انتخاب متن مناسب برای تبلیغات گوگل ادز

هدف اصلی یک کسب و کار از ساخت کمپین تبلیغاتی گوگل ادز، رسیدن به مشتری بیشتر، معرفی نام تجاری کسب و کار شما و فروش هرچه بیشتر محصولات و خدماتتان می باشد. در این حین اهمیت انتخاب یک تیتر و متن مناسب برای نمایش تبلیغات گوگل ادز امری مهم به شمار می رود زیرا تیترهای تبلیغ دروازه های ورود کاربران وب به وب سایت شما هستند.

با توجه به محدودیت کاراکتری که در تیترها وجود دارد شاید فکر کنید گنجاندن تمام مزایا و ویژگی های مهم متن در آن، کار بسیار دشواری باشد. بنابراین شما می بایست از خلاقیت خود استفاده کنید تا از 9 رقیب دیگر در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل پیشی گرفته و بهترین جایگاه را داشته باشید.

از آنجا که بسیاری از رقبای شما از درج کلمه کلیدی پویا و مشابه استفاده می کنند، متوجه خواهید شد که حرف نهایی بسیاری از تبلیغات آن ها همانند هم است. شما نیز ممکن است در بین این کلمات کلیدی گم شوید و شانسی برای کلیک شدن نداشته باشید.
ما در این مقاله قصد داریم به برخی از راهکارهای طراحی و تولید یک تیتر تبلیغاتی مناسب بپردازیم.

نکاتی درباره ی طراحی متن تبلیغاتی مناسب

1. سعی کنید تیتر خود را به نحوی تولید کنید که رنگ و بوی تازگی بدهد زیرا کاربران وب همواره به دنبال موضوعات جدیدی هستند.

2. از آنجایی که تعداد کاربرانی که تیتر آگهی را می خوانند تقریبا پنج برابر تعداد کاربرانی است که متن آگهی تبلیغات در گوگل را می خوانند و وارد وب سایت شما می شوند؛ درج کردن نام تجاری و همچنین محصول و خدمات تبلیغی شما امری الزامی می باشد.

3. تا حد امکان سعی کنید به جای افعال منفی از افعال مثبت استفاده کنید حتی در زمانی که معنی و مفهوم کل یک عبارت مثبت باشد.

متن مناسب برای تبلیغات گوگل ادز
اهمیت خلاقیت در تیتر آگهی تبلیغاتی خود را هیچ گاه فراموش نکنید. تحقیقات نشان می دهد آگهی هایی که از متن کسل کننده استفاده کرده اند تعداد کمی از کاربران وب از طریق تبلیغات گوگل ادز وارد وب سایتشان شده اند.

5. سعی کنید از چند متن تبلیغاتی برای نمایش در صفحه نتایج گوگل استفاده کنید. به طور مثال برای تبلیغ هر محصول و یا خدمات خود ۳ متن و تیتر جدا در نظر بگیرید، یکی از متن ها که CTR بالاتری دارد به توسط گوگل ادز انتخاب می شود و بیشتر از دیگر متن های تبلیغاتی نمایش داده می شود.

6. سعی کنید از کلماتی قوی برای جلب توجه کاربران وب در متن تبلیغ خود استفاده کنید. تعداد این کلمات کم است ولی میزان تاثیر بالایی بر روی کاربران می گذارد.

7. تیتر تبلیغ شما باید به نحوی طراحی و ساخته شود که کاربران وب را جذب خود کند و اجازه ندهد که کاربران بی تفاوت از تبلیغ شما بگذرند و در نهایت برای آن ها انگیزه ای ایجاد شود.

8. آنچه شما را نسبت به رقبایتان بی نظیر می کند را در تیترها برجسته کنید. به عنوان مثال حمل رایگان، تنوع خیره کننده، جنس مرغوب و مواردی مانند این ها را به مشتریان اطلاع دهید. پس محصولات، خدمات یا مواردی که باعث رقابت شما می شوند به نمایش بگذارید.

9.خوب است که تیترها قیمت ها، تبلیغات و محصولات انحصاری شما را در بر بگیرند. مردم معمولاً برای تصمیم گیری در مورد چیزی از جستجوی گوگل استفاده می کنند. آنچه را که باید تصمیم بگیرند به آن ها بدهید. اگر حتی تخفیف محدودی روی محصولات و خدمات خود دارید یا دارای کالای انحصاری هستید حتما در تیتر جای دهید.

10.مشتریان را وادار به اقدام کنید. اگر چیزی می فروشید در تیتر تبلیغات خود به افراد بگویید چه چیزی می توانند بخرند. اگر خدمتی ارائه می دهید به افراد  بگویید چگونه با شما تماس بگیرند. تماس جهت خرید، تماس همین امروز، سفارش، ثبت نام یا دریافت قیمت از جمله کلمه های درستی برای هدف شما هستند.

حداقل یکی از کلمات کلیدی خود را در تیتر برای گوگل ادز وارد کنید. کلمات کلیدی در متن آگهی شما ارتباط تبلیغ شما را با آنچه مردم میخواهند نشان می دهد.

به عنوان مثال اگر دوربین های دیجیتال را به عنوان کلمه کلیدی در نظر گرفته اید عنوان تبلیغات شما می تواند “خرید دوربین های دیجیتال” باشد. بیاموزید که چگونه بهترین لیست کلمات کلیدی را بسازید و سپس از به کارگیری آن ها در گوگل ادز استفاده کنید.

12.تبلیغ خود را با صفحه فرود خود مطابقت دهید. به صفحه ای که از طریق تبلیغات خود به آن لینک می دهید نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که تبلیغات یا محصولات تبلیغی شما در آن جا قرار گرفته است. اگر افراد آنچه را انتظار دارند پیدا نکنند ممکن است وب سایت شما را ترک کنند.

13.برای مشتریانی که از تلفن همراه برای جستجوهای خود استفاده می کنند جذاب باشید. افرادی که تبلیغات شما را در تلفن همراه می بینند بیشتر تمایل دارند که بدانند کجا هستید یا در همان لحظه با شما تماس بگیرند. اگر این موضوع برای شما هم اهمیت دارد آدرس مکان و شماره تلفن های خود را در تیتر متن خود جای دهید.

14.آزمایش کنید. برای هر گروه تبلیغی سه تا چهار تبلیغ ایجاد کنید و از پیام های مختلف برای هر یک استفاده کنید تا ببینید کدام یک بهترین نتیجه را دارد. گوگل ادز جایگاه تبلیغات را به طور خودکار جا به جا می کند تا بیشتر اوقات بهترین تبلیغات را نشان دهد. در مورد این الگوریتم گوگل بیشتر بدانید تا بهترین تیترها را آماده کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *