نحوه افزودن کسب و کار در گوگل مپ

کسب و کار در گوگل مپ

اضافه کردن کسب و کار در گوگل مپ، آسان ترین روش برای هدایت مشتریان به رستوران، فروشگاه یا هر نوع کسب و کار دیگری است. در این مطلب در ارتباط با مزایای استفاده از نقشه گوگل وچگونگی اضافه کردن تجارت به فضای این نقشه صحبت خواهیم کرد.

فرآیند اضافه کردن کسب و کار در گوگل مپ

اضافه کردن کسب و کار در گوگل مپ یا نقشه گوگل فرآیندی آسان و رایگان است. دو روش برای این کار وجود دارد؛ از طریق نقشه گوگل و به طور مستقیم یا استفاده از حساب تجاری گوگل یا Google my account. در هر دو روش، هدف کلی گوگل احراز هویت کسب و کار و اطمینان از این مسئله است که کسب و کار مورد بحث متعلق به شماست. اما اجازه بدهید پیش از صحبت در مورد این فرآیند، کمی در ارتباط با اهمیت استفاده از نقشه گوگل صحبت کنیم.

استفاده از گوگل مپ لازم است؟

بدون هیچ تردیدی برای بیشتر کسب و کارهایی که نیاز به مشتری های حضوری دارند، حضور در فضای مجازی، اهمیت حیاتی دارد. روز به روز و ساعت به ساعت، به تعداد افراد استفاده کننده از فضای مجازی افزوده می شود. استفاده از جستجوهای در فضای گوگل برای رفع نیازها به امری معمول و مرسوم تبدیل شده است.
فرقی ندارد به دنبال چه باشید، استفاده از گوگل ظاهرا راه حلی برای تمام نیازهاست. اگر صاحب کسب و کار و تجارتی باشید چه رستوران، چه فروشگاه و حتی یک سوپری کوچک، حضور در گوگل مپ، شما را در معرض دید هزاران هزار فردی قرار می دهد که در نزدیکی شما چیزی را در گوگل مورد جستجو قرار می دهند.

گوگل مپ یک فرصت طلایی والبته رایگان است. 76 درصد افرادی که در فضای گوگل به دنبال تامین کالا یا خدماتی در نزدیکی خود هستند در نهایت و در ظرف 24 ساعت به فروشگاه یا مغازه ای که در جستجوی محلی خود پیدا کرده اند مراجعه می کنند. از بین این مراجعه کنندگان 28 درصد در نهایت اقدام به خرید می کنند.

کسب و کار در گوگل مپ
مزیت دیگر استفاده از کسب و کار در گوگل مپ، دیده شدن هرچه بیشتر شما در فضای گوگل است. بنابر آمارها اضافه شدن به فضای نقشه گوگل تا 76 درصد می تواند میزان دیده شدن سایت شما را افزایش دهد. میزان افزایش فروش هم تا 28 درصد اعلام شده است.

گوگل مپ چیست و برای چه استفاده می شود؟

گفتیم که در چارچوب تجارت، نقشه گوگل به مشتریان محصولات و یا خدمات شما این امکان را می دهد که در جستجوهای گوگل با کسب و کار شما مواجه شوند.
تفاوتی ندارد که مغازه، فروشگاه، آرایشگاه و یا رستوران شما در محله ای دور افتاده باشد یا در مرکز شهر. وقتی کاربری در محدوده ی فعالیت شما، حوزه کاری شما را مورد جستجو قرار دهد با مغازه، فروشگاه یا آرایشگاه شما در گوگل روبه رو می شود.
اگر ثبت شما در فضای گوگل مپ، با یک فعالیت سئوی مناسب همراه شود، آنگاه کسب و کار شما جز آن سه تجارتی قرار می گیرد که به عنوان “گروه محلی” خوانده می شوند. در این دسته بندی، وب سایت شما، مسیر های رسیدن به آن، رتبه شما، ساعت های کاری و هر گونه اطلاعات لازم دیگر به کاربر نمایش داده می شود.
در هرحال حتی با سئوی عالی هم، تا وقتی که نام کسب و کار شما در گوگل مپ ثبت نشده باشد، جایی در نتایج جستجوی محلی نخواهید داشت. به این ترتیب نقشه گوگل می تواند مهم ترین وجه کمپین سئو محلی محسوب شود.

ثبت محل کار در گوگل مپ

همانطور که گفتیم به طور کلی دو راه برای اضافه کردن کسب و کار و تجارت به گوگل مپ وجود دارد؛ استفاده مستقیم از نقشه گوگل و یا استفاده از اکانت گوگل. از آن جایی که ثبت تجارت در گوگل در ایران با محدودیت هایی همراه است، در این مطلب صرفا در ارتباط با ثبت روی نقشه گوگل صحبت خواهیم کرد.

ثبت با گوگل مپ

مرحله 1: وارد google.com/maps شوید و نام تجارت خود را در قسمت جستجو وارد کنید. اگر تجارت شما پیدا شود که خوب مشخص است که ثبت قبلا انجام شده، چون هر کسی می تواند کسب و کار شما را روی نقشه گوگل ثبت کند، پس همیشه این احتمال وجود دارد که کسب و کار شما هم بدون اطلاع خود شما ثبت شده باشد.

اضافه کردن کسب و کار در گوگل مپ
اگر در هر حال، تجارت شما در نتایج جستجوی نقشه گوگل وجود نداشت می توانید گزینه add a missing place را انتخاب کنید.
مرحله 2: روی گزینه add a missing place کلیک کنید. پنجره بعدی که باز می شود به شما امکان وارد کردن جزییات فعالیت تجارتتان را می دهد، مواردی چون نام تجاری، دسته بندی و موقعیت جغرافیایی.
تا همین جا هم نام تجارت شما در نقشه گوگل ثبت شده است. اما تا وقتی که تجارت به نام شما ثبت نشده باشد و اصطلاحا “مدعی” آن نشده باشید، نه در رتبه بندی گوگل مپ قرار دارید و نه در گروه محلی جستجوها. به این ترتیب باید تجارت را به نام خود ثبت کنید.
مرحله 3: در پنجره بعدیclaim this business را می بینید. با کلیک کردن این گزینه، شما به گوگل می فهمانید که شما صاحب آن کسب و کار هستید. به این ترتیب گوگل به شما اجازه می دهد که هر اطلاعاتی را به روزرسانی کنید.

به این ترتیب فرآیند ثبت کسب و کار شما در فضای گوگل مپ به پایان می رسد، اما فراموش نکنید که رسیدن به جایگاه بالا در جستجوهای محلی، بستگی به محل کسب و کار شما و همچنین فعالیت سئوی مناسب دارد.
اگر در منطقه ای شلوغ، مثلا در مرکز شهر باشید، برای دیده شدن، نیاز به سئوی مناسب دارید، مطالب محتوایی مفید، صفحه فرود مناسب و دیگر موارد مرتبط با سئو. اما اگر در نقطه ای دور از مرکز شهر باشید، مثلا در نقاطی که فعالیت کاری مشابه فعالیت شما کمتر باشد، آنگاه امکان دیده شدن، حتی بدون فعالیت سئوی مناسب هم برای شما فراهم است.
نتیجه گیری
استفاده از نقشه گوگل و ثبت تجارت در این نقشه، گام اول برای موفقیت بهینه سازی موتورهای جستجو است. ثبت در این نقشه باید با یک وب سایت مناسب همراه شود. وب سایت مناسب با کارآیی عالی و صفحات فرود عالی که کاربران ورودی را ترغیب به مراجعه به محل فروشگاه، رستوران و غیره کند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *