5 هدف اساسی در اجرای کمپین گوگل ادز

هدف از کمپین گوگل ادز چیست

در اجرای هر نوع بازاریابی آنلاین از جمله هدف کمپین گوگل ادز، چندین هدف وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید که شامل مواردی مانند بازگشت سرمایه (ROI)، نرخ تبدیل شما، و نحوه مقایسه کانال AdWords با سایر کانال های تبلیغاتی هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه تخصیص بودجه بازاریابی تان، می شود.

این پست در مورد اهداف خاصی است که باید در گوگل ادز AdWords تعیین کنید تا مطمئن شوید که بهترین سود را از سیستم بازاریابی پولی آنها دریافت می کنید.

هدف اول: ساختار بندی مناسب حساب کاربری گوگل ادز

اولین هدف کمپین گوگل ادز که باید تعیین کنید داشتن ساختار حساب کاربری مناسب است. شاید کمی عجیب به نظر برسد که ساختار بندی مناسب را به عنوان یک هدف تعیین شود، اما به راحتی قابل دستیابی است و به شما کمک می کند تا به سایر اهداف خود به طور موثرتر برسید. در زیر تصویری از یک حساب کاربری که ساختار آن، به خوبی طراحی شده را می بینید:

مزایا هدف کمپین گوگل ادز

ساختاری که به درستی طراحی شده دارای سه سطح است:

  1. سطح کمپین
  2. سطح گروه تبلیغاتی
  3. سطح نمره کیفیت

سطح کمپین به شما امکان می دهد کمپین های خود را بر اساس هدف یا اهداف خاصی را در گوگل ادز متمایز و تقسیم بندی کنید. این اهداف ممکن است شامل مواردی مانند راه اندازی یک کمپین برای اجرا در فصل تعطیلات یا داشتن یک کمپین مداوم برای تبلیغ یک خدمات یا محصول خاص باشد.

سطح گروه تبلیغاتی به شما امکان می دهد روی صفحات فرود خاصی در آن کمپین تمرکز کنید و حساب خود را مرتب نگه دارید. هر گروه تبلیغاتی باید فقط تعداد انگشت شماری تبلیغات و تعداد انگشت شماری کلیدواژه داشته باشد تا به بهترین نحو هدف خود شما را از تبلیغات در گوگل ادز به حداکثر برساند.

همچنین بخوانید : چگونه یک کمپین گوگل ادز موفق و سودآور راه اندازی کنیم؟

ردیف پایین را سطح امتیاز کیفیت می نامیم. سطح امتیاز کیفیت برای نمایش در در صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) مهم ترین نکته است. سه عنصر در این سطح وجود دارد: کلمات کلیدی، متن آگهی و صفحات فرود شما. دلیل اینکه ما آن‌ها را با هم در یک گروه قرار دادیم این است که وقتی گوگل امتیاز کیفیتی را به یک کلمه کلیدی خاص اختصاص می‌دهد و تعیین می‌کند تبلیغ شما در جستجوی مرتبط با کلمات کلیدی، کجا نمایش داده می‌شود، هر سه جزء در نظر گرفته می‌شوند.

هدف دوم: دریافت کلیک از تبلیغ نمایش داده شده

منظور از تبلیغات هدف کمپین گوگل ادز، دریافت کلیک است. وظیفه تبلیغ در گوگل ادز این است که کاربر نهایی مناسب را جذب کند تا روی آن کلیک کند و به صفحات فرود شما هدایت شود که همه چیز را در مورد محصولات و خدمات شما به آنها بگوید و آنها را به مشتری تبدیل کند.

کارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای بهبود محتوای تبلیغات با درخواست جستجوی مشتریان انجام دهید. ساده ترین آنها استفاده از درج متن پویا در متن تبلیغاتی است. اینجاست که می‌توانید مشخص کنید که کلمات کلیدی که افراد در گوگل تایپ کرده‌اند با آنچه در عنوان و متن آگهی شما نمایش داده می‌شود، مرتبط است.

اگر هدف خود را روی نوشتن محتوای مناسب و کاربرپسند متمرکز کنید، این ارتباط را تا حد زیادی بهبود می بخشید که به بهبود نمره کیفیت شما و کاهش هزینه ها کمک می کند.

نکته آخر این است که گوگل نتایج بسیار مرتبط را دوست دارد زیرا آنها را قادر می سازد تا تجربه کاربر نهایی بهتری را برای جستجوگران ارائه دهند. آنها می خواهند کاربران همیشه برای جستجوی خود از گوگل استفاده کنند و شما می توانید با نوشتن تبلیغات موثر به آنها کمک کنید تا به هدف خود برسند و البته شما نیز در کمپین گو،ل ادز خود کاملا موفق عمل کنید.

هدف سوم: راه اندازی تبلیغ مناسب در گوگل ادز به طوری که مردم بخواهند روی آن کلیک کنند

هدف کمپین گوگل ادز برای راه اندازی تبلیغات این است که وقتی مردم به دنبال محصولات و خدمات شما هستند، تبلیغ شما نمایش داده شود. گوگل الگوریتم برجسته ای دارد که به آن‌چه افراد در نوار جستجو تایپ می‌کنند و تبلیغات و نتایجی که به آن‌ها نشان داده می‌شود، ارتباط برقرار می‌کند. کار شما، با کمک ابزار برنامه ریز کلمات کلیدی، این است که بفهمید افراد چه چیزی را در نوار جستجو تایپ می کنند تا کلمات کلیدی شما آن جستجوها را هدف قرار دهد.

کلمات کلیدی مختلف بر اساس نوع تطابقی که انتخاب می‌کنید، تبلیغات مختلفی را راه‌ اندازی می‌کنند و در نتایج جستجوی مختلف نشان داده می‌شوند. چهار نوع تطابق برای کلمه کلیدی در گوگل ادز وجود دارد: تطابق گسترده، تطابق گسترده اصلاح شده، تطابق با عبارت و تطابق دقیق.

هرچه کلمه کلیدی هدف کمپین گوگل ادز محدودتر باشد، با در نظر گرفتن اینکه، با تطابق گسترده بیشترین دسترسی و با تطابق دقیق، محدودترین دسترسی را خواهید داشت، تعداد دفعات نمایش تبلیغات شما کمتر خواهد بود.

دانستن هدف کمپین گوگل ادز

تنظیم پیش‌فرض برای همه کلیدواژه‌ها، تطابق گسترده است، بنابراین تبلیغات شما تا حد امکان نشان داده می‌شود، اما شما کنترل زیادی برای محدود کردن تعداد دفعات نمایش آگهی خود دارید تا کاربران نهایی خود را به طور مؤثرتری هدف قرار دهید.

هدف چهارم: کدام تبلیغ موثرترین تبلیغ در گوگل ادز است

در هر کمپین، گروه های تبلیغاتی مختلفی خواهید داشت که ترافیک صفحات فرود مختلف را هدف قرار می دهند.
هدف یک گروه تبلیغاتی این است که هدف شما را سازماندهی کند و به یافتن صفحات فرود با بالاترین تبدیل با متن آگهی مربوط به آن گروه، کمک کند. گروه تبلیغاتی گوگل ادز به سادگی شامل گروه هایی از تبلیغات مشابه است. در هر گروه تبلیغاتی باید کلمات کلیدی مشابهی داشته باشید که آن تبلیغات را هدف قرار می دهند.

هدف پنجم: به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه تبلیغات خود

هدف کمپین گوگل ادز شما چیست؟ آیا هدف شما تبلیغ محصول یا خدمات خاصی است؟ آیا می توان از یک رویداد خارجی خاص مانند فصل خرید تعطیلات یا فروش جمعه سیاه / دوشنبه سایبری استفاده کرد؟

نکته کلیدی که باید در نظر داشته باشید این است که فقط هدف کمپین گوگل ادز خود را تعیین کنید. هر کمپین چرخه حیات خود را دارد. باید شروع، میانه و پایان داشته باشد. هیچ کمپینی نباید برای همیشه بدون تغییر ادامه یابد.

همچنین بخوانید : نصب کمپین یونیورسال اپ در کمتر از ۶۰ ثانیه

در سطح کمپین، شما بودجه، هدف گذاری و به طور ایده آل نرخ تبدیل خود را کنترل خواهید کرد. برای پیگیری موثر نرخ تبدیل خود، باید حساب های گوگل ادز خود را با حساب های تجزیه و تحلیل شده خود پیوند دهید و این دو با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

تنظیمات بودجه به صورت روزانه هستند، بنابراین باید تعیین کنید که نرخ تبدیل شما در روز چقدر خواهد بود. اما تنظیمات هدف‌گیری شامل مواردی مانند اینکه کدام شبکه را هدف قرار دهید، جایی که از نظر جغرافیایی هدف قرار می‌دهید، نوع تبلیغاتی که ارائه می‌دهید و تاریخ شروع و پایان کمپین شما می‌شود.

حتی داشتن چیزی به سادگی طرح کلی بالا شما را روی اهداف خود برای این کمپین متمرکز نگه می دارد.

جمع بندی

به خاطر داشته باشید سه عامل وجود دارد که در آخرین سطح ساختار هدف کمپین گوگل ادز شما دست به دست هم می دهند تا دقیقاً تعیین کنند که در هر بار نمایش تبلیغات تان به ازای هر کلیک چقدر پرداخت خواهید کرد. اگر کلمات کلیدی بسیار هدفمند، متن تبلیغاتی بسیار هدفمند و صفحات فرودی دارید که تجربه کاربری عالی را بر اساس کلمات کلیدی که در گوگل تایپ شده، ارائه می دهند، همه این ویژگی ها در کنار هم، امتیاز کیفیت عالی را به تبلیغات شما در گوگل ادز می دهند و در نتیجه هدف شما از راه اندازی کمپین براورده خواهد شد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *