الگوریتم رنک برین چیست و چطور آن را در سئو بهبود دهیم؟

الگوریتم رنک برین گوگل

اغراق نیست اگر بگوئیم که الگوریتم رنک برین گوگل، انقلابی در دسته بندی جستجوهای اینترنتی محسوب می شود. این اولین بار بود که یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی در جستجوهای اینترنتی به کار گرفته شد.

الگوریتم رنک برین چیست؟

رنک برین، سیستمی است که بواسطه آن گوگل، قادر به درک دقیق تر جستجوها و نزدیک شدن به خواست دقیق کاربران می شود.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی به کامپیوترها کمک می کند که در تصمیم گیری ها، ترجمه و دیدن دنیای اطراف مثل یک انسان عمل کنند. یعنی اینکه کامیپوتر به عنوان یک ماشین، قادر به تحلیل داده ها می شود.

یادگیری ماشینی چیست؟

قابلیت یک ماشین برای برداشت مستقل از داده هایی که دریافت می کند تحت عنوان یادگیری ماشینی خوانده می شود.

رنک برین
مثالی برای درک رنک برین و یادگیری ماشینی
فرض کنید به فروشگاه پوشاک مراجعه می کنید. اگر به دنبال خرید کفشی برند باشید به فروشنده نام برند را می گوئید و فروشنده در صورت موجود بودن، آن را در اختیار شما می گذارد. مثلا شما به فروشنده می گوئید که برند آدیداس و مدل سامبا را می خواهید.
فروشنده باید سه تقسیم بندی داشته باشد، کفش، آدیداس و سامبا.
این کار برای یک انسان آسان است اما برای یک ماشین می تواند چالش برانگیز باشد. با استفاده از یادگیری ماشینی، رنک برین جستجوها در گوگل را به وضعیتی شبه- انسانی نزدیک کرده است.
تا پیش از به کارگیری رنک برین، جستجوها در فضای گوگل، بیشتر به جستجوهای مشابه ختم می شد. اما با این امکان حالا، گوگل در درک خواسته دقیق کاربران، هرچه بیشتر به کنش مغز انسان نزدیک شده است.

رنک برین چقدر مهم است؟

رنک برین در هر جستجویی که در گوگل انجام می شود تاثیر دارد و به این ترتیب اهمیت بسیاری دارد و فراموش نکنید الگوریتم رنک برین اولین تلاش برای استفاده از یادگیری ماشینی در این حجم در فضای جستجوی گوگل است.
شما هم به عنوان یک صاحب سایت ناگزیر از آنید که بهترین کنش ها را در بهینه سازی وب سایت خود در نظر بگیرید در واقع با استفاده از رنک برین سطح و کیفیت جستجوها در گوگل تغییر کرده است.

بهینه سازی با در نظر گرفتن الگوریتم رنک برین

ابتدا باید بگوئیم که بهینه سازی مستقیم برای رنک برین وجود ندارد. کاری که شما می توانید انجام دهید بهینه سازی محتوا (محتوای سئو شده) به صورتی است که سیر آن در سایت شما ارتقا پیدا کند.
نکته: رنک برین سایت هایی را در رتبه بالا می برد که بیشترین تطابق را با جستجوی کاربران داشته باشند. پس شما باید محتوایی ایجاد کنید که با آن دسته از نیازهای خاص (جستجوها) تطابق داشته باشد.

رنک برین چیست

1. در محتوا از زبان طبیعی و محاوره ای استفاده کنید

در ایجاد محتوا هرچه می توانید نوشتار خود را به زبان گفتاری و مرسوم نزدیک کنید. محتوا رابلند بلند بخوانید، ببینید جمله سازی ها روند و سیری طبیعی دارد یا شبه- ماشینی.

2. هدف جستجو

این یکی از مهم ترین موارد است. کلمه یا کلمات کلیدی که می خواهید با استفاده از آنها در جستجوها بالا بروید را در گوگل تایپ کنید و سایت هایی که بهترین رتبه دارند را ببینید.
این صفحات و سایت ها به این دلیل بالا هستند که گوگل متوجه شده، محتوای آنها بیشترین تطابق را با جستجوی کاربران دارد.

3. ارتباط مطلب با موضوع را تا حد امکان بالا ببرید

وقتی در مورد هدف کلمات کلیدی به نتیجه رسیدید، باید محتوا را ایجاد و بهینه کنید تا با آن هدف تطابق داشته باشد.
صفحه ای که در آن به یک مطلب یا محتوا می پردازید را به عنوان یک موضوع در نظر بگیرید و نه صرفا کلمات کلیدی و سعی کنید آن را به صورتی جامع ایجاد کنید.
در گذشته، ممکن بود شما چندین مطلب در ارتباط با یک موضوع بنویسید و در هر کدام بر یک کلمه کلیدی تمرکز کنید. اما حالا بهتر است که آن مطالب مختلف را در غالب یک متن ارائه دهید و چندین کلمه کلیدی را در آن جا دهید.
وقتی محتوایی ایجاد می کنید که تمام وجوه مختلف یک موضوع را پوشش می دهد، می توانید برای تعداد بالاتری کلمه کلیدی در رتبه ها شانس خود را امتحان کنید.
گاهی در صفحات اول یک سایت، تا صدها کلمه کلیدی هم جا داده می شود. سعی کنید در محتوایی که ایجاد می کند تمام جنبه های موضوع را پوشش دهید.

4. CTR را بالا ببرید

چون رنک برین به تعداد کلیک هایی که شما خواهید داشت توجه میکند، نوشتن عنوان مطلب مناسب و متا دیسکریپشن خاص، اهمیت حیاتی دارد.

الگوریتم رنک برین گوگل چیست
استفاده از جملات احساسی در عنوان یکی از بهترین روش ها برای افزایش کلیک است. همچنین استفاده از اعداد و پرانتز باعث می شود تا عنوان مطلب شما برجسته شود.

5. کیفیت را بر کمیت ارجح بدانید

واقعیت آن است که دوران نوشتن محتوا با محوریت یک حرف کلیدی به سر رسیده است. با ورود الگوریتم رنک برین دیگر شما نمی توانید انتظار داشته باشید که گوگل به این استراتژی شما روی خوش نشان دهد.
در گذشته شما ممکن بود مطلبی با حرف کلیدی ” فروش بیشتر” را بنویسید و بعد با لغات مشابه ای در متن، مثل” افزایش فروش”، دامنه سئو کلمات کلیدی خود را بالا ببرید. اما حالا چنین نیست و گوگل بواسطه رنک برین می تواند متوجه شود که این دو کلمه کلیدی درواقع یکی هستند.

6. زمان ایستایی

حتی اگر بتوانید با استفاده مناسب از کلمات کلیدی، سایت خود را بالا بیاورید، نیاز به شاخصه ای دیگر دارید تا الگوریتم رنک برین رنک برین، محتوای شما را به عنوان یک محتوای مناسب منظور کند و آن زمان ایستایی یا dwell time است.
هرچه کاربر بیشتر در سایت شما بماند، زمان ایستایی شما هم بالاتر است. این یعنی مطلب برای کاربر مفید بوده است. ارائه مطالب مناسب و کاربردی و نه صرفا صفحه پرکن و چینش مناسب مطالب و پرهیز از شلوغی صفحه می تواند زمان ایستایی را بالا ببرد.
نتیجه گیری
اگر بخواهیم در یک کلام تاثیر استفاده از رنک برین را تشریح کنیم به ” کیفیت” می رسیم. گوگل بواسطه این تکنولوژی هوش مصنوعی حالا قادر به درک کیفیت یک محتوا شده است. به همین دلیل، شما صرفا با مطالب و محتوای کیفی مناسب می توانید دل گوگل را ببرید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *