انواع کمپین های یونیورسال اپ

برای بازاریابی یک اپلیکیشن موبایل, کمپین های یونیورسال اپ (google UAC ) باید مؤلفه ای کلیدی در استراتژی مارکتینگ شما باشد.

همانطور که استراتژی های بازاریابی شما پخته تر می شود و اهدافتان تغییر می کند، می خواهید که از طریق کمپین های دیگر بازاریابی کنید، و از کمپین های اپ یونیورسال بهره مند شوید که با نیازهای زمان شما مطابقت دارند.

با داشتن این نکته در ذهن، تعجبی نیست که هر کدام از کمپین های اپ یونیورسال، با مجموعه توصیه های خاص خود ارائه می شود. این توصیه ها شامل اجرا و پیاده سازی، بهینه سازی و انتقال از کمپینی به کمپین دیگر می باشد.

Site-optimization

انواع کمپین های اپ یونیورسال گوگل

UAC for installs
کمپین یونیورسال اپ برای نصب

UAC for installs advanced
کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته

UAC for actions
کمپین یونیورسال اپ برای اقدامات خاص

UAC for value
کمپین یونیورسال اپ برای ارزش عمل

UAC for re-engagement
کمپین یونیورسال اپ برای تعامل مجدد

کمپین یونیورسال اپ برای نصب :

همانطور که از نامش مشخص است، تمرکز اصلی این کمپین برآن است که جریان منظم و پیوسته ای از نصب برنامه های جدید ایجاد کند، تا بتواند کاربران جدید کسب کند.

استفاده از UAC برای نصب، به خصوص برای شروع برنامه های جدید، هوشمندسازی اپلیکیشن و ساخت یک پایه برای اهداف بلند مدت کمپین یونیورسال اپ، مثل مدیریت اقدامات درون برنامه ای (in-app)، ایده آل است.

universul
Universal-App-Campaign

کمپین یونیورسال اپ برای نصب پیشرفته :

این نوع کمپین تقریبا ترکیبی است از کمپین هایی که بر نصب تمرکز دارند، و کمپین هایی که متمرکز بر اقدامات درون برنامه ای هستند.

هدف اصلی این کمپین همچنان نصب است، با این تفاوت که شما با کمپین نصب پیشرفته، میتوانید مخاطبان هدف خود را نسبت به کاربرانی که پس از نصب، اقداماتی در داخل اپلیکیشن انجام میدهند، محدود کنید.

به عنوان مثال، اگر میخواهید که پس از نصب برنامه، open rate یا درصد تعداد کاربران بیشتری داشته باشید که اپلیکیشن شما را باز کنند، گزینه ی “open after install “ را به عنوان اقدامی که می خواهید کاربر در داخل اپلیکیشن انجام دهد، انتخاب میکنید.

با داشتن این شاخص، گوگل اطلاعات رفتاری کاربر را بررسی می کند و تبلیغات را به کاربرانی ارائه میدهد که شانس بیشتری برای نصب برنامه ی شما و باز کردن آن پس از نصب دارند.

کمپین یونیورسال اپ برای اقدامات خاص :

اگر خواهان کمپینی هستید که به جای تمرکز بر نصب، برمحور کاربران باشد، باید از کمپین نصب، به کمپین اقدامات خاص منتقل شوید.

با این نوع کمپین، شما فوکوس الگوریتمی گوگل را تغییر داده وآن را بیشتر به سمت کاربرانی جهت می دهید که اقدامات خاصی را در داخل اپ انجام می دهند.

اقدامات آسانی مثل ثبت حساب های کاربری و اقدامات پیچیده تری مانند خرید در اپلیکیشن

Campaign-for-Value-Action

کمپین یونیورسال اپ برای ارزش عمل:

با استفاده از این کمپین، می توانید بهترین استفاده ممکن از یک عمل درون برنامه ای را با میانگین بازگشت هزینه تبلیغات مطلوب  و مشخص داشته باشید.

در این کمپین هوش مصنوعی گوگل، میزان هزینه ی لازم برای بردن مزایده و نشان دادن تبلیغ شما را در برابر هزینه ( ارزشی) که در قبال کامل شدن عملی ( مانند خرید درون برنامه ای توسط کاربران) دریافت می کنید را در نظر خواهد گرفت

کمپین یونیورسال اپ برای تعامل مجدد:

همانطور که از نام این کمپین پیداست، این کمپین همان عملیات بازاریابی مجدد شما خواهد بود.

این کمپین شما را قادر خواهد ساخت که هم بازدیدکنندگان جدید کسب کنید و هم بازدیدکنندگانتان (  جدید و قدیمی) را که میزان استفاده مختلفی از اپلیکیشن شما دارند هدف قرار دهید.

برای مثال می توانید کاربرانی را که از اپلیکیشنتان استفاده کرده اند ولی در بازه زمانی مشخصی خرید درون برنامه ای (in app purchase  ) نداشته اند هدف قرار دهید.

Universal-App-Campaign-for-Interaction

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *