5 ابزار و منابع محتوای مفید برای بازاریابان دیجیتال

۵ ابزار و منابع محتوای مفید برای بازاریابان دیجیتال

Survey Monkey

اگر می خواهید بیشتر در مورد مشتریان خود بدانید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به طور مستقیم با آنها صحبت کنید. اما اگر جلسه رو در رو یک گزینه نیست یک نظرسنجی یا بررسی کردن بهترین امکان است.
با Survey Monkey شما می توانید یک نظرسنجی برای ارزیابی نظرات مشتریان خود در مورد آنها و محصولاتشان داشته باشید. این نرم افزار شما را قادر می سازد تا به طور مستقیم با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و نظرات را برای بهبود بخشیدن به کسب و کارشان ببینید.

ابزار و منابع محتوای مفید
اطمنیان حاصل کنید سوالاتی را مطرح می کنید که انتهای سوال باز هست و مشتری شما مجبور می شود به سوال کامل پاسخ دهد. اینگونه از سوالات باعث می شود شما اطلاعات بیشتری بدست آورید تا بعدا بتوانید برند مشتری را در دیجیتال مارکتینگ بهبود بخشید.

Google Analytics

اگر از ابزارهای معرفی شده در این لیست تنها یک ابزار را استفاده می کنید، آن ابزار گوگل آنالیتیکس است. گوگل آنالیتیکس یا گوگل آنالیز ابزار قدرتمند تجزیه و تحلیل است که می تواند ترافیک در وب سایت شما و عملکرد هر صفحه وب را ردیابی کند.
گوگل آنالیتیکس به شما این امکان را می دهد که شما بتوانید بررسی کنید ببینید که مشتریان با نام تجاری شما آیا ارتباط برقرار می کنند؟
در وب سایت شما صفحه ای وجود دارد که بیشترین آمار بازدید را داشته باشد؟ چه نوع محتوایی در سایت شما بالاترین بازدیدکننده را جذب کرده؟ با پاسخ دادن به این سوالات می توانید در مورد علاقه ها و دوست نداشتن ها و ترجیحات مشتریان خود یاد بگیرید.

اهمیت ابزار و منابع محتوای مفید
با استفاده از گوگل آنالیتیکس می توانید اطلاعاتی نظیر اینکه بازدید کنندگان چه مدت در وب سایت شما وقت صرف کرده اند، از چه موقعیت جغرافیایی بوده اند و جایی که قبل از اینکه در سایت شما فرود آمده اند، پیدا کنند. و بهترین بخش در مورد گوگل آنالیز چیست؟ استفاده از این ابزار کاملا رایگان است!

Google Trends

یکی دیگر از امکانات تحت وب گوگل، گوگل ترندز است که میزان محبوبیت در جستجوی کلمات و عبارات کلیدی در موتور جستجوی گوگل را به نمایش می گذارد. گوگل ترندز این امکان را می دهد که کاربران جستجو را بر اساس یک زبان خاص یا موقعیت جغرافیایی خاص فیلترگذاری کنند که خوشبختانه ایران هم شامل کشورها می باشد.

کاربرد ابزار و منابع محتوای مفید
زمانی که شما کلمه کلیدی را در گوگل ترندز وارد می کنید اطلاعات مرتبط با آن عبارت در یک نمودار به نمایش گذاشته می شود. نمودار افقی محور زمان و نمودار عمودی نمایانگر محبوبیت جستجوی آن کلمه کلیدی است. با استفاده از ابزار گوگل ترندز می توانید در مورد شرایط جستجوی مشتریان بالقوه خود، شناسایی و یادگیری داشته باشید.
Google Trends همچنین به شما اجازه می دهد تا شرایط و موضوعات جستجوی مرتبط را مشاهده کنید که می تواند فرصت های جدیدی را برای کسب و کار شما نشان دهد.

Hootsuite

طبق نظر eMarketer ها تقریبا یک سوم جمعیت جهان از شبکه ها و رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. و این روزها رسانه های اجتماعی فقط برای ارتباط با دوستان نیستند و برای ارتباط بین کسب و کارها استفاده بسیار زیادی دارند.
احتمالا شما برای کسب و کار خود با شبکه های اجتماعی بسیار سر و کار دارید و اغلب به آن چیزی که کاربرها درباره برند شما در شبکه های اجتماعی می اندیشند بسیار اهمیت می دهید.

مزایا ابزار و منابع محتوای مفید
با ابزاری مانند Hootsuite شما می توانید کل شبکه های اجتماعی خود مانند فیس بوک، توییتر، لینکداین، گوگل پلاس و … را یکجا مدیریت کنید.
همین امر باعث شده است که این شبکه اجتماعی تبدیل به بزرگترین شبکه اجتماعی بازاریابان آنلاین شود و بسیاری از بازاریابان اینترنتی از این طریق با مخاطبان خود در ارتباط هستن.

Salesforce

طبق گفته hubspot 40 درصد از فروشندگان از اطلاعات غیر رسمی مانند excel یا outlook برای ذخیره اطلاعات مشتریان خود استفاده می کنند. با استفاده از این اطلاعات که در ابزارهای ناکافی و در مکان های مختلف ذخیره می شود، همه چیز برای سازماندهی و حتی از دست رفتن کار آسان است.

ابزار Salesforce
سیستم مبتنی بر ابر (cloud) مانند salesforce به شما این امکان را می دهد که همه اطلاعات مشتریان خود را در یک مکان مدیریت کنید. شما می توانید اطلاعات تماس و یادداشت ها را در تعاملات خود با مشتریان ذخیره کنید و حتی از پلتفرم ایمیل دریافت کنید.
با Salesforce، می توانید اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعاتی که در مورد مشتریان خود جمع آوری می کنید با هم ذخیره می شوند. این به شما اجازه می دهد تا کل تصویر را ببینید و درک دقیقی از مشتریان خود داشته باشید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *