انتخاب بهترین آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ

انتخاب بهترین آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ که به آن بازاریابی اینترنتی نیز گفته می شود، به نوعی بازاریابی محصولات و یا خدمات اطلاق می شود که در آن از فناوریهای دیجیتال و عمدتاً اینترنت، گوشی های هوشمند تلفن همراه، و دیگر صفحات نمایش مانند کامپیوترها و سایر رسانه های دیجیتال استفاده می شود.

بازاریابی اینترنتی یا همان دیجیتال مارکتینگ در مقایسه با بازاریابی سنتی مزایای عمده ای از قبیل ارزانی، ماندگاری زیاد، هدفمند بودن، متناسب بودن با ظرفیت های هر کسب و کار، بازاریابی انبوه، اتلاف کمتر هزینه ها و همچنین مسائل محیط زیستی برخوردار است، و همین عوامل باعث ایجاد جایگاه خاص برای این نوع از بازاریابی شده است.

برخلاف بازاریابی سنتی که در رسانه های چاپی و شنیداری مورد استفاده قرار می گرفت، دیجیتال مارکتینگ از پیچیدگی های بیشتری برخوردار است، و به همین دلیل تخصص و حرفه کسانی که عمدتا در قالب آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کنند، حائز اهمیت فراوان است.

آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ

پیش از ادامه بحث در خصوص بازاریابی اینترنتی، نیاز است نیم نگاهی به روش های سنتی تبلیغات داشته باشیم. در روش سنتی تبلیغات، از رسانه های چاپی، دیداری – شنیداری، و یا تبلیغات محیطی مانند بیلبوردهای نصب شده در شهرها و کنار جاده ها استفاده می شد.
اگر بخواهیم بطور ساده بیان کنیم باید بگوییم که در همه این روش های سنتی، تبلیغات باید در معرض دید مخاطب قرار می گرفت تا احتمالا باعث اثرگذاری در مخاطب و در نهایت استفاده از کالا و یا خدمات تبلیغ شده می شود.
برای مثال، اگر تبلیغی از طریق یک بیلبورد انجام می شد، تا زمانی که مخاطبی در مسیر خود با آن بیلبورد مواجه نمی شد، مشاهده تبلیغ نیز صورت نمی گرفت.
در رادیو و تلویزیون به عنوان رسانه های شنیداری نیز اگر مخاطب در زمان پخش پیام تبلیغاتی با آن مواجه نمی شد، دیگر امکان مواجهه با پیام از بین می رفت. در رسانه های چاپی مانند روزنامه ها و مجلات نیز اگر فرد نسبت به خرید این رسانه ها اقدام می کرد، می توانست مخاطب تبلیغات نیز باشد.
با پیدایش اینترنت و افزایش کاربران آن در سطح جهانی، بسیاری از فعالیت های تجاری که وارد این عرصه شدند، با موفقیت های چشمگیری مواجه شدند. این موفقیت ها تا بدان حد است، که کمتر کسی می توانست چنین ظرفیت هایی را از اینترنت انتظار داشته باشد.
همین پیشرفت ها، لزوم وجود آژانس های تبلیغاتی معتبر در حوزه دیجیتال مارکتینگ را سرعت بخشیدند. امروزه آژانس های زیادی در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعال هستند، که شناخت بهترین آژانس ها می تواند موفقیت کسب و کارها را در معرفی و فروش بیشتر در پی داشته باشد.
از جمله ویژگی های بهترین آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ می توان به خلاقیت به منظور غنی سازی تجارب دیجیتال با ارائه راهکارهای نوآورانه و هوشمندانه اشاره کرد. در واقع این ویژگی به رشد کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ کمک می کند.
یک آژانس تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ که قصد دارد به بهترین گزینه در این حوزه پر‌رقابت تبدیل شود، باید حضور کسب و کارها را در محیط آنلاین به بیشترین میزان افزایش دهد، با بهره‌گیری از ظرفیت های اینترنت به رشد کسب و کارها کمک کند، و در مجموع با الزامات حضور مؤثر در اینترنت آشنا باشد.

آژانس دیجیتال مارکتینگ

با روی کار آمدن اینترنت و همه گیر شدن آن به نحوی که اکنون بیش از چهار میلیارد و 815 میلیون نفر از جمعیت جهان در حال استفاده از اینترنت هستند، و با پیشرفت هایی که در جنبه های مختلف این ابزار ارتباطی ایجاد شده، بازاریابی سنتی به طرز چشمگیری از مسیر رشد خود خارج شد و در مقابل دیجیتال مارکتینگ فرصت مناسبی برای عرض اندام پیدا کرد.

نگاهی به وضعیت دیجیتال مارکتینگ بر اساس آمارها

آمارها نشان می دهند که تا فوریه سال 2020، بودجه دیجیتال مارکتینگ شرکت ها در مقایسه با دوره مشابه سال 2019 میلادی با رشد 13 درصدی همراه بوده است.
این افزایش به تنهایی نشان دهنده اهمیت روز افزون کانال هایی مانند رسانه های اجتماعی و همچنین محتوا، بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) و استفاده از ویدئوها است. اشاره به موارد زیر تاییدی بر اهمیت دیجیتال مارکتینگ است:

  • بازاریابان و تبلیغات گران در سال 2020 حدود 13.5 درصد از بودجه تبلیغاتی خود را به تبلیغات موبایلی اختصاص دادند.· نرم افزارهای دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing Softwares) در سال 2019 میلادی حدود 44 میلیارد دلار به خود اختصاص دادند که پیش بینی می شود تنها درآمد تبلیغات موبایلی در سال 2020 میلادی حدود 66 میلیارد دلار باشد. جالب است بدانید که در فاصله سال های 2012 تا 2019 بیشترین درآمد تبلیغات دیجیتال به ترتیب نصیب شرکت های گوگل، فیسبوک، توئیتر، آمریکن آنلاین (AOL)، و یاهو شده است.
  • 69 درصد از مردم محتوای مورد نظر را از گوشی های هوشمند خود دریافت می کنند.
  • 89 درصد مردم در گوشی های خود از اپلیکیشن ها استفاده می کنند، در حالی که تنها 11 درصد از وبسایت ها استفاده می کنند.
  • 57 درصد از دارندگان موبایل در صورتی که یک سایت کسب و کار در موبایل به خوبی طراحی نشده باشد، یا به عبارتی ریسپانسیو (واکنش گرا) نباشد، آن را به دیگران معرفی نمی کنند.
  • 40 درصد از استفاده کنندگان موبایل در جستجوی کسب و کارهای محلی هستند.
  • یک پیشنهاد یا پیام موبایلی 10 برابر بیشتر از پیشنهاد یا پیامی که در رسانه های چاپی وجود دارد، دیده می شود.· بودجه تبلیغات موبایلی در سال 2019 حدود 190 میلیارد دلار در جهان بوده و پیش بینی می شود که این عدد تا سال 2022 به بیش از 280 میلیارد دلار افزایش یابد.
  • رشد خریدهای اینترنتی از طریق موبایل در مقایسه با خریدهای سنتی (حضوری) یا خرید از طریق کامیپوترها در حال افزایش است. پیش بینی می شود که خریدهای اینترنتی از طریق موبایل در سال 2021 با رشد قابل توجهی 54 درصد از کل خریدها را به خود اختصاص دهند.

در دنیای امروز، هر کسب و کاری با اتصال به اینترنت می تواند یک وب سایت ایجاد کرده و به عنوان یک کارآفرین شروع به ارائه خدمات کند. اما هر سایتی نمی تواند در جلب مشتری و افزایش فروش موفق عمل کند. موفقیت عملکرد یک وب سایت در گرو همکاری با بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ است که بتواند از روش های بازاریابی به روز برای جذب مشتریان استفاده کند.

اما قبل از اینکه به تصمیم گیری برای همکاری با یک شرکت تبلیغات و بازاریابی باشید، بهتر است اهداف و نتایج دلخواه خود را بشناسید.
اهداف هر کسب و کاری مانند روش های تبلیغاتی هر آژانس دیجیتال مارکتینگ موفقی، متفاوت است.

بهترین شرکت های دیجیتال مارکتینگ معمولا در یک یا دو زمینه تخصص دارند. هرچند بسیاری از آنها دارای پکیج های ارائه دهنده “خدمات کامل” هستند، اما معمولا پروژه هایی را که در آن تخصص دارند، بهتر انجام می دهند.

بنابراین اولین قدم در انتخاب بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ مناسب، درک اهداف خود و آنچه امیدوارید با همکاری با آن به دست آورید، است.
زمانیکه بدانید اهداف شما از تبلیغات و بازاریابی و نتایج مطلوبی از آن انتظار دارید، چیست بهتر می توانید ویژگی های یک آژانس دیجیتال مارکتینگ متناسب با نیازهای خود را بررسی کنید.

یافتن بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ می تواند تا حدودی مشکل باشد به خصوص اگر کسب و کار کوچکی دارید که به تازگی کار خود را شروع کرده باشد. در این مقاله، ویژگی هایی را که باید در انتخاب بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ به دنبال آن باشید و مواردی که باید از آنها اجتناب کنید، را بررسی می کنیم.

هنگامی که می خواهید تصمیم بگیرید با چه شرکت بازایابی کار کنید، به دنبال ویژگی های زیر باشید. بررسی این ویژگی ها به شما کمک می‌کنند تا ارائه‌دهندگان خدمات درجه یک را از آژانس هایی که ادعا می کنند بهترین هستند، تشخیص دهید.

1. بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ باید نمونه کارها یا فهرستی از مشتریان قبلی خود را داشته باشد

آژانس های بازاریابی دیجیتال هوشمند به افرادی که با آنها کار می کنند و کاری که انجام می دهند افتخار می کنند. علاوه بر این، آنها معمولاً نتایج موفقیت های خود را به نمایش می گذارند.

لزوماً لازم نیست بدانید که مشتریان قبلی آنها چه کسانی هستند اما اگر نمی توانید لیستی از مشتریان قبلی یا نمونه هایی از کار آنها را پیدا کنید، ممکن است به این معنی باشد که آنها تا به حال در انجام کار بازاریابی و تبلیغات خود موفق عمل نکرده اند.

شاید ارائه نمونه کار در خصوص برخی از انواع خدمات مانند بازاریابی محتوا و سئو به راحتی امکان پذیر نباشد و بهترین شرکت های دیجیتال مارکتینگ نتوانند نتیجه عملکرد خود را در یک نمونه کار به نمایش بگذارند اما حداقل باید فهرستی از مشتریانی که نتایج خوبی از استراتژی های آنها کسب کرده اند، داشته باشند..

بنابراین، برای یافتن بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ ، به سراغ شرکت های ارائه‌دهنده خدمات با نمونه کارهای مناسب بروید که با انتظارات شما مطابقت دارد.

2. اعضای تیم بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ در کار خود، مجرب و متخصص هستند

صرف نظر از نوع خدماتی که شرکت های بازاریابی ارائه می دهند، ضروری است مطمئن شوید اعضای تیم بازاریابی که استخدام می‌کنید تخصص لازم را برای تبلیغات و مارکتینگ پروژه شما دارند.

به عنوان مثال، اگر تیم بازاریابی، یک طراح گرافیک نداشته باشد، نمی توانید از آنها انتظار طراحی لوگو داشته باشید.

پس بهتر است برای انتخاب بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ ابتدا به صفحه درباره ما نگاه کنید تا با اعضای تیم بازاریابی آنها و مهارت و تخصصشان آشنا شوید.

3. وب سایت شرکت های بازاریابی معتبر، طراحی مناسبی دارد.

اگر بهترین بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ، یک وب سایت طراحی شده مناسب نداشته باشد، چطور می توانید از آنها انتظار داشته باشید که در بازاریابی وب سایت شما عملکرد خوبی داشته باشند؟

این نکته به خصوص برای شرکت های بازاریابی که خدمات سئو سایت را ارائه می دهند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

بنابراین، اگر طراحی وب سایت شرکت های مارکتینگ، کیفیت پایینی داشته باشد، بهتر است به سراغ آژانسی بروید که به طراحی خوب و ارائه تجربیات کاربری استثنایی در سایت خود اهمیت می دهد.

4. بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ، وعده های عجیب و غریب نمی دهد

وعده هایی که یک شرکت دیجیتال مارکتینگ برای افزایش فروش و کسب سود بیشتر و همچنین جذب مشتریان و فالوورها به شما می دهد، می تواند به شما نشان دهد که تا حد در حوزه کاری خود مسلط هستند.

برای مثال، هرکسی که ادعا می‌کند به سرعت و طی یک ماه می تواند سایت شما را به رتبه اول در گوگل برساند، مطمئنا نمی‌داند که سئو یک استراتژی بازاریابی بلندمدت است و حفظ آن نیز مستلزم کار مداوم است.

بنابراین، احتمالاً این شرکت، کمکی به بهینه سازی وب سایت شما نخواهد کرد.

به یاد داشته باشید که وعده های عجیب و غریب یا به ظاهر غیرممکن یک پرچم قرمز بزرگ است، پس بهتر است به همکاری با آژانس های دیجیتال مارکتینگ که شفافیت و وعده های واقع بینانه ارائه می دهند، پایبند باشید.

5. برقراری ارتباط با بهترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ آسان است

بهترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ، راه های برقراری ارتباط با مشتریان را تا حد امکان ساده می کنند.

اطلاعات تماس آنها صرف نظر از اینکه در چه صفحه ای از سایتشان هستید، بیش از یک کلیک با شما فاصله ندارد. در سایت آنها معمولا یک فراخوان واضح برای اقدام وجود دارد، بنابراین شما می دانید که در مرحله بعد چه کاری انجام دهید.

علاوه بر این، اولین قدم برای برقراری ارتباط با کارشناسان آنها به وضوح مشخص است. ممکن است از شما بخواهند فرمی را پر کنید تا خودشان با شما تماس بگیرند یا یک چت آنلاین داشته باشند که به راحتی بتوانید با یکی از کارشناسان آنها در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

اگر نحوه برقرار ارتباط با آنها واضح نیست یا پس از جستجوی زیاد هنوز هم نتوانستید با یکی از آنها ارتباط بگیرید، آژانس بازاریابی دیجیتال دیگری را انتخاب کنید که روند ساده ای برای تماس دارد.

نتیجه گیری

بازاریابی نیز مانند بسیاری از فرایندها در حال تغییر و تحول است. دیجیتال مارکتینگ ظرفیت های خود را در مقایسه با تبلیغات سنتی نشان داده و شرکت ها با هدف اختصاص هدفمند بودجه تبلیغاتی خود، درصدد استفاده از خدمات بهترین آژانس های تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ هستند، تا نتایج آن را در تراز مالی سالانه خود مشاهده نمایند.

اگر به دنبال همکاری با بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ هستید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *