روش های کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب

یوتیوب نیمی از اینترنت است: این یعنی 1.9 میلیارد کاربر که هر ماه به این سیستم وارد می شوند. اما در عین حال در هر دقیقه، 500 ساعت ویدئو در سایت آپلود می شود. بنابراین مطمئناً راه های زیادی وجود دارد که می توان کسب درآمد از یوتیوب کرد. در این مقاله چند نمونه از این کارها را به شما معرفی می کنیم.

1. به برنامه شریک YouTube بپیوندید

برنامه شریک YouTube نحوه دسترسی کاربران عادی یوتیوب به ویژگی‌های ویژه در پلتفرم است.

برای کسب درآمد در یوتیوب نیازی نیست شریک باشید (تنها راه‌اندازی یک حساب AdSense و دریافت بازدید برای مدیریت آن کافی است)، اما شریک بودن کار را بسیار آسان‌تر می‌کند.

همچنین بخوانید : تبلیغات یوتیوب از طریق گوگل ادز

شرکای YouTube به جریان‌های درآمدی متعددی دسترسی دارند: نه فقط تبلیغات ویدیویی، بلکه هزینه‌های اشتراک YouTube Premium، و ویژگی‌هایی که مستقیماً از کیف پول طرفداران وفادار شما استفاده می‌کنند، مانند Super Chat یا عضویت‌ در کانال ها.

برای اینکه به یکی از شرکای یوتیوب تبدیل شده و از این راه کسب درامد کنید، فقط کافی است ۵ مرحله زیر را طی کنید:

مرحله 1: یک کانال YouTube راه اندازی کنید

مرحله 2: برای کانال خود به اندازه ای فالور جمع کنید که الزامات برنامه شریک YouTube را برآورده کند. برای پیوستن به این برنامه، به حداقل 1000 فالور و 4000 ساعت ویدئو طی 12 ماه گذشته نیاز دارید.

مرحله 3: یک حساب AdSense راه اندازی کنید

این کار، بسیار ساده است. می توانید راهنمای رسمی YouTube برای حساب های AdSense را دنبال کنید. (YouTube’s official guide to AdSense accounts)

مرحله 4: ویژگی های جدید کسب درآمد از یوتیوب را پیدا کنید

هر کانال کسب درآمد، شرایط متفاوتی دارد. برای مثال:

  • درآمد از طریق تبلیغات: برای کسب درآمد تبلیغاتی از یوتیوب، باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و باید محتوایی ایجاد کنید که برای تبلیغ‌کننده مناسب باشد. اساساً، هرچه ویدیوهای شما بحث‌ برانگیزتر باشد، تبلیغ‌ کنندگان YouTube راحت‌تر روی آن‌ها تبلیغات را اجرا می‌کنند و درآمد بیشتری کسب می‌کنید.
  • درآمد YouTube Premium: اگر یکی از اعضای YouTube Premium ویدیوی شما را تماشا کند، بخشی از هزینه اشتراک او را دریافت می‌کنید. (این یک گزینه اتوماتیک است که خوب است.)
  • عضویت در کانال: برای اینکه بتوانید عضویت کانال را به مشترکین خود بفروشید (یعنی طرفداران شما مبلغ اضافی را به شما بپردازند)، باید بیش از 30000 فالور داشته باشید.
  • فروش کالا: برای فروش کالا از قفسه کالای YouTube، باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و حداقل 10000 مشترک داشته باشید.
  • پرداخت‌های سوپر چت: اگر می‌خواهید طرفداران شما توانایی پرداخت را داشته باشند تا پیام‌هایشان در چت‌های زنده در جریان پخش زنده شما برجسته شود، باید حداقل 18 سال داشته باشید (و در کشوری زندگی کنید که این ویژگی در آن ارائه می‌شود).

2. محتوای تبلیغاتی آماده کنید و برای انتشار آن در یوتیوب از برندهای مرتبط هزینه دریافت کنید

برای اینفلوئنسر بودن لازم نیست در اینستاگرام حضور داشته باشید. مزیت استراتژی #sponcon این است که مجبور نیستید کسب درآمد خود را به YouTube محدود کنید. شما مستقیماً با یک برند مذاکره می کنید و آنها مستقیماً به شما پول می دهند. جای تعجب نیست که این یک راه محبوب برای کسب درآمد از طریق یوتیوب برای یوتیوبرها است.

کسب درآمد یوتیوب چگونه است

اگر بتوانید برای برندها، مخاطبان زیادی جمع کنید و محتوای شما با بازار هدف آنها مرتبط باشد، احتمالاً می توانید آنها را راضی کنید که برای ارائه محتوای شما در یوتیوب هزینه کنند.

برای این نوع کسب درآمد از یوتیوب نیز باید ۳ مرحله زیر را طی کنید:

مرحله 1: یک برند برای شراکت پیدا کنید

در مورد برند هایی که می توانید برای آنها محتوای تبلیغاتی بسازید، فکر کنید. ثبت نام در یک پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ را در نظر بگیرید. اینها وب‌سایت‌های واسطه‌ای هستند که به تیم‌های بازاریابی کمک می‌کنند تا اینفلوئنسرهای مناسب برای همکاری را پیدا کنند.

مرحله 2: قرارداد ببندید

طبق مطالعه اخیری که توسط پلتفرم بازاریابی اینفلوئنسر Klear انجام شده، ویدیوهای یوتیوب به طور متوسط ​​گرانترین نوع محتوای حمایت شده توسط برندها هستند که می توانند از اینفلوئنسرها خریداری شوند. اساساً، اینفلوئنسرهای یوتیوب می‌توانند برای ویدیوهای خود هزینه بیشتری نسبت به استوری‌های اینستاگرام یا پست‌های فیسبوک دریافت کنند، زیرا تولید ویدیو هزینه بیشتری دارد.

نرخ شما ممکن است بر اساس تعداد مخاطبان، میزان تعامل و ارتباط با شریک بالقوه تان متفاوت است، قبل از امضای قرارداد ارزش کار خود را تخمین بزنید.

مرحله 3: در مورد آگهی حمایت شده خود شفاف باشید

محتوای حمایت شده، نوعی تبلیغات است. این بدان معناست که باید مطمئن شوید که با خط‌ مشی‌های تبلیغاتی Google ads همگام هستید. FTC (ایالات متحده) و ASA (بریتانیا) هر دو دستورالعمل هایی دارند که اگر آمریکایی یا بریتانیایی هستید، باید از آنها نیز آگاه باشید.

شفافیت، نه تنها برای سلامت حقوقی شما خوب است، بلکه برای رابطه شما با مخاطبانتان نیز مفید است. YouTube یک ویژگی افشای قابل مشاهده دارد که به شما کمک می کند مطمئن شوید که مخاطبان شما از اینکه شما برای آنها تبلیغ می کنید، آگاه هستند.

3. برای کسب درآمد از یوتیوب، افیلیت پارتنر شوید

اگر مخاطبان یوتیوب شما وفادار و متعهد هستند، اما از نظر تعداد هنوز به حدنصاب نرسیده اند، به دنبال شرکت هایی باشید که در افیلیت مارکتینگ سرمایه گذاری می کنند.

یوتیوبرهای وابسته به کسب‌وکارها، مخاطبین خود را تشویق می‌کنند که از فروشگاه آنلاین برند یا صفحات محصول خاصی بازدید کنند. سپس درصدی از فروش را از طریق لینک های وابسته خود دریافت می کنند.

همچنین بخوانید : کسب درآمد از گوگل ادز

از نظر راه‌اندازی و آماده سازی، افیلیت مارکتینگ مشابه محتوای تبلیغاتی است، بنابراین برای کسب درآمد از یوتیوب می توانید مراحل محتوای تبلیغاتی را دنبال کنید.

4. از طرفداران خود بخواهید مستقیماً به شما پول بدهند

این استراتژی برای کسب درآمد در YouTube شامل چند جریان درآمدی متفاوت است، اما همه آنها یک نکته مشترک دارند: طرفداران شما باید بتوانند با کارت اعتباری خود، پرداخت را انجام دهند. برای تشویق مخاطبین به پرداخت، می توانید از روش های زیر برای کسب درآمد از یوتیوب استفاده کنید.

مرحله 1: چت‌های زنده را میزبانی کنید تا افراد بتوانند از Super Chat استفاده کنند

در اوایل سال 2017، یوتیوب ویژگی قبلی خود را برای تأمین مالی طرفداران با Super Chat جایگزین کرد. این ویژگی تنها برای شرکای YouTube در هنگام پخش زنده در دسترس است.

اساساً، بینندگان شما می‌توانند نظرات خود را در جریان چت زنده برجسته کنند – آنها برای مدت زمان مشخصی بسته به مبلغی که پرداخت می‌کنند برجسته و پین می‌شوند.

مرحله 2: طرفداران خود را تشویق کنید تا عضو کانال شوند

جوین شدن در یوتیوب

Source: YouTube

یوتیوب این امکان را ارائه می دهد که به بینندگان شما اجازه می دهد برای عضویت در کانال شما به شما پول بدهند. در ازای آن، ایموجی‌های سفارشی، نشان‌ها و دسترسی به موارد انحصاری فقط برای اعضا مانند چت‌های زنده با پرداخت امکان پذیر می شود.

شما باید یک استراتژی برای ارتقا ایجاد کنید تا افراد را متقاعد کنید که عضو شوند، این استراتژی ممکن است شامل چندین سطح عضویت باشد یا مانند Super Chat که فقط برای شرکای YouTube در دسترس است‌، یک سطح داشته باشد.

مرحله 3: طرفداران خود را تشویق کنید تا مشترک YouTube Premium شوند

این روش به طور غیر مستقیم به نفع کانال شما است و به کسب درامد شما از یوتیوب کمک می کند. وقتی اعضای YouTube Premium کانال شما را تماشا می کنند، بخشی از هزینه اشتراک آنها به حساب شما واریز می شود.

جمع بندی

اگر یکی از ۴ روشی که برای کسب درآمد از یوتیوب به شما معرفی کردیم را دنبال کنید و از آن استفاده کنید، مطمئنا فروش کالاها، بستن قرارداد با برندها و انتشار محتوای تبلیغاتی می‌تواند برای شما درآمد ایجاد کنند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *