چگونه می توان پارتنر یا شریک برتر گوگل شد؟

شریک برتر گوگل

هر شرکتی که در حوزه گوگل فعالیت داشته باشد، می تواند به پارتنر یا شریک برتر گوگل تبدیل شود، البته نه به همین سادگی. اما اهمیت رسیدن به این نقطه چیست؟ تبدیل شدن به پارتنر گوگل یا پارتنر ویژه گوگل چه مزایایی دارد؟
آیا شرکت شما در زمینه ارائه تبلیغات گوگل برای شرکت های دیگر فعال است و در این زمینه، نام و برندی معتبر هستید؟ اگر جواب مثبت است پس می توانید به پارتنر گوگل یا پارتنر برتر گوگل شدن هم فکر کنید. تبدیل شدن به پارتنر گوگل، مزایای متعددی دارد. در ادامه در ارتباط با مزایای رسیدن به این نقطه و همچنین مراحلی که باید در این ارتباط طی شود صحبت خواهیم کرد.

منظور از گوگل پارتنر چیست؟

گوگل نیازی به معرفی ندارد، محبوب ترین موتور جستجو در سرتاسر دنیا . فضای کسب و کار فراهم شده در گوگل، فضایی با اندازه بی نهایت است. اما فضای گوگل محدود به فضای طبیعی و محتوایی آن نیست و گوگل ادز و امکان تبلیغ پولی در این فضا چند سالی است که به شدت رونق گرفته است.
میزان تبدیل (فروش محصول یا خدمات) در گوگل ادز یا تبلیغات در گوگل تا 50% بالاتر از میزان تبدیل فضای ارگانیک آن است. پس طبیعی است که رفته رفته، گوگل ادز به عنوان یک فضای ویژه، مورد توجه قرار بگیرد.
شرکت های بسیاری هستند که به دنبال استفاده از فضای گوگل ادز برای نتیجه گیری سریع از فضای گوگل و بالا بردن نرخ تبدیل خود هستند.
مشخص است که گوگل به عنوان یک نهاد تجاری، به دنبال بالا بردن سود خود باشد و در این میان شرکت هایی که گوگل را در رسیدن به سود بیشتر کمک کنند، از جانب گوگل مورد توجه قرار خواهند گرفت. پارتنر گوگل یا پارتنر ویژه گوگل هم یکی از این تائیدیه هاست که از جانب گوگل به شرکت های موفق در زمینه گوگل ادز داده می شود.
به طور ساده، پارتنر یا شریک برتر گوگل عبارت است از هر شخص یا نهاد فعال در حوزه گوگل ادز، که قادر به ارائه خدمات تبلیغاتی دیجیتال، مطابق با شرایط گوگل ادز باشد و در این زمینه توانسته باشد، موفق عمل کند.
پارتنرهای گوگل، نشانی را دریافت می کنند که مشخص می کند آنها پارتنر گوگل یا پارتنر برتر گوگل هستند. بسیاری از شرکت ها و تجارت ها می توانند به پارتنر گوگل تبدیل شوند، اما فقط 3% پارتنرهای گوگل به عنوان پارتنرهای برتر می رسند.

پارتنر یا شریک برتر گوگل

مزایا

وقتی شما به عنوان پارتنر گوگل تائید می شوید، یک نشانه یا Badge دریافت می کنید، علامت و نشانه ای که برای کاربران مشخص می کند که شما از سوی گوگل تائید شده اید.

تخصص:

مشخص است که صرف داشتن این نشان، به معنای تخصص یک سایت است. وقتی شرکتی فعال در حوزه گوگل ادز، از سوی گوگل تائید شود، به صورت مستقیم به مشتریان و کاربران مجازی این پیام منتقل می شود که شرکت یا نهاد مورد نظر از تخصص لازم در این حوزه برخوردار است.

شرکت در دوره های آموزشی:

دیگر مزیت تبدیل شدن به پارتنر گوگل، امکان شرکت در دوره های مخصوص آموزشی گوگل و دریافت گواهینامه های مربوطه است. این گواهینامه ها نیز در نشان یا Badge قابل نمایش دادن است. مشخص است که شرکت در این دوره ها عملا باعث ارتقا تخصص کارکنان یک نهاد و موسسه می شود.

مزایای شریک برتر گوگل

کانال ارتباطی مخصوص:

مزیت ویژه پارتنر گوگل بودن آن است که شما یک کانال ارتباطی مستقیم با گوگل پیدا می کنید. لازم به توضیح نیست که این امتیاز تا چه حد می تواند به یک نهاد فعال در این حوزه کمک کند.

این مطلب را هم بخوانید: تبلیغات در گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی کدام یک بهتر است؟

وقتی که موسسه ای فعال در حوزه گوگل ادز، از کانال ارتباطی مستقیمی با گوگل برخوردار باشد به راحتی می تواند مشکلاتی که برای مشتریانش در ارتباط با گوگل ادز بوجود آمده را رفع کند. این امر پشتیبانی خدمات را برای یک موسسه به نقطه ی اعلای خود می رساند.

چگونه پارتنر یا شریک برتر گوگل شویم؟

مشخص است که تبدیل شدن به شریک برتر گوگل به آسانی حاصل نمی شود و برای رسیدن به این نقطه پیش نیازهایی در واقع باید برآورده شود.

عملکرد:

در وهله اول، شرکت شما باید سابقه حداقل 12 ماهه در استفاده از گوگل ادز را داشته باشد و در طول این مدت به صورتی فعال در این حوزه مشغول بوده باشد.

چگونه شریک برتر گوگل شویم

میزان هزینه کرد تبلیغات:

به عنوان یک نهاد فعال در حوزه گوگل ادز، شما باید هر 90 روز، ده هزار دلار هزینه تبلیغاتی و در واقع سود را به گوگل رسانده باشید.
لازم به گفتن هم نیست که به عنوان یک شرکت فعال در حوزه گوگل ادز، فعالیت های شما باید با حساب کاربری شرکت شما انجام شود و نه حساب مشتری. در واقع سابقه فعالیت ها و پول های جابه جا شده باید به حساب شرکت شما باشد و نه مشتریانتان.

مراحل:

  • به وب سایت Google partners وارد شوید، گزینه”join now” در قسمت”join google partners” را کلیک کنید.
  • وارد حساب کاربری گوگل ادز خودتان شوید.
  • بعد از پذیرش terms of service، حساب مدیر گوگل ادز که توسط موسسه شما مورد استفاده است را انتخاب کنید.
  • نام موسسه، وب سایت نشان دار و موقعیت جغرافیایی را در نقاط مشخص وارد کنید و بعد گزینه ذخیره را کلیک کنید.
  • حالا تمام موارد مربوط به پارتنر گوگل برای حساب گوگل ادز شما در دسترس است و می توانید تائیدیه های مختلف گوگل در اکادمی گوگل را تکمیل کنید.

نتیجه گیری
حالا تمام اطلاعات لازم در ارتباط با مبحث پارتنر گوگل را می دانید. اگر فکر می کنید تمام الزامات مربوط به پارتنری گوگل را دارا می باشید، پس در این مورد تردید نداشته باشید، مزایای تبدیل شدن به شریک برتر گوگل بسیار بالا است.
غیر از اعتباری که این وضعیت برای موسسه و نهاد شما حاصل می کند، بواسطه دوره های آموزشی اختصاصی گوگل، می توانید مهارت های کارکنان خود را هم ارتقا ببخشید. اما بزرگ ترین مزیت رسیدن به این نقطه، همان کانال ارتباطی با گوگل است که به شما فرصت ارائه پشتیبانی به مشتریان خود را می دهد.
به این ترتیب، هرگونه مشکلی در ارتباط با فضای گوگل ادز، قابل پیگیری و رفع خواهد بود و این مسئله برای یک شرکت فعال در حوزه مجازی بسیار تعیین کننده است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *