه روزانه را داده است. اما گوگل در اصل از کیفیت و قیمت پیشنهادی برای تعیین رتبه نمایش آگهی شما به یک اندازه استفاده می کند. بنابراین حتی اگر بودجه رقبای شما بیشتر از شما باشد، همچنان می‌توانید با انتخاب کلمات کلیدی و تبلیغات بسیار مرتبط، رتبه بالاتری را با قیمت پایین‌تر کسب کنید.

بودجه گوگل ادز معمولا کمتر از حداکثر پیشنهاد شما است. زیرا فقط مبلغی را پرداخت می کنید که برای حفظ رتبه آگهی‌تان و همه قالب‌های تبلیغاتی نشان‌داده‌شده در آن، مانند لینک به سایت سایت، لازم است را پرداخت می‌کنید. مبلغی که پرداخت می‌کنید، CPC واقعی نامیده می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله، راه‌های مختلفی برای تنظیم بودجه کمپین های گوگل ادز و مجموعه کاملی از استراتژی‌های پیشنهاد قیمت را مطرح کردیم. به طور کلی، اکثر کسب و کارها شروع به تنظیم قیمت پیشنهادی خود با حداکثر کلیک یا براساس cpc می کنند. اگر برای تعیبن بودجه کمپین های تبلیغاتی خود نیاز به راهنمایی بیشتری دارید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *